Společnost BearingPoint hlásí za rok 2017 mimořádný růst, její příjmy dosáhly 712 milionů eur

Třináctiprocentní růst je mnohem více, než předpovídaly prognózy analytiků světového poradenského trhu

Peter Mockler, Managing Partner BearingPoint (Photo: Business Wire)

PRAHA--()--Společnost BearingPoint oznámila za rok 2017 příjmy ve výši 712 milionů eur, tedy nárůst o třináct procent oproti předcházejícímu roku. Hodnota nasmlouvaných zakázek vzrostla meziročně o čtrnáct procent, což naznačuje silnou dynamiku rozvoje podnikání. Společnost BearingPoint tak zjevně daleko překročila sedmiprocentní úroveň růstu, jíž mělo odvětví poradenských služeb v celosvětovém měřítku dosáhnout podle předpokladu společnosti Gartner, zabývající se průzkumy trhu1. Pokud jde o produktivitu práce, firma plně využívala své kapacity a zvýšením počtu zaměstnanců o jedenáct procent si vytvořila prostor pro další růst. I přes významné investice do lidských zdrojů a tvorbu nových aktiv ve formě duševního vlastnictví byl růst doprovázen tvorbou vysokého zisku a nárůst EBIT činil meziročně osmnáct procent. Díky tomu lze předpokládat, že BearingPoint do roku 2020 dosáhne svého cíle, tedy příjmů v hodnotě jedné miliardy eur.

„V roce 2017 nám samozřejmě přála situace na trhu, ale i tak si společnost BearingPoint vedla mimořádně dobře. Opět se nám vyplatila dlouhodobá strategie spočívající v propojení podnikatelského poradenství, technologií a využívání duševního vlastnictví. Jsem hrdý na to, co jsme jako tým dokázali. Urazili jsme pořádný kus cesty k cíli, jímž je dosáhnout do roku 2020 příjmů v hodnotě jedné miliardy eur.“
Peter Mockler, Managing Partner BearingPoint

Společnost BearingPoint zaznamenala růst ve všech segmentech, službách a regionech, přičemž hlavní baštu již tradičně tvořily země Evropy, Středního východu a Afriky. Solidní celkový výkon předvedla divize poradenství spolu s dalšími tahouny růstu, například produkty v oblasti technologií pro splnění regulatorních požadavků, které zaujaly přední místo v rámci divize technologických řešení.

BearingPoint v České republice

Praha se postupně stává silným podnikatelským centrem evropského významu. Mnohé mezinárodní společnosti si tu budují regionální kanceláře, z nichž obsluhují zákazníky po celé střední a východní Evropě, a živnou půdu pro další rozvoj tu nalezla i společnost BearingPoint. Česká republika, zejména Praha, nabízí širokou škálu příležitostí, k nimž kromě výborných vysokých škol a vysoce kvalifikovaných lidí, patří také spektrum lokálních firem a potenciálních zákazníků.

„Po dvouletém působení v Praze začíná naše zdejší pobočka nabírat vítr do plachet a přispívat k vynikajícím výsledkům celé firmy. V tuto chvíli se zaměřujeme především na poradenství v oblasti SAP, se zvláštním důrazem na SAP® Ariba®.“
Christian Gurny, ředitel pro Českou republiku

O společnosti BearingPoint

BearingPoint je nezávislá poradenská společnost v oblasti řízení a technologií. Vyrostla z evropských kořenů a dnes již působí po celém světě. Svou činnost provozuje v rámci tří divizí: poradenství, technologických řešení a investic do nově zakládaných podniků. Divize poradenství se zabývá poskytováním konzultačních služeb. Divize technologických řešení dodává nástroje pro úspěšnou digitální transformaci, technologie pro splnění regulatorních požadavků a poskytuje pokročilé analytické služby. Divize investic do nově zakládaných podniků se zaměřuje na financování a rozvoj start-upů. Mezi zákazníky společnosti BearingPoint patří řada předních světových firem a organizací. BearingPoint provozuje globální poradenskou síť, v níž zaměstnává přes deset tisíc lidí, kteří podporují zákazníky ve více než 75 zemích světa a společně s nimi se zasazují o dosažení měřitelného, udržