Barcelona zdobywa Superpuchar Hiszpanii w Rijadzie

Barcelona crowned Spanish Super Cup champions in Riyadh (Photo: AETOSWire)

RIJAD, Arabia Saudyjska--()--W niedzielę Barcelona została zwycięzcą Superpucharu Hiszpanii po rozegraniu historycznego meczu w Rijadzie. Kataloński klub pokonał broniący tytułu Real Madryt, uzyskując wynik 3-1 na międzynarodowym stadionie Króla Fahda w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej.

Pierwszy gol dla Barcelony zdobył Gavi w 33. minucie, a następnie Lewandowski podwoił przewagę Barcy na koniec pierwszej połowy. Pedri wzmocnił wynik drużyny trzecim golem w 69. minucie. Benzema zapewnił Realowi Madryt gol pocieszenia w 93. minucie, jednak wówczas było już za późno na zmianę wyniku.

Arabia Saudyjska odniosła sukces w roli gospodarza Superpucharu Hiszpanii, co stanowiło część misji królestwa dotyczącej rozgrywania w kraju międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych. Potwierdziło to wysokie zdolności królestwa w zakresie organizacji najwybitniejszych i najważniejszych wydarzeń oraz jego rolę jako ośrodka skupiającego światowe imprezy sportowe.

Królestwo gościło to ważne wydarzenie w ramach serii międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych Diriyah Season 2022 organizowanych pod patronatem Ministerstwa Sportu. Służą one realizacji celów „Wizji 2030” wyznaczonych przez królestwo i są jedną z inicjatyw w ramach programu „Jakość życia”. Dzięki najbardziej spektakularnym i największym międzynarodowym wydarzeniom sportowym goście Diriyah Season mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń i wziąć udział w fantastycznych inicjatywach.

*Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Dany Abadie – dyrektor zarządzający
dany.abadie@squidnomad.com

Contacts

Dany Abadie – dyrektor zarządzający
dany.abadie@squidnomad.com