KnowBe4 i rodzina Mitnicków oddają hołd Kevinowi Mitnickowi, wspominając jego życie i wyjątkowe osiągnięcia

Kevin David Mitnick zmarł w wieku 59 lat po rocznych zmaganiach z chorobą nowotworową

Kevin David Mitnick, 59, has passed away following a year long battle with cancer (Photo: Business Wire)

ZATOKA TAMPA (Floryda) i LAS VEGAS--()--Rodzina Mitnicków oraz firma KnowBe4 informują o śmierci 59-letniego Kevina Mitnicka w następstwie 14-miesięcznej walki z nowotworem trzustki. Po ponad roku dzielnej walki Kevin odszedł w spokoju 16 lipca 2023 r.

Kevin na zawsze pozostanie „najsłynniejszym hakerem świata”. Znany był z inteligencji, poczucia humoru i wybitnych umiejętności technologicznych, które ustępowały miejsca tylko jego nieprzeciętnym zdolnościom jako pioniera socjotechniki. Kevin był jednak przede wszystkim kochającym i oddanym mężem swojej towarzyszki życia, Kimberley, która niestrudzenie pozostawała u jego boku przez cały okres choroby. W tym roku na świat przyjdzie pierwsze dziecko pary.

W listopadzie 2011 r. Kevin objął stanowisko dyrektora ds. hakerstwa i został współwłaścicielem firmy KnowBe4, założonej przez jego bliskiego przyjaciela i partnera biznesowego, Stu Sjouwermana, który powiedział: „Kevin był serdecznym przyjacielem zarówno dla mnie, jak i dla wielu współpracowników KnowBe4. Był to prawdziwy wizjoner w obszarze rozwoju sektora cyberbezpieczeństwa, a przede wszystkim wspaniały człowiek, za którym wszyscy będziemy tęsknić.”

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 1 sierpnia 2023 r. w Las Vegas. Zgodnie ze swoim życzeniem Kevin zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu żydowskim, gdzie spoczywają jego matka i babka. Szczegółowe informacje na temat nabożeństwa żałobnego zostaną podane niebawem, w tym informacje na temat możliwości wirtualnego uczestnictwa w uroczystości.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Kathy Wattman pod adresem pr@knowbe4.com | 727-474-9950.

Informacje o KnowBe4

Z usług KnowBe4, dostawcy największej na świecie platformy umożliwiającej szkolenia w celu szerzenia wiedzy na temat zabezpieczeń oraz przeprowadzania symulacji ataków phishingowych, korzysta ponad 60 tys. organizacji na całym świecie. Założona przez informatyka i specjalistę ds. bezpieczeństwa danych, Stu Sjouwermana, firma KnowBe4 pomaga organizacjom w eliminowaniu ludzkiego czynnika, który często jest przyczyną incydentów związanych z bezpieczeństwem, poprzez szerzenie wiedzy na temat oprogramowania typu ransomware, ataków, w których oszuści podszywają się pod prezesa firmy, a także innych taktyk socjotechnicznych, stosując nowatorskie podejście do szkoleń mających na celu zwiększanie świadomości na temat bezpieczeństwa. Kevin Mitnick, znany na całym świecie specjalista ds. cyberbezpieczeństwa i dyrektor ds. hakerstwa w KnowBe4, wspomagał proces opracowywania szkoleń KnowBe4, wykorzystując własne, dobrze udokumentowane taktyki socjotechniczne. Dziesiątki tysięcy organizacji polegają na KnowBe4, powierzając jej zadanie mobilizacji swoich użytkowników końcowych jako ostatniej linii obrony przed atakami.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Kathy Wattman pod adresem pr@knowbe4.com | 727-474-9950.

Contacts

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Kathy Wattman pod adresem pr@knowbe4.com | 727-474-9950.