Het Duitse Federale Hof van Justitie bevestigt de licentierechten van AOP op Ropeginterferon en de aansprakelijkheid van PEC voor schade
Het Duitse Federale Hof van Justitie bevestigt de licentierechten van AOP op Ropeginterferon en de aansprakelijkheid van PEC voor schade
Op maandag 14 februari 2022 besliste het Duitse Federale Hof van Justitie over de betwisting van de toekenning door PEC in het geschil tussen AOP Orphan Pharmaceuticals GmbH en PharmaEssentia Corporation. Het besluit bevestigde dat de pogingen van PharmaEssentia om AOP zijn licentierechten voor Ropeginterferon alfa-2b te ontnemen, zijn mislukt. Het handhaaft het vonnis waarbij de licentieovereenkomst geldig wordt verklaard en PharmaEssentia aansprakelijk is voor bepaalde schade en alle vorderingen van PharmaEssentia jegens AOP worden afgewezen. Het constateert echter procedurele fouten met betrekking tot de levering van producten en de kwantificering van de schade, die van invloed zijn op de toegekende schadevergoeding. AOP zal de verkoop van BESREMi® voortzetten en alle schadevergoeding eisen.
WENEN--(BUSINESS WIRE)--Sinds 2017 heeft PharmaEssentia herhaaldelijk geprobeerd de overeenkomst met AOP met betrekking tot BESREMi® (Ropeginterferon alfa-2b) te beëindigen. In oktober 2020 heeft het ICC Arbitragetribunaal, na tweeënhalf jaar arbitrageprocedures, uitspraak gedaan in de zaak. De prijs stelt vast dat de meerdere pogingen van PharmaEssentia om de overeenkomst te beëindigen onterecht waren, en dat AOP recht heeft op een schadevergoeding van meer dan 143 miljoen euro voor projectvertragingen veroorzaakt door PharmaEssentia. De uitspraak wees ook alle tegenvorderingen van PharmaEssentia tegen AOP af.
Deze bekendmaking is officieel geldend in de originele brontaal. Vertalingen zijn slechts als leeshulp bedoeld en moeten worden vergeleken met de tekst in de brontaal, die als enige rechtsgeldig is.
Contacts
For more information, please contact:
Nina Roth, MAS
Head of Corporate Communications
+43 676 3131509
nina.roth@aoporphan.com

