De oproep voor 2021 van het gezamenlijk EU-programma voor onderzoek naar neurodegeneratieve ziekten (JPND) is open
De oproep voor 2021 van het gezamenlijk EU-programma voor onderzoek naar neurodegeneratieve ziekten (JPND) is open
PARIJS--(BUSINESS WIRE)--JPND nodigt multinationale onderzoeksteams uit om voorstellen in te dienen die gericht zijn op het identificeren en meten van fysiologische effecten en gerelateerde biomarkers die kunnen worden gekoppeld aan de ontwikkeling van neurodegeneratieve ziekten.
Neurodegeneratieve ziekten zijn slopende en grotendeels onbehandelbare aandoeningen die sterk verband houden met de leeftijd. Wereldwijd lijden naar schatting 47 miljoen mensen aan de ziekte van Alzheimer en aanverwante aandoeningen. Dit cijfer zal naar verwachting elke 20 jaar verdubbelen naarmate de bevolking ouder wordt. De ontwikkeling van efficiënte behandelingen voor de meeste neurodegeneratieve ziekten wordt belemmerd door het feit dat de detectie ervan in de late stadia ingrijpt, tegen die tijd dat de integriteit van het zenuwweefsel is aangetast. Slecht gekarakteriseerde vroege fysiologische stoornissen waarvan bekend is dat ze optreden voordat ondubbelzinnige symptomen van elke neurodegeneratieve ziekte worden gedetecteerd. Deze veranderingen kunnen onder meer het verstoren van slaap, reukzin, gehoor, gezichtsvermogen, metabolische factoren en sociale betrokkenheid omvatten. Al deze tekens kunnen worden gebruikt als vroege indicatoren van latere ziekten en zijn in de meeste gevallen meetbaar in natuurlijke omgevingen van het dagelijkse leven. Daarom zou de identificatie van de circuits en moleculaire paden die worden beïnvloed, veelbelovende doelen kunnen onthullen voor vroege interventies en therapieën voor neurodegeneratieve ziekten.
Deze bekendmaking is officieel geldend in de originele brontaal. Vertalingen zijn slechts als leeshulp bedoeld en moeten worden vergeleken met de tekst in de brontaal, die als enige rechtsgeldig is.
Contacts
Karin YEO
+33 7 8227 2887
karin.yeo@jpnd.eu
www.jpnd.eu
Twitter: @JPNDEurope
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/jpnd-joint-programme-neurodegenerative-disease-research
