Nieuwe studie evalueert de haalbaarheid van het gebruik van Masimo EMMA®-capnografie op mechanisch geventileerde pasgeborenen
Nieuwe studie evalueert de haalbaarheid van het gebruik van Masimo EMMA®-capnografie op mechanisch geventileerde pasgeborenen
TOKIO--(BUSINESS WIRE)--Masimo (NASDAQ: MASI) kondigde vandaag de bevindingen aan van een studie gepubliceerd in het European Journal of Pediatrics waarin Dr. Masashi Hotta en collega’s van het Osaka Women’s and Children’s Hospital in Japan ontdekten dat de Masimo EMMA® draagbare capnograaf “kan worden beschouwd als een effectief bewakingsapparaat” voor mechanisch beademde premature baby’s (neonaten).
De onderzoekers wijzend op het belang van het handhaven van een geschikt bereik van partiële druk van arterieel kooldioxide (PaCO2) bij premature baby’s, vooral tijdens mechanische beademing op de neonatal intensive care unit (NICU), en probeerden te evalueren of niet-invasieve monitoring van end-tidal kooldioxide (EtCO2) met EMMA zou clinici kunnen helpen om neonatale PaCO2 in de verloskamer te behouden. Ze kozen niet alleen voor EMMA vanwege de draagbaarheid, maar ook omdat het een oplossing biedt met een kleine dode ruimte (1 ml). De onderzoekers namen 40 pasgeborenen op (zwangerschapsduur van 26+0 tot 31+6 weken) die intubatie in de verloskamer nodig hadden (de EMMA-monitoringgroep) en vergeleken hun PaCO2-waarde, hetzij bij opname op de NICU, hetzij 2 uur na de geboorte, met die van 43 zuigelingen die geen EMMA-monitoring ondergingen (de historische controlegroep). Ze definieerden “gepast” PaCO2 als 35 – 60 mmHg, zoals gemeten met een bloedgas analysator.
Deze bekendmaking is officieel geldend in de originele brontaal. Vertalingen zijn slechts als leeshulp bedoeld en moeten worden vergeleken met de tekst in de brontaal, die als enige rechtsgeldig is.
Contacts
Masimo
Evan Lamb
949-396-3376
elamb@masimo.com

