Pro Mary Kay je to rozhodující poslání: Zrychlili jsme naše úsilí o digitální inovaci, abychom naplno využili potenciál žen podnikatelek

Prohlášení, které Deborah Gibbins, provozní ředitelka společnosti Mary Kay, pronesla při Mezinárodním dnu žen 2023

Deborah Gibbins, Mary Kay’s Chief Operating Officer (Photo courtesy: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--Níže je prohlášení, které Deborah Gibbins, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc., pronesla při oslavě Mezinárodního dne žen 2023.

37 % žen na celém světě nemá přístup k internetu. Ano – já jsem si to také musela přečíst dvakrát.1

37 %! To číslo je ohromující. Zdá se to být nemožné. V našem světě, kde jsme stále na síti, stále připojeni, jak může víc než třetina všech žen na světě zůstávat „nepřipojena“? Tato šokující skutečnost – a její důsledky – je pohonnou hmotou pro téma letošního Mezinárodního dne žen: „DigitALL: Inovace a technologie pro rovnost žen a mužů.“

Jako provozní ředitelka společnosti Mary Kay znám roli, kterou technologie hraje ve všech aspektech práce – zvláště podnikatelské práce. Pro maximalizaci příležitostí nabízených technologií jsou schopnosti digitální gramotnosti absolutní potřebou pro ženy podnikatelky, aby plně participovaly na naší globální ekonomice. Jsou také nezbytností pro občanské a sociální zapojení.

Základy čtvrté průmyslové revoluce jsou digitální a jsou pokládány právě teď. Pro nás všechny obsahuje tato revoluce obrovskou příležitost ovlivnit technologii a inovace pro další postup v podnikání žen a v rovnosti. Nyní je na čase zajistit, aby ženy těžily z přínosů této digitální transformace.

Digitální ekonomika nebude na nikoho čekat až se jí chopí. V zemích s nízkými a středními příjmy ukrojilo vyloučení žen z digitálního světa 1 miliardu dolarů z hrubého domácího produktu.2 Ještě jednou, pro ženy neprobíhá změna dost rychle.

Tohle můžeme napravit. Musíme to napravit.

K dosažení svého plného potenciálu musí ženy vlastnící podniky po celém světě mít nejen přístup k digitálním nástrojům, což považujeme za nesporné, ale musí mít správné schopnosti a školení, aby je užívaly efektivně.

To je důvod, proč je překlenutí genderové digitální mezery tak osobní věcí pro nás ve společnosti Mary Kay, firmě založené ženou pro ženy.

Naše zakladatelka, Mary Kay Ash, měla vizi nabídnout ženám bezkonkurenční podnikatelské příležitosti pro pokrok a osobní úspěch. To dnes znamená něco jiného, než v šedesátých letech, ale duch této vize zůstává stejný. Protože jsme společností pro rozvoj podnikání, soustřeďujeme se na pozvedání žen podnikatelek a zaměřujeme se na bariéry, kterým ženy čelí při založení nebo růstu svých podniků. Digitalizace je jednou z nich.

Ve společnosti Mary Kay jsme odhodláni uvést ženy podnikatelky do centra digitální transformace.

Zrychlili jsme naše úsilí o digitální inovaci – to zahrnuje provést převrat ve schopnosti nezávislých konzultantek v oblasti krásy firmy Mary Kay (IBC) osvobodit celý svůj potenciál prostřednictvím zlepšení digitální způsobilosti, rozvoje a uvolnění inovativních digitálních nástrojů, od oceněných aplikací obsahujících rozšířenou realitu (AR) po propojení konzultantek s jejich zákazníky efektivnějšími a bezproblémovými způsoby. Zlepšujeme zážitek nejen pro nezávislé prodejce, ale i pro jejich zákaznice po celém světě.

Zde je několik nejnovějších příkladů našeho závazku umožnit nezávislým prodejcem firmy Mary Kay zapřáhnout sílu digitalizace:

