Firma Dar – Generalny Projektant Inżynierii Lądowej przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego – otworzyła biuro w Polsce

[Right to left] Dar Regional Director of Operations Danny Aoun, Dar Chairman and CEO Talal Shair, HE the Lebanese Ambassador to Poland Reina Charbel, CEO of CPK Mikołaj Wild, and Director of Aviation at CPK Piotr Kasprzyk. (Photo: AETOSWire)

Warszawa, Polska--()--W dniu 16 stycznia firma Dar Al-Handasah Consultants – zwana w skrócie Dar – otworzyła swoje nowe biuro w Polsce pod adresem Aleje Jerozolimskie 142 B, 02-305 Warszawa. Decyzja o otwarciu biura została podjęta po tym, jak firma Dar została wybrana na Generalny Projektant Inżynierii Lądowej przy budowie lotniska wchodzącego w skład Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

W ceremonii otwarcia wzięli udział: Talal Shair – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy Dar, Danny Aoun – Regionalny Dyrektor ds. Operacyjnych oraz czołowi dyrektorzy firmy i eksperci z branży. Gośćmi uroczystości byli: Mikołaj Wild – Prezes Zarządu CPK, Piotr Kasprzyk – Dyrektor Komponentu Lotniskowego w CPK, przedstawiciel Polskich Linii Lotniczych LOT, Reina Charbel – ambasador Libanu w Polsce, a także interesariusze, urzędnicy i konsultanci reprezentujący polski przemysł lotniczy.

Talal Shair, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy Dar, powiedział: „Mimo że jesteśmy jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych ds. projektowania lotnisk i mimo naszego doświadczenia obejmującego lotniska na całym świecie, zachwyciły nas wizja nowego lotniska i ambitne założenia projektu. Więc gdy nasza firma została wybrana na Generalny Projektant Inżynierii Lądowej, był to dla nas podwójny zaszczyt. Jesteśmy tu dzisiaj, aby spełnić wszystkie nasze obietnice i dać z siebie jeszcze więcej, wykorzystując naszą doskonałość techniczną i wiedzę konsultingową i tym samym wnieść wkład w budowę wysoce zrównoważonego, przygotowanego na przyszłe wyzwania i odpornego lotniska, które wzmocni połączenia w Europie i sprawi, że Polska stanie się kontynentalnym węzłem komunikacyjnym”.

Danny Aoun, Regionalny Dyrektor ds. Operacyjnych, podkreślił długoterminowe zaangażowanie firmy Dar w Polsce, dodając: „Zapuszczamy tutaj korzenie, aby stworzyć lokalny zespół ekspertów, którzy mogą dostosować ogromną wiedzę i globalne doświadczenie naszej firmy do lokalnego kontekstu, dzięki czemu będziemy mogli wspierać projekty w Polsce i Europie, oferując jeszcze większą wartość dla społeczności w całym kraju i wpływając na ich rozwój”.

O firmie Dar:

Dar jest jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych, świadczącą usługi projektowania, planowania, inżynierii i zarządzania projektami dla wielu różnych sektorów rynku, w tym budynków i miast, transportu i infrastruktury cywilnej, infrastruktury wodnej i środowiska. Firma Dar jest również założycielem Dar Group – wielokrotnie nagradzanej grupy projektowej, inżynieryjnej i konsultingowej o globalnym zasięgu. W 2022 roku Dar Group zajęła 1. miejsce wśród międzynarodowych firm projektujących lotniska, a także 10. miejsce wśród międzynarodowych firm projektowych ogółem, 3. miejsce w kategorii „Budynki” i 6. miejsce w kategorii „Transport” (według serwisu „Engineering News Record”).

www.dar.com

*Source: AETOSWire

Contacts

Biuro w Polsce:
Sonia Rutkowska
(+48) 699 891 333
Sonia.Rutkowska@dar.com

Biuro międzynarodowe:
Haya Yahya
009611790002
Haya.yahya@dar.com

Contacts

Biuro w Polsce:
Sonia Rutkowska
(+48) 699 891 333
Sonia.Rutkowska@dar.com

Biuro międzynarodowe:
Haya Yahya
009611790002
Haya.yahya@dar.com