Společnost Mori Building otevře letos na podzim novou věž Toranomon Hills Station Tower u stanice metra Toranomon Hills

Nová věž nesmírně povznese Toranomon Hills, dopravní uzel spojující svět se středem Tokia a jeho rozvoj jako nového mezinárodního centra a střediska globálního obchodu

Download

Loading media player...

Toranomon Hills Movie 2023 WELCOME TO TORANOMON HILLS (6 min 12s)

TOKIO--()--Společnost Mori Building Co., Ltd., přední japonský developer pro městskou zástavbu, ohlásila dnes, že letos na podzim otevře věž Toranomon Hills Station Tower o 49 poschodích. Tento projekt vede sdružení Toranomon 1 & 2-chome District Urban Redevelopment Association, v němž je Mori Building vedoucím účastníkem. Se zrodem věže Toranomon Hills Station Tower, která je v současnosti důkladně integrována se stanicí metra Toranomon Hills Station, bude celá oblast Toranomon Hills, jež se nevídanou rychlostí rozšiřovala a vyvíjela směrem k realizaci nového mezinárodního centra a střediska globálního obchodu, dokončena jako „městské centrum“ honosící se významem a dopadem, který je srovnatelný s projektem Roppongi Hills.

Toranomon Hills Station Tower je víceúčelová věž vysoká 266 metrů se 49 nadzemními a 4 podzemními podlažími. Při integraci celého rozvoje se stanicí Toranomon Hills linky Hibiya tokijského metra, bude věž doplněna o velké a rušné náměstí u stanice a o 20 metrů širokou terasu pro chodce nad Sakurada-dori Avenue (součást silničního tahu National Route 1), jež nabízejí přístup na oválné náměstí Toranomon Hills Mori Tower Oval Square. Posílení a rozšíření místní víceúrovňové dopravní sítě na zemi, pod zemí a na úrovni terasy věž Station Tower nesmírně povznese Toranomon Hills jako dopravní uzel a celou oblast oživí významným zlepšením pro pohyb chodců.

Věž Station Tower nabídne kanceláře světové úrovně, stejně jako maloobchodní prostory integrované s náměstím stanice a hotelem, jejichž premiéra v Tokiu se chystá. Nejvyšší podlaží věže bude domovem TOKYO NODE, interaktivního komunikačního objektu, sestávajícího ze sálů, galerií, bazénů, restaurací a dalších zařízení plně schopných vytvářet nové hodnoty, ideje a obchod překračující domény, zaměřené na sdílení kreativity se světem.

Otevřením Toranomon Hills Station Tower na podzim 2023 bude Toranomon Hills rozšířeno na 7,5 ha na celkovou podlahovou plochu 800.000 m2. Oblast se neustále vyvíjí jako komplex smíšeného využití integrovaný s městskými infrastrukturami jako ulice a metro, s podobným dopadem jako má epochální projekt Roppongi Hills postavený rovněž společností Mori Building.

Otevřené a živé „Staniční atrium“ vytvořené integrovaným rozvojem stanice a okolí

Staniční atrium (2.000 m2) je třípodlažní klenutý prostor ve stylu atria kombinovaný s koordinovanými a komplexními městskými a dopravními funkcemi.

Díky přímému propojení staničního atria s nedalekými prostory pro pořádání akcí a nakupování je prostor od rána do večera plný lidí.

20 m široká velkorozměrná terasa pro chodce T-Deck nad hlavní silnicí

20 m široká velkorozměrná terasa pro chodce nad Sakurada-dori Avenue (National Route 1) a napojená na oválné náměstí Toranomon Hills Mori Tower. Vyvýšený chodník procházející věží stanice metra je hlavní trasou pro pohyb chodců ve směru východ-západ a kříží okresní a hlavní silnici. Poskytuje bezpečné městské prostory oddělením chodců a vozidel v této oblasti a bude sloužit jako lidi spojující náměstí v Toranomon Hills.

Interaktivní komunikační objekt spojující Tokio se světem: TOKYO NODE

Nejvyšší podlaží věže Toramonom Hills Station (45. až 49. a částečně 8.) budou domovem pro TOKYO NODE, interaktivní komunikační objekt na ploše 10.000 m2.

Hlavní sál a tři galerie je možné využívat jednotlivě, nebo integrované jako jedno souvislé místo. Na střeše se otevřou střešní zahrada, bazén a dvě restaurace vedené šéfkuchaři světové třídy, včetně gril restaurace, na niž dohlíží Kei Kobayashi, první asijský šéfkuchař, který v Paříži získal tři hvězdy hodnocení Michelin. Laboratoř v 8. podlaží dále zlepší kapacitu zařízení jako vysoce funkčního a charakteristického prostoru pro komunikaci a sdílení znalostí, zcela nepodobného tradičním zařízením pro konference a bankety.