  • V Evropě je to naše oceněná integrovaná vzdělávací platforma „Link & Learn“ obsahující robustní výukovou osnovu, k níž mají nezávislé konzultantky přístup kdykoli a odkudkoli. Tento interaktivní výukový systém přizpůsobující se rychlosti jednotlivých studentek, pomáhá konzultantkám uskutečnit jejich sny tím, že poskytuje osnovu založenou na způsobilostech, s relevantním odborně zaměřeným obsahem a přitom je propojuje s komunitou podobně smýšlejících konzultantek. Zahrnuje obsah zaměřený na klíčové oblasti způsobilosti, které jsou podstatné pro úspěch při každém kroku v jejich kariéře. S tímto obsahem se konzultantky strategicky zaměřují na klíčové oblasti a získávají dovednosti, jako jsou prodejní schopnosti, podnikatelské schopnosti, znalost výrobků a pochopení cesty společnosti Mary Kay. Firma Mary Kay získala za tuto vzdělávací platformu početná ocenění včetně prestižní zlaté klasifikace v kategorii vzdělávání – ceny „2019 Spring Omni Awards“. V roce 2021 získala firma Mary Kay cenu pro inovativní společnost „Innovative Company“ za program od časopisu Home & Market a v roce 2018 získala od skupiny Brandon Hall Group cenu technologické dokonalosti „Technology Excellence Award“.
  • InTouch® je mobilní platforma komplexního prodejního místa, která milionům konzultantek po celém světě poskytuje nepřetržitý přístup k informacím a službám pro efektivní správu jejich obchodů se společností Mary Kay. Zahrnuje početné funkce pro zlepšení jejich znalostí v oboru zkrášlování pomocí vzdělávání o produktech, o základních prodejních dovednostech prostřednictvím nástrojů marketingu a prodeje a také profesionální síť. S pomocí této aplikace se konzultantky mohou dostat k informacím a materiálům o složkách produktu pro sdílení se zákazníky, nebo jako rychlou referenci.
  • Platforma Salesforce.com byla rovněž nedávno rozšířena na naše trhy Mary Kay prostřednictvím stránky Mary Kay InTouch, což umožňuje ještě plynulejší užívání digitální technologie v každodenním provozu, včetně vystavování objednávek. Od místních týmů společnosti Mary Kay dostávají konzultantky podporu 24 hodin denně 7 dní v týdnu a šetří čas, aby se mohly soustředit na úkoly, které dávají jejich podnikání přidanou hodnotu.
  • Mirror Me™ společnosti Mary Kay je naše aplikace pro úpravy v reálném čase užívající rozšířenou realitu pro uplatnění trendů v líčení a barevných produktů pro použití ve skutečném životě. Po nalezení svého dokonalého vzhledu mohou zákaznice přidat produkty do svého nákupního košíku a spojit se s konzultantkou. Mirror Me™ je k dispozici v regionech Severní Ameriky, Evropy a Latinské Ameriky.
  • Mary Kay® Skin Analyzer je nástroj, který přináší informace péče o pleť a technologii připravené společně k použití. Pomáhá zákaznicím porozumět jedinečným vlastnostem jejich kůže a vytvořit přizpůsobenou rutinu péče o pleť a je k dispozici v regionech Severní Ameriky, Evropy a Latinské Ameriky.
  • A konečně nově na trh uvedený katalog Mary Kay Interactive Catalog oživuje katalogy Mary Kay pomocí snadného objednávání výrobků, obrázků ve formátu GIF, videí, požadavkových listů, které lze sdílet, okamžitého rozšířené reality úprav a dalšího. Katalog je k dispozici v regionech Severní Ameriky, Evropy a Latinské Ameriky.

Také věříme v digitální spolupráci, aby pomáhala ženám podnikatelkám zapřáhnout sílu digitalizace po celém světě. K dosažení tohoto cíle jsme spojili síly s:

A teprve jsme začali. Digitální revoluce probíhá. Nepropásněme tuto zlatou příležitost, jak umožnit ženám a dívkám vítězit v podnikání v digitálním věku!

O Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z prvních bojovnic proti diskriminaci žen, založila v roce 1963 svou vysněnou kosmetickou společnost s jediným cílem: obohatit život žen. Z jejího snu vzešla multimiliardová společnost s miliony nezávislých pracovnic prodeje ve více než 35 zemích. Jako společnost pro rozvoj podnikavosti se firma Mary Kay zavázala zlepšovat postavení žen prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, prosazování jejich zájmů, navazování kontaktů a inovací. Společnost Mary Kay se věnuje investování do vědy, která za krásou stojí, a do výroby špičkové péče o pleť, barevné kosmetiky, výživových doplňků a voňavek. Společnost Mary Kay věří v obohacování životů dnes pro udržitelný zítřek a spolupracuje v tom s organizacemi z celého světa, které se soustřeďují na propagaci dokonalosti v podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího zneužívání, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí k uskutečnění jejich snů. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najděte nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

1 ITU (2022). Facts and Figures 2022 - The gender digital divide (itu.int)

2 UN Women. Progress on the Sustainable Development Goals. The Gender Snapshot 2022.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc.
media@mkcorp.com
+1-972-687-5332

Contacts

Mary Kay Inc.
media@mkcorp.com
+1-972-687-5332