teamLab Planets TOKIO w Toyosu w pierwszej piątce „najpopularniejszych muzeów świata” corocznego rankingu haseł najczęściej wyszukiwanych w Google. Od marca w całej przestrzeni muzeum będzie można podziwiać instalacje prezentujące kwitnące ...

Muzeum uplasowało się również na pierwszej pozycji w rankingu Honichi Lab dotyczącym „najpopularniejszych celów podróży turystów przyjezdnych”.

Download

Loading media player...

Cherry blossoms bloom in an expansive art space at teamLab Planets, a body immersive museum in Toyosu, Tokyo. (teamLab, Floating in the Falling Universe of Flowers / Video: teamLab)

TOKIO--()-- 

teamLab Planets TOKIO w Toyosu w pierwszej piątce „najpopularniejszych muzeów świata” corocznego rankingu haseł najczęściej wyszukiwanych w Google. Od marca w całej przestrzeni muzeum będzie można podziwiać instalacje prezentujące kwitnące kwiaty wiśni

 

Obiekt teamLab Planets TOKYO DMM w Toyosu (teamLab Planets) uplasował się w pierwszej piątce „najpopularniejszych muzeów świata” (*1) według rankingu haseł najczęściej wyszukiwanych w Google w 2023 r. Ranking wymienia muzea najczęściej wyszukiwane w Mapach Google na całym świecie na przestrzeni 2023 r. teamLab Planets to jedyne muzeum w Japonii i jedno z najbardziej znanych muzeów i galerii sztuki, których historia liczy ponad sto lat.

Mapy Google: najpopularniejsze muzea

 1. Luwr, Paryż (Francja)
 2. Muzeum Brytyjskie, Londyn (Wielka Brytania)
 3. Musée d'Orsay, Paryż (Francja)
 4. Muzeum Historii Naturalnej, Londyn (Wielka Brytania)
 5. teamLab Planets, Tokio (Japonia)
 6. Rijksmuseum, Amsterdam (Holandia)
 7. Muzeum Narodowe Prado, Madryt (Hiszpania)
 8. Muzeum Vincenta van Gogha, Amsterdam (Holandia)
 9. Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej, Nowy Jork (Stany Zjednoczone)
 10. Dom Anny Frank, Amsterdam (Holandia)

Muzeum zajęło również pierwszą pozycję w rankingu Honichi Lab dotyczącym najpopularniejszych celów podróży turystów przyjezdnych

Obiekt teamLab Planets uplasował się na pierwszej pozycji w rankingu Honichi Lab dotyczącym najpopularniejszych celów podróży turystów przyjezdnych, którego wyniki ogłosiła wiodąca platforma medialna prezentująca informacje dotyczące turystyki przyjazdowej, Honichi Lab (Visit Japan Lab) (*2). Ranking ocenia i zestawia recenzje zamieszczone w Mapach Google na temat 4700 atrakcji turystycznych ze wszystkich prefektur Japonii, zapewniając wyjątkową perspektywę Honichi Lab.

Oto pierwsza dziesiątka rankingu:

 1. teamLab Planets TOKYO DMM
 2. Świątynia Kiyomizu-dera
 3. Muzeum Samurajów i Ninja w Kioto
 4. Fushimi Inari Taisha (sanktuarium)
 5. Tokyo Skytree
 6. Dōtonbori
 7. Świątynia Sensō-ji
 8. Park Nara
 9. Targ Nishiki w Kioto
 10. Tokyo Tower

– Jesteśmy głęboko zaszczyceni wyróżnieniem wśród licznych atrakcji turystycznych w Japonii. Zamierzamy w dalszym ciągu uważnie słuchać opinii naszych gości wyrażanych w postaci recenzji i przekazywanych informacji zwrotnych. Jesteśmy zaangażowani na rzecz koncepcji „zanurzenia całego ciała”, dlatego pragniemy dostarczać udoskonalone doświadczenia umożliwiające odwiedzającym z całego świata czerpanie wielkiej radości z wyjątkowego świata sztuki prezentowanej w naszym muzeum – teamLab Planets.