Navíc bude TOKYO NODE sloužit jako platforma šíření informací pro celou oblast Toranomon Hills, což umožní, aby se Toranomon Hills vyvinula do „komunikačního centra“ přitahujícího vysoce zkušené a vlivné lidi z celého světa, aby globálně sdíleli obchodní tvorbu a inovace.

Nový kancelářský prostor pro spojování lidí
Reaguje na rozmanité potřeby a nové styly práce

Kancelářské prostory umístěné na podlažích 9, 10 a 15 až 44 (celkem 32 podlaží) nabízejí k pronájmu plochu měřící celkem asi 107.000 m2 a standardní podlaží o ploše asi 3.400 m2, včetně ploch bez sloupů s hloubkami asi 18,5 m od středu po povrch oken, což vyhovuje různým stylům práce a jiným potřebám globálních firem.

A dále, osm „magnetických zón“ je vybaveno atriovými prostory a schodišti, jež spojují horní a dolní patra na podporu komunikace a spolupráce mezi pracovníky a vytváření dynamičtějších a kreativnějších pracovišť.

Maloobchodní zařízení podporují práci a životy globálních hráčů

Maloobchodní prostor měřící asi 14.400 m2 zabere devět podlaží (B2-7.) s přibližně 80 obchody podporujících práci a životy globálních hráčů včetně kancelářských pracovníků a rezidentů.

T‐Market (27 obchodů, přibl. 3.000 m2) bude plný života od rána až do večera (07:00 až 23:00) s restauracemi, lahůdkami a obchody. Restaurace budou nabízet jídelníčky vysoké úrovně, ale za rozumné ceny, mnohé připravované široce uznávanými šéfkuchaři, pekaři a cukráři, včetně některých držitelů ocenění Michelin nebo Bib Gourmand.

Hotel Toranomon Hills: první hotel v Tokiu značky Unbound Collection společnosti Hyatt

1. a dále 11. až 14. podlaží budou domovem hotelu Toranomon Hills s 205 pokoji pro hosty, včetně standardních místností měřících asi 27 m2 až 34 m2. Hotelová značka je „The Unbound Collection by Hyatt,“ která bude mít v Tokiu svou premiéru jako součást souboru „Independent Collection.“

Bude sloužit jako „obývací pokoj pro Toranomon“ vítající pestrou škálu hostů svými restauracemi, kavárnami a salónky otevřenými směrem do města.

Na všechny zážitky z jídla a nápojů v hotelové kavárně a restauraci bude dohlížet Sergio Herman. Herman je rodilý Holanďan a šéfkuchař dlouhodobě oceňovaný hvězdami Michelin a toto bude jeho první výprava do Japonska.

Přední světoví architekti, projektanti a umělci

  • Projekt: Shohei Shigematsu (OMA)

Projekt věže Toranomon Hills Station je první architektonický projekt velkého rozsahu společnosti OMA v Tokiu.
Její návrh vychází z koncepce pásu aktivity „THE ACTIVITY BAND“, neboli městské osy probíhající od Shintora-dori Avenue po oblast Akasaka/Toranomon a vytváří symbolické místo pro shromažďování a interakci lidí podél této osy.

  • Projekt hotelu (interiér): Space Copenhagen

Projekt hotelového interiéru je od společnosti Space Copenhagen, což je dánská firma zabývající se projektováním interiérů, a bude to jejich první návrh interiérů v Japonsku.

Získány četné globální certifikáty ohledně životního prostředí

Oblast Toranomon Hills získala předběžný platinový certifikát, nejvyšší ocenění v kategorii NF programu LEED.

Kanceláře a maloobchodní prostory věže získaly předběžný platinový certifikát, nejvyšší ocenění v kategorii BD+C:CS a předběžný certifikát WELL a očekává se zisk nejvyššího platinového certifikátu, jakmile bude stavba dokončena. Je to v Japonsku druhá největší předběžně certifikovaná nemovitost po komplexu Azabudai Hills.

Navíc bude Station Tower od chvíle dokončení 100% napájena obnovitelnou energií vyhovující RE100.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

International Media Inquiries
Saori Asano
Public Relations, Mori Building Co., Ltd.
Tel +81 (0)3 6406 6606
Fax +81 (0)3 6406 9306
E-mail koho@mori.co.jp

Weber Shandwick Japan
Reina Matsushita (tel: +81 (0)80 2375 0295)
Mayuko Harada (tel: +81 (0)90 9006 4968)
Masashi Nonaka (tel: +81 (0)80 1037 7879)
E-mail moribldg@webershandwick.com

Contacts

International Media Inquiries
Saori Asano
Public Relations, Mori Building Co., Ltd.
Tel +81 (0)3 6406 6606
Fax +81 (0)3 6406 9306
E-mail koho@mori.co.jp

Weber Shandwick Japan
Reina Matsushita (tel: +81 (0)80 2375 0295)
Mayuko Harada (tel: +81 (0)90 9006 4968)
Masashi Nonaka (tel: +81 (0)80 1037 7879)
E-mail moribldg@webershandwick.com