Miracor Medical haalt 24 miljoen euro op
Miracor Medical haalt 24 miljoen euro op
Het geld zal worden gebruikt voor klinische studies en het opstarten van commercialisering
AWANS, België--(BUSINESS WIRE)--Miracor Medical SA (Miracor Medical) heeft de afsluiting aangekondigd van een 24M € Series-E financieringsronde. De ronde werd geleid door een nieuwe strategische bedrijfsinvesteerder, die werd bijgestaan door mede-investeerder Yonghua. De huidige investeerders Earlybird, Noshaq, Quest for Growth, SFPI-FPIM, SRIW en een andere strategische corporate investeerder ondersteunden ook deze financiering. Het geld zal worden gebruikt om het PiCSO klinische studieprogramma vooruit te helpen, dat tot 750 patiënten zal rekruteren en randomiseren in drie onderzoeken in Europa en de VS. Bovendien start de commercialisering in Europa.
PiCSO-therapie wordt geleverd door interventionele cardiologen tijdens de primaire PCI-procedure (percutane coronaire interventie) bij patiënten met een anterieur ST-verhoogd myocardinfarct (STEMI). Ondanks alle verbeteringen en het wijdverbreide gebruik van reperfusiestrategieën en adjuvante farmacologische therapieën1, is het sterftecijfer na één jaar voor STEMI op 14% gestegen en treedt hartfalen op bij 28% van de patiënten binnen de eerste 90 dagen2. Het PiCSO Impulse-systeem verkleint de grootte van het infarct via zijn unieke werkingsmechanisme, waarbij de uitstroom van de coronaire sinus met tussenpozen wordt afgesloten, waardoor het bloed wordt herverdeeld naar het achtergebleven myocardium en mogelijk leidt tot een verbeterde microvasculaire functie3,4. Het verkleinen van de grootte van het infarct is sterk gecorreleerd met verbetering van ziekenhuisopnames voor hartfalen en verminderde mortaliteit5. Het PiCSO Impulse-systeem heeft in 2019 ‘Breakthrough Designation’ van de FDA en in juni 2020 het CE-keurmerk ontvangen.
Deze bekendmaking is officieel geldend in de originele brontaal. Vertalingen zijn slechts als leeshulp bedoeld en moeten worden vergeleken met de tekst in de brontaal, die als enige rechtsgeldig is.
Contacts
Olivier Delporte
CEO
Miracor Medical SA
odelporte@miracormedical.com