Począwszy od marca, w muzeum będzie można podziwiać instalacje przedstawiające kwitnące kwiaty wiśni w całej przestrzeni

Tej wiosny goście obiektu teamLab Planets będą mieli okazję oglądać kwiaty wiśni okalające dwie z dużych przestrzeni artystycznych muzeum. Przez ten ograniczony czas w ramach instalacji pt. „Dryfując w spływającym wszechświecie kwiatów”, przedstawiającej kwitnące kwiaty rozprzestrzeniające się na cały rok, będzie można podziwiać piękne kwiaty wiśni wypełniające całą przestrzeń.

Kolejna instalacja, zatytułowana „Rysunek po lustrze wody stworzony przez taniec koi i ludzi”, umożliwi bose stąpanie po wodzie, wśród pływających wokół koi rozpraszających się w kontakcie z człowiekiem, zmieniając się w kwiaty wiśni. Obie instalacje przedstawiające kwiaty wiśni będzie można podziwiać od 1 marca 2024 r. (piątek) do 30 kwietnia 2024 r. (wtorek).

Filmik przedstawiający instalację: Dryfując w spływającym wszechświecie kwiatów
Filmik przedstawiający instalację: Rysunek po lustrze wody stworzony przez taniec koi i ludzi – nieskończoność

Średnio 1 na 10 turystów zagranicznych przybywających do Japonii ze 198 krajów i regionów świata odwiedza właśnie to muzeum

W okresie od stycznia do grudnia 2023 r. obiekt teamLab Planets odwiedziło ok. 2,5 mln osób ze 198 krajów i regionów, nie uwzględniając Japonii. Turyści zagraniczni stanowili ok. 70% wszystkich gości muzeum (*). Z przekazanych informacji wynika również, że średnio 1 z 10 turystów zagranicznych przyjeżdżających do Japonii zdecydował się na wizytę w teamLab Planets (*4). Muzeum cieszy się popularnością na całym świecie i zostało uhonorowane tytułem „czołowej atrakcji turystycznej w Azji” w 2023 r. przez World Travel Awards (swego rodzaju Oscary branży turystycznej) – była to pierwsza japońska atrakcja turystyczna uhonorowana tą prestiżową nagrodą.

Koncepcja u podstaw teamLab Planets

Razem z innymi zanurz swoje całe ciało, poczuj je i stań się jednością ze światem

teamLab Planets to muzeum, w którym odwiedzający brodzą w wodzie, oraz ogród, w którym stają się jednością z otaczającymi ich kwiatami. Obiekt obejmuje 4 wielkoskalowe przestrzenie artystyczne i 2 ogrody stworzone przez kolektyw artystyczny teamLab.

Odwiedzający chodzą po obiekcie boso, zanurzając całe ciało w rozległych przestrzeniach artystycznych wraz z innymi. Przestrzenie zmieniają się z obecnością gości, zacierając widoczność granic pomiędzy jednostką a otaczającymi ją dziełami. Pozostali odwiedzający również modyfikują przestrzenie, zacierając granice pomiędzy nimi samymi a sztuką, a tym samym tworząc ciągłość pomiędzy jednostką, sztuką i pozostałymi jej odbiorcami.

*1 „These Were the Most Popular Museums in the World, According to Google’s ‘Year in Search”, artnet, 20 grudnia 2023 r.
*2 „Popular tourist spot for foreigners! 2nd place is “Kiyomizu-dera”, 1st place? Announcing the TOP 30 selected from 4,700 tourist destinations across Japan [2023 1 | Honichi Lab” (Visit Japan Lab), 15 grudnia 2023 r.
*3 Dane w podziale na poszczególne kraje pozyskane z oficjalnej strony internetowej teamLab Planets prowadzącej sprzedaż biletów (za okres od 1 marca do 31 sierpnia 2023 r.)
*4 „Amazing Nippon / Digital Art Museum in Tokyo Enchants Overseas Tourists - The Japan News” The Japan News, artykuł autorstwa Yomiuri Shimbun, 5 sierpnia 2023 r.

teamLab Planets TOKYO DMM
6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokio
https://maps.app.goo.gl/QVs4a34HD9qnvjUo8

Godziny otwarcia
Cały dzień: 09:00 - 22:00
*Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem
*Godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Zapraszamy na oficjalną stronę internetową, na której zamieszczane są aktualne informacje.
Zamknięte: 8 lutego (czwartek), 6 marca (środa), 10 kwietnia (środa)

Bilety

 

Do lutego

 

[Cały dzień]

 

Dorośli (od 18 lat)

3800 JPY

Uczniowie (13–17 lat)

2300 JPY

Dzieci (4–12 lat)

1300 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat

wstęp wolny

Zniżka dla osób z niepełnosprawnościami

1900 JPY

 

 

Od marca

 

[Pon-Pt]

 

Dorośli (od 18 lat)

3800 JPY

Uczniowie (13–17 lat)

2800 JPY

Dzieci (4–12 lat)

1500 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat

wstęp wolny

Zniżka dla osób z niepełnosprawnościami

1900 JPY

 

 

[Soboty, niedziele, święta i terminy specjalne]

 

*Termin specjalny: 21 marca (czwartek) - 5 kwietnia (piątek), 30 kwietnia (wtorek)

Dorośli (od 18 lat)

4200 JPY

Uczniowie (13–17 lat)

2800 JPY

Dzieci (4–12 lat)

1500 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat

wstęp wolny

Zniżka dla osób z niepełnosprawnościami

2100 JPY

Oficjalny sklep prowadzący sprzedaż biletów
https://teamlabplanets.dmm.com

Witryna i media społecznościowe
planets.teamlab.artInstagramFacebookX (Twitter)
#teamLabPlanets

Gastronomia i zakupy
Vegan Ramen UZU Tokyo Kwiaciarnia teamLab

Media
Zestaw materiałów dla prasy
Film o atrakcjach

Informacje o PLANETS Co., Ltd.
Firma założona w 2017 r. Zarządza obiektami teamLab Planets TOKYO i zapewnia ich obsługę.
Lokalizacja: Tokyo Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio
Przedstawiciel: Takumi Nomoto

Informacje o teamLab
teamLab (zał. 2001) to międzynarodowy kolektyw artystyczny wspólnie działający na styku sztuki, nauki, technologii i przyrody. Za pomocą sztuki ten interdyscyplinarny zespół specjalistów, w tym artystów, programistów, inżynierów, animatorów grafiki komputerowej, matematyków i architektów, dąży do poznania relacji pomiędzy własnym „ja” a światem oraz nowych sposobów postrzegania świata.

Aby zrozumieć otaczający nas świat, dzielimy go na niezależne całości o widzialnych granicach. teamLab stawia sobie za cel przekraczanie tych granic naszego postrzegania świata, relacji pomiędzy własnym „ja” a światem i ciągłości czasu. Wszystko istnieje w ciągłym, kruchym, ale cudownym trwaniu życia, które nie ma granic.

Wystawy teamLab zostały zaprezentowane w wielu miastach świata, między innymi w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Singapurze, Dolinie Krzemowej, Pekinie oraz Melbourne. Muzea i stałe wystawy na dużą skalę teamLab obejmują teamLab Borderless i teamLab Planets w Tokio, teamLab Borderless Shanghai, teamLab SuperNature Macao oraz teamLab Massless Beijing, a kolejne wystawy są planowane w Abu Zabi, Hamburgu, Dżeddzie i Utrechcie.

Prace teamLab są prezentowane na wystawach stałych w Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Art Gallery of New South Wales w Sydney; Art Gallery of South Australia w Adelaide; Asian Art Museum w San Francisco; Asia Society Museum w Nowym Jorku; Borusan Contemporary Art Collection w Stambule; National Gallery of Victoria w Melbourne i Amos Rex w Helsinkach.

teamLab jest reprezentowany przez Pace Gallery, Martin Browne Contemporary oraz Ikkan Art.
teamlab.artInstagramFacebookX (Twitter)YouTube

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

PLANETS Co., Ltd.
Dział Public Relations
E-mail: pr-info@planets.art
Wywiady: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

Contacts

PLANETS Co., Ltd.
Dział Public Relations
E-mail: pr-info@planets.art
Wywiady: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9