Výstava teamLab Planets v Tokiu přivítala za 6 měsíců přibližně 1 milion návštěvníků ze zahraničí a toto pohlcující muzeum představilo obnovu prostor pro umělecká díla

Vzhledem k tomu, že podle daných informací navštěvuje teamLab Planets přibližně 1 z 10 zahraničních návštěvníků Japonska, bude muzeum otevřeno až do roku 2027

Download

Loading media player...

New interactive installation of light by art collective teamLab unveiled at teamLab Planets, a body immersive museum in Toyosu, Tokyo. (teamLab, Ephemeral Solidified Light / Video: teamLab)

TOKYO--()--teamLab Planets TOKYO DMM („teamLab Planets“), muzeum uměleckého kolektivu teamLab v Toyosu v Tokiu, které se ponořuje do těla, oslavilo páté výročí a obnovilo prostory pro umělecká díla, čímž se stalo ještě více pohlcujícím zážitkem.

Za šest měsíců od března do srpna 2023 navštívilo muzeum přibližně milion návštěvníků ze 182 zemí a regionů mimo Japonsko. To představuje 70 % celkového počtu návštěvníků muzea (*1). Bylo také oznámeno, že přibližně každý desátý návštěvník Japonska ze zámoří navštěvuje teamLab Planets (*2).

NOVĚ PŘEDSTAVENÁ INSTALACE: EFEMÉRNÍ TUHNOUCÍ SVĚTLO

Uvnitř pohlcujícího uměleckého díla, které návštěvníci zažijí, když vstoupí do vody, se ve vzduchu vznáší nespočet světelných mas, z nichž každá se skládá z několika barev. Hranice jednotlivých barev jsou jasně odděleny, jako by byly pevné. Zdánlivě pevné oddělení barev světelných hmot se v přírodě nevyskytuje a je způsobeno extrémní synchronizací. Díky samoorganizaci v průběhu času vytváří tento fenomén synchronizace rozsáhlou uspořádanou strukturu.

OBNOVA UMĚLECKÝCH DĚL

V Nekonečném křišťálovém vesmíru (The Infinite Crystal Universe), uměleckém díle, které vytváří trojrozměrnou sochu ze souboru světelných bodů, se mohou návštěvníci zapojit do díla pomocí aplikace teamLab a vytvořit umělecké dílo společně s dalšími lidmi v prostoru. Vhozením vybrané hvězdy z aplikace se před vámi vytvoří světelná socha a prostor tohoto díla je tvořen skupinou těchto světelných soch. S obnovením instalace přibylo pět nových světelných soch.

Obnovena byla také instalace plná světelných koulí, které se vlivem interakce lidí mění na nejednoznačné barvy, Rozšíření trojrozměrné existence v proměňujícím se prostoru a několik dalších uměleckých prostorů bylo také obnoveno, což prohloubilo zážitek z fyzického ponoření celého těla.

Kromě toho byl provoz teamLab Planets, jehož ukončení bylo původně plánováno na konec roku 2023, prodloužen do konce roku 2027, a to z důvodu popularity muzea.

KONCEPCE TEAMLAB PLANETS

Ponořte se společně s ostatními do celého těla, vnímejte svým tělem a sjednoťte se se světem.

teamLab Planets je muzeum, kde se procházíte vodou, a zahrada, kde splynete s květinami. Skládá se ze 4 velkoplošných uměleckých prostor a 2 zahrad vytvořených uměleckým kolektivem teamLab.

Lidé se procházejí bosí a společně s ostatními se ponořují celým tělem do rozsáhlých uměleckých děl. Umělecká díla se pod vlivem přítomnosti lidí mění a stírají vnímání hranic mezi sebou a díly. Ostatní lidé také vytvářejí změny v uměleckých dílech, stírají hranice mezi sebou a díly a vytvářejí kontinuitu mezi sebou, uměním a ostatními.

-----------------------

*1, oficiální stránky teamLab Planets, údaje o nákupu vstupenek (údaje získané od 1. března do 31. srpna 2023)
*2 „Úžasný Nippon / Muzeum digitálního umění v Tokiu okouzluje zahraniční turisty - The Japan News“ Japonské zprávy deníku Yomiuri Shimbun. 5. srpna 2023.

O muzeu

teamLab Planets TOKYO DMM
6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokyo
https://www.teamlab.art/e/planets/

Otevírací doba
září – listopad: 9:00 - 22:00
*Poslední vstup 1 hodinu před uzavřením
*Hodiny se mohou změnit. Aktuální informace naleznete na oficiálních webových stránkách.
Uzavřeno: 6. září (st), 4. října (st), 8. listopadu (st)

Vstupné
Dospělí (od 18 let): 3 800 JPY
Studenti (13 - 17 let): 2 300 JPY
Děti (4 - 12 let): 1 300 JPY
3 roky a méně: zdarma.
Sleva pro osoby se zdravotním postižením: 1 900 JPY

Oficiální obchod se vstupenkami
https://teamlabplanets.dmm.com

Jídlo a obchod
Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en
teamLab Flower Shop: https://www.teamlab.art/e/flowershop/

Pro média
Tisková sestava: https://goo.gl/tQXMLm
Ukázkové video: https://youtu.be/KAQMAzRjoH0

O PLANETS Co., Ltd.

Založeno v roce 2017.Provozuje a spravuje zařízení teamLab Planets TOKYO.
Místo: Tokio Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio
Zástupce: Takumi Nomoto

O teamLab

teamLab (založ. 2001) je mezinárodní umělecký kolektiv. Jejich společná praxe se zaměřuje na propojení umění, vědy, technologie a přírody. Mezioborová skupina odborníků, zahrnující umělce, programátory, inženýry, počítačové animátory, matematiky a architekty, se prostřednictvím umění snaží zkoumat vztah mezi sebou a světem a nové formy vnímání.

Aby lidé porozuměli světu kolem sebe, rozdělují ho na nezávislé celky, mezi nimiž jsou vnímány hranice. teamLab se snaží tyto hranice překonávat v rámci našeho vnímání světa, vztahů mezi sebou a světem a kontinuity času. Vše existuje v dlouhé, křehké a zároveň zázračné kontinuitě bez hranic.

Výstavy teamLab se konaly ve městech po celém světě, mimo jiné v New Yorku, Londýně, Paříži, Singapuru, Silicon Valley, Pekingu a Melbourne. Mezi muzea a rozsáhlé stálé expozice teamLab patří například teamLab Borderless ateamLab Planets v Tokyu, teamLab Borderless Shanghai, teamLab SuperNature Macao ateamLab Massless Beijing a další budou otevřeny ve městech jako Abú Zabí, Hamburku, Džiddě a Utrechtu.

Díla teamLabu jsou mimo jiné ve stálé sbírce Muzea současného umění v Los Angeles, Art Gallery of New South Wales v Sydney, Art Gallery of South Australia v Adelaide, Asian Art Museum v San Franciscu, Asia Society Museum v New Yorku, Borusan Contemporary Art Collection v Istanbulu, National Gallery of Victoria v Melbourne a Amos Rex v Helsinkách.

teamLab zastupuje Pace Gallery, Martin Browne Contemporary a Ikkan Art.

teamLab: https://www.teamlab.art/
Instagram: https://instagram.com/teamlab/
Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc
Twitter: https://twitter.com/teamLab_net
YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

PLANETS Co., Ltd. Public Relations Department
E-mail: pr-info@planets.art
Interview: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

Contacts

PLANETS Co., Ltd. Public Relations Department
E-mail: pr-info@planets.art
Interview: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9