Nadace sponzorované společností Mary Kay Inc. dávají miliony dolarů na podporu soudních případů žen po celém světě

Female entrepreneurs in Chuxiong, Yunnan Province increased their income and helped preserve the Yunnan Embroidery cultural industry thanks to Mary Kay Women’s Entrepreneurship Program. (Photo: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--V roce 2022 věnovala ikonická kosmetická značka Mary Kay – spolu se svými nadacemi sponzorovanými společností – více než 3 miliony dolarů na podporu ženských organizací po celém světě.

Když Mary Kay Ash, legendární podnikatelka a filantropka zahájila své podnikání v roce 1963, snila o posílení žen mezinárodně pomocí podnikavosti, inovací, tvrdé práce a reciprocity. O téměř 60 let později zaměstnanci Mary Kay, nezávislí kosmetičtí poradci a členové globální komunity udržují její sen při životě prostřednictvím štědrých příspěvků do čtyř nadací sponzorovaných společností, které poskytují účinnou podporu ženám a jejich rodinám v nouzi.

Úplné zprávy nadace jsou k dispozici zde. Tady je to, čemu se věnovali v roce 2022:

Rakoviny

 • Nadace Mary Kay Ash (MKAF) financovala v USA 37 výzkumníků rakovin, kteří provádějí průlomový výzkum rakoviny postihující ženy.
 • 43 % výzkumných projektů MKAF v oblasti rakoviny vedou ženy; 100 % klinických studií vedou ženy.
 • MKAF financovala granty ve výši téměř 1,7 milionu dolarů na léčbu rakoviny postihující ženy.

Genderově založené násilí

 • MKAF financovala částkou téměř 1,4 milionu dolarů podpůrné služby pro ženy přeživší domácí násilí.
 • V severním Texasu podporovala MKAF 4 místní úkryty pro oběti domácího násilí, které ženám hledajícím pomoc poskytovaly životní potřeby a bezpečí.
 • Ve spolupráci s Mary Kay podporovala MKAF globální partnery, kteří přijali závazek ukončit násilí proti ženám a dívkám, a to včetně organizace CARE a Svěřenského fondu OSN. Partneři MKAF dokončili celkem 550 projektů po celém světě.
 • Na výročním kongresu ABEVD Associação Brasileira das Empresas de Venda Direta (Brazil DSA) obdržel Institut Mary Kay a Mary Kay Brazil stříbrnou medaili za kampaň Červeného kříže proti domácímu násilí.
 • V Kanadě odměnila charitativní nadace Mary Kay Ash částkou 10.000 dolarů každý ze 16 úkrytů pro oběti domácího násilí po celé Kanadě, celkem poskytla 160.000 dolarů.

Ženy a jejich rodiny

Mary Kay China a její podnikově sponzorované programy a fondy poskytovaly podporu prostřednictvím následujících aktivit:

 • Program Mary Kay pro podnikání žen
  • Ve spolupráci s čínskou nadací pro rozvoj žen byly čtyřem ženským podnikatelským iniciativám v provinciích Heilongjiang, Ningxia a Jilin poskytnuty bezúročné úvěry. Iniciativy přímo prospěly 133 ženám zvýšením jejich ročního příjmu na hlavu o 20.000 jüanů.

 • Fond pro budoucnost mladých žen
  • Ve spolupráci s nadací Adream Foundation bude zůstatek účtu Fondu pro budoucnost mladých žen použit k vybudování čtyř tříd Mary Kay Dream v provincii Jiangxi pro zlepšení gramotnosti dívek.

 • Charitativní program Mary Kay China
  • Od března 2022 charitativní program Mary Kay China rozdělil 1.049.800 jüanů na poskytnutí ochranných materiálů a životních potřeb do 73 komunit v 15 městech postižených epidemií COVID-19.
  • Díky společnému úsilí společnosti Mary Kay China a jejích kosmetických poradců se v rámci projektu "Smile 1000" podařilo v roce 2022 získat finanční prostředky na 112 operací rozštěpu. K dnešnímu dni společnost Mary Kay China získala prostředky na 991 operací a je na dobré cestě dosáhnout cíle 1000 úsměvů v roce 2023.
  • Do května poskytlo 1.391 dobrovolných kosmetických poradců 331 kosmetických lekcí celkem 9.147 ženám.

O Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z prvních bořitelek "skleněného stropu" bránícího ženám v rozvoji, založila v roce 1963 svou vysněnou kosmetickou společnost s jediným cílem: obohatit životy žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay zavazuje posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, poradenství, obhajování, propojování a inovací. Mary Kay se věnuje investování do vědy, která stojí za krásou, a výrobě špičkové péče o pleť, barevné kosmetiky, doplňků stavy a vůní. Mary Kay věří v obohacování životů dnes pro udržitelný zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, přičemž se zaměřuje na propagaci vynikajících obchodních výsledků, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více zjistíte na marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com