Mary Kay przyznaje stypendia naukowe pięciorgu przyszłym młodym naukowcom podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron

Mary Kay Inc. proudly served as a Special Award Organization for the 2024 Regeneron International Science and Engineering Fair, awarding three cash prizes to inspiring young scientists. (Graphic: Society for Science, Regeneron ISEF)

DALLAS--()--Mary Kay Inc., firma nieustannie wspierająca edukację w dziedzinach STEM oraz młodzież podążającą za marzeniami, przyznała niedawno trzy nagrody w postaci stypendiów na rzecz pięciorga wybitnych licealistów wyłonionych spośród niemal 2000 uczestników z niemal 70 krajów podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron (ISEF), które odbyły się w Los Angeles. Stypendia o łącznej wysokości sięgającej niemal 10 000 USD zostały przyznane uczniom, którzy wykazali się innowacyjnymi projektami ukierunkowanymi na opracowywanie leków na nowotwory dotykające kobiety, innowacje w dziedzinie zrównoważonych opakowań oraz ochronę najcenniejszych zasobów naszej planety.

ISEF, program organizowany przez Society for Science od ponad 70 lat, to największy na świecie konkurs naukowy adresowany do uczniów szkół średnich. Za pomocą globalnej sieci lokalnych, regionalnych i krajowych targów nauki miliony uczniów zachęca się do pogłębiania swojej pasji i dociekań w świecie nauki. Co roku wiosną wyłaniana jest grupa finalistów, którzy zyskują możliwość rywalizacji o nagrody i stypendia o łącznej wartości około 9 mln USD.

– Ci przyszli liderzy STEM wykazali się innowacyjnymi badaniami, kreatywnymi rozwiązaniami i nowatorskimi podejściami do złożonych problemów, które mogą bezpośrednio przyczynić się do znalezienia leków na nowotwory, wdrażania zrównoważonych praktyk biznesowych i przeformułowania norm branżowych – powiedziała Kristin Dasaro, dyrektor ds. inżynierii opakowań i zrównoważonego rozwoju w Mary Kay. – Możemy się wiele nauczyć od tego nowego pokolenia, dlatego Mary Kay jest zaszczycona możliwością wspierania ich na kolejnych etapach działalności w dziedzinach STEM.

POZNAJ MŁODYCH NAUKOWCÓW

Nagroda główna: Keshvee Sekhda i Nyambura Sallinen (Georgia, USA)
IdentiCan: aplikacja wykrywająca nowotwory mózgu, piersi, płuc, skóry i trzustki
Aplikacja wykorzystująca technlogię AI do identyfikowania guzów nowotworowych z dokładnością rzędu 99,6%.

Drugie miejsce: Madalena Filipe i Frederico Mauritty (Lizbona, Portugalia)
HidroQapa: wodoodporny bioplastik z chitozanu pozyskiwanego z odpadów po skorupkach krewetek
Opracowanie zrównoważonych, biodegradowalnych materiałów ze skorupek pochodzących ze skorupiaków, umożliwiając ograniczenie ilości odpadów i zanieczyszczenia środowiska.

Trzecie miejsce: Carolina de Araujo Pereira da Silva (Rio de Janeiro, Brazylia)
Rock the Metals! Rola manganu jako czynnika wpływającego na złośliwość nowotworów i nośników metali jako docelowego rozwiązania w leczeniu raka
Badania nad wpływem metali i ich nośników na zachowanie komórek nowotworowych pod kątem nowatorskich sposobów leczenia raka.

Informacje o Mary Kay

Kiedyś. Teraz. Zawsze. Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się przebić tzw. szklany sufit, stworzyła swą wymarzoną markę kosmetyczną w 1963 r. w Teksasie w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała międzynarodowa firma współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Od 60 lat możliwości oferowane przez Mary Kay pozwalają kobietom kształtować swoją przyszłość dzięki edukacji, mentoringowi, wsparciu i innowacjom. Firma Mary Kay z zaangażowaniem inwestuje w naukę leżącą u podstaw piękna i produkuje nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji skóry i makijażu, suplementy diety oraz zapachy. Mary Kay wierzy w ochronę naszej planety dla przyszłych pokoleń, wspiera kobiety chore na raka i będące ofiarami przemocy domowej oraz zachęca młode osoby do realizacji marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 lub media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 lub media@mkcorp.com