Společnost 1337 se vynořila z utajení a získala 4 miliony dolarů na vybudování ekosystému mikroinfluencerů řízeného umělou inteligencí

Společnost 1337, která je financována bohatými investory typu "business angels" napojenými na LVMH a Hugging Face, si klade za cíl vymýšlet způsoby, jak trvale zapojit umělou inteligenci.

NEW YORK--()--Společnost 1337, což je platforma s generativní umělou inteligencí, která se zabývá propojováním úzce specializovaných komunit prostřednictvím hyperpersonalizovaných zájmů, se dnes vynořila z utajení a oznámila získání částky 4 miliony dolarů v rámci předvstupního kola investic. Mezi investory patří společnosti Credo Ventures, GFR Fund, Treble Capital, Roosh Ventures a fyzické osoby jako například generální ředitel Hugging Face Clément Delangue a Natalia Vodianova, investorka zaměřená na tvorbu pozitivních sociálních a environmentálních dopadů.

Společnost, které se říká „Leet“ (což je slangová narážka na ranou herní a hackerskou kulturu), také představila ekosystém mikroinfluencerů řízený umělou inteligencí, známých jako „Entities“ (Subjekty). Každý Subjekt má jedinečný soubor dovedností a zájmů a jeho cílem je propojovat, vzdělávat a inspirovat komunity v jednotlivých oblastech online. Dnes 1337 představuje 50 nových Subjektů v beta verzi a globální komunitu tvůrců pro spoluvytváření budoucích Subjektů.

Společnost 1337 plánuje využít nové financování k vývoji škálovatelné platformy, která v blízké budoucnosti usnadní rozšíření svého ekosystému Subjektů na tisíce úzce specializovaných komunit a zároveň rozšíří globální komunitu tvůrců.

Financování společnosti 1337 přichází v době velkého růstu a nadšení pro digitální lidskou ekonomiku, která se podle prognóz společnosti Gartner do roku 2035 rozroste na trh v hodnotě 125 miliard dolarů.

„Úzce specializované komunity společně představují obrovskou cílovou skupinu lidí na internetu,“ řekla spoluzakladatelka a generální ředitelka společnosti 1337 Jenny Dearing. „Společnost 1337 vytváří nový způsob, jak mohou tito hluboce zapojení členové komunit spolupracovat a komunikovat mezi sebou díky přidání multimodálních velkých jazykových modelů. Subjekty, které vytváříme, vnímáme jako průvodce, kteří pomáhají usnadnit větší propojení mezi lidmi a komunitami a později přímo mezi komunitami a značkami.“

Tým vedení společnosti 1337 tvoří Jenny Dearing, Robin Raszka, Jan Maly a klíčoví strategičtí poradci včetně Baileyho Richardsona, bývalého vedoucího oddělení komunity ve společnosti Instagram, který v současné době vede oddělení marketingu a komunity ve společnosti Substack.

Zakladatel společnosti 1337 Robin Raszka dříve založil společnost Alter, spotřebitelský startup v oblasti umělé inteligence, který vytvořil v roce 2017 s kapitálem 3 miliony dolarů v počátečním kole investování a v roce 2022 prodal společnosti Google za 100 milionů dolarů. Před společností Alter působil jako vývojář produktů ve startupu v oblasti umělé inteligence Summly, který v roce 2013 koupila společnost Yahoo za 30 milionů dolarů.

„V budoucnosti sociálních médií budeme svědky posunu směrem k hyperpersonalizaci a spoluvytváření syntetického obsahu inspirovaného principy open-source, který bude simulovat digitální puls těchto subjektů umělé inteligence s lidskou duší. Subjekty společnosti 1337 jsou průkopníkem tohoto posunu,“ řekl zakladatel společnosti 1337 Robin Raszka. „Vynalézáme způsoby, jakými se lidé zapojují do práce s umělou inteligencí, tvůrci a značkami, a to trvale.“

Díky tomuto novému financování podporuje společnost 1337 vytváření živější online komunity, která pomáhá budovat budoucnost, v níž je každý oslavován a podporován.

„Některá z nejdynamičtějších využití velkých jazykových modelů (LLM) a difuzních modelů se dnes nacházejí v oblasti lidské tvořivosti a konektivity. To podporuje naše přesvědčení, že další vlna umělé inteligence bude mít významný dopad na prostředí sociálních médií a ovlivní tvůrce, sledující i inzerenty,“ uvedla generální partnerka společnosti Credo Ventures a investorka Karolina Mrozkova. „Jsme velmi rádi, že Robin, Jenny, Jan a celý tým 1337 mohou získat naši podporu v rámci celé jejich mise, jejímž cílem je revoluce v tvorbě obsahu a propojení ve světě sociálních médií i mimo něj.“

Více informací najdete na adrese https://1337.org

O společnosti 1337

Společnost 1337 je platforma s generativní umělou inteligencí, která se zabývá propojováním úzce specializovaných komunit prostřednictvím hyperpersonalizovaných zájmů. Prostřednictvím svých Subjektů řízených umělou inteligencí poskytuje společnost 1337 nový způsob, jak spoluvytvářet umělou inteligenci, a prosazuje přístup inspirovaný otevřeným zdrojem, který podporuje lidi, aby spolupracovali s tvůrci, značkami i mezi sebou navzájem.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.