Společnost Mary Kay udělila granty pěti nadějným mladým vědcům na Mezinárodním vědeckém a technickém veletrhu Regeneron

Mary Kay Inc. proudly served as a Special Award Organization for the 2024 Regeneron International Science and Engineering Fair, awarding three cash prizes to inspiring young scientists. (Graphic: Society for Science, Regeneron ISEF)

DALLAS--()--Společnost Mary Kay Inc., která je firemním roztleskávačem podporujícím vzdělávání v oblasti STEM a mládež jdoucí za svými sny, nedávno udělila na Mezinárodním veletrhu vědy a techniky (ISEF) společnosti Regeneron v Los Angeles tři granty pěti vynikajícím středoškolským vědcům vybraným z téměř 2 000 účastníků reprezentujících téměř 70 zemí. Granty v celkové výši téměř 10 000 USD byly uděleny studentům s inovativními projekty zaměřenými na hledání léků na rakovinu postihující ženy, inovace v oblasti udržitelných obalů a ochranu nejcennějších zdrojů naší planety.

ISEF, který je již více než 70 let programem Společnosti pro vědu, je největší světovou vědeckou soutěží pro studenty středních škol. Prostřednictvím globální sítě místních, regionálních a národních vědeckých veletrhů jsou miliony studentů povzbuzovány, aby objevovaly svou vášeň pro vědecké bádání. Každé jaro je skupina těchto studentů vybrána jako finalisté a má možnost soutěžit o ceny a stipendia v hodnotě přibližně 9 milionů USD.

„Tito budoucí lídři v oblasti STEM prokázali inovativní výzkum, kreativní řešení a neotřelé přístupy ke složitým problémům, které budou mít přímý dopad na léky proti rakovině, udržitelné obchodní postupy a nově definují průmyslové normy,“ uvedla Kristin Dasaro, ředitelka oddělení obalového inženýrství a udržitelnosti společnosti Mary Kay. „Od této nové generace se máme co učit a společnost Mary Kay je poctěna, že je může podporovat na jejich cestě za STEM.“

SEZNAMTE SE SE STUDENTSKÝMI VĚDCI

První cena: Keshvee Sekhda a Nyambura Sallinen (Georgia, USA)
IdentiCan: Aplikace, která odhalí rakovinu mozku, prsu, plic, kůže a slinivky břišní
Aplikace využívající technologii umělé inteligence k identifikaci rakovinných nádorů s 99,6% přesností.

Druhá cena: Madalena Filipe a Frederico Mauritty (Lisabon, Portugalsko)
HidroQapa: Voděodolný bioplast vyrobený z chitosanu získaného z odpadu ze skořápek krevet.
Vytváření udržitelných, biologicky odbouratelných materiálů ze skořápek korýšů, které pomáhají snižovat množství odpadu a znečištění životního prostředí.

Třetí cena: Carolina de Araujo Pereira da Silva (Rio de Janeiro, Brazílie)
Zatřeste kovy! Zkoumání manganu jako spouštěče zhoubných nádorů a přenašečů kovů jako cílů v léčbě rakoviny
Výzkum vlivu kovů a jejich přenašečů na chování nádorových buněk pro nové terapeutické postupy léčby rakoviny.

O Mary Kay

Tehdy. Nyní. Vždycky. Mary Kay Ash, jedna z prvních, kdo bourali překážky bránící ženám v postupu, založila v roce 1953 v Texasu svou vysněnou kosmetickou značku s jediným cílem: obohatit životy žen. Tento sen rozkvetl do globální společnosti s miliony nezávislých pracovnic prodeje ve více než 35 zemích. Šance od Mary Kay 60 let posilovala ženy prostřednictvím vzdělání, školení, obhajování a inovací, aby určovaly svou vlastní budoucnost. Společnost Mary Kay se věnuje investování do vědy, která za krásou stojí a do výroby špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, výživových doplňků a voňavek. Mary Kay věří v ochranu naší planety pro příští generace, v ochranu žen, které jsou oběťmi rakoviny a domácího zneužívání a v povzbuzování mladých k uskutečnění jejich snů. Zjistěte víc na marykayglobal.com, najděte nás na Facebooku, Instagramu a na LinkedIn, nebo nás sledujte na Twitteru.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com