W Światowy Dzień AIDS, AHF Polska przypomina – to nie koniec epidemii!

(Graphic: Business Wire)

LUBLIN, Polska--()--Z okazji przypadającego na 1 grudnia Światowego Dnia AIDS, AIDS Healthcare Foundation (AHF) Polska przypomina światu, że walka z HIV/AIDS jeszcze się nie skończyła, organizując spotkania informacyjne dla studentów i studentek Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji (1 grudnia o godz. 16.00 i 2 grudnia o godz. 10.00) oraz społeczności ukraińskiej skupionej wokół baobabu (2 grudnia o godz. 16.00). Spotkania to okazja do tego, by uczcić pamięć wszystkich, którzy stracili życie na choroby towarzyszące AIDS, okazać wsparcie tym, którzy od ponad 40 lat kontynuują walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa oraz włączyć się w nią dzięki świadomości metod zapobiegania i korzyści z regularnego testowania.

Choć ostatnie dziesięciolecia to czas znaczącego postępu, wciąż stoimy w obliczu poważnych zagrożeń, takich jak niedostateczne finansowanie, niepokojąco wysokie statystyki nowych zakażeń (na poziomie 1,3 miliona rocznie na całym świecie), około 630 tysięcy śmierci rocznie a także nie traktowanie zapobiegania i leczenia HIV jako priorytetu, szczególnie w krajach o niższym poziomie zamożności.

Z tych właśnie powodów, podczas spotkań organizowanych w Lublinie, chcemy przypomnieć, że HIV i choroby przenoszone drogą płciową to tematy wciąż aktualne, podzielić się wiedzą o tym, kto jest najbardziej narażony na zakażenie, jak się przed nim chronić oraz gdzie można wykonać szybki, bezpłatny i anonimowy test. Dla chętnych przewidzieliśmy także możliwość przetestowania na miejscu.

CO:

AHF POLSKA z okazji Światowego Dnia AIDS

Wszystko, co musisz wiedzieć o AIDS – spotkania informacyjne po angielsku, polsku oraz ukraińsku z możliwością wykonania szybkiego testu przesiewowego na HIV

 

 

KIEDY:

1 grudnia o godz. 16.00 (WSPA)

2 grudnia o godz. 10.00 (WSPA) i 16.00 (baobab)

 

 

GDZIE:

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12
baobab, ul. Krakowskie Przedmieście 39b

 

 

KTO:

  • AHF Polska
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
  • baobab
 

MATERIAŁY INFORMACYJNE I GRAFICZNE: Na miejscu dostępne będą ulotki informacyjne, plakaty, a także materiały promocyjne.

CYTAT DO WYKORZYSTANIA: „W Polsce przez ostatnie lata ogromnie zaniedbaliśmy profilaktykę HIV/AIDS. O wirusie się nie mówi, nie ma kampanii promujących bezpieczne zachowania i pokazujących, jak o siebie zadbać, a testowanie na HIV jest wciąż traktowane jako niepotrzebne i wstydliwe” – mówi Anna Szadkowska-Ciężka, szefowa programu AHF w Polsce. – „Tymczasem każda osoba, która jest aktywna seksualnie, powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo pod kątem HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ostatnich latach widać w Polsce wzrost zakażeń wirusem HIV.”

Obchodzony co roku 1 grudnia, Światowy Dzień AIDS to okazja do zwrócenia uwagi na sytuację związaną z HIV/AIDS na świecie, przeciwdziałania piętnowaniu i dyskryminacji, które powodują, że wiele osób nie poddaje się testowaniu i, co za tym idzie, leczeniu, a także naciskania na rządy, by traktowały HIV/AIDS z należytą uwagą. W Światowy Dzień AIDS, świat musi pamiętać – to nie jest koniec epidemii.

AIDS Healthcare Foundation (AHF) to globalna organizacja non-profit, zapewniająca dostęp do najnowoczesniejszej medycyny i rzecznictwa dla ponad 1,9 miliona osób w 45 krajach – Stanach Zjednoczonych, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Karaibach, Azji i Europie. Jesteśmy obecnie największą organizacją non-profit wspierającą dostęp do opieki medycznej w obszarze HIV/AIDS na świecie. Dowiedz się więcej na temat AHF na stronie internetowej: www.aidshealth.org, Facebooku: www.facebook.com/aidshealth, Twitterze @aidshealthcare i Instagramie: @aidshealthcare.

Contacts

POLSKA – KONTAKT DLA MEDIÓW:
Anna Szadkowska-Ciężka,
Country Program Manager
Tel.: +48 604 981788
Email: anna.szadkowska@ahf.org

US MEDIA CONTACT:
Ged Kenslea, Senior Director, Communications, AHF
+1 323.308.1833 work +1.323.791.5526 mobile
gedk@aidshealth.org

Denys Nazarov, Director of Global Policy & Communications, AHF
+1 323.308.1829
denys.nazarov@aidshealth.org

Contacts

POLSKA – KONTAKT DLA MEDIÓW:
Anna Szadkowska-Ciężka,
Country Program Manager
Tel.: +48 604 981788
Email: anna.szadkowska@ahf.org

US MEDIA CONTACT:
Ged Kenslea, Senior Director, Communications, AHF
+1 323.308.1833 work +1.323.791.5526 mobile
gedk@aidshealth.org

Denys Nazarov, Director of Global Policy & Communications, AHF
+1 323.308.1829
denys.nazarov@aidshealth.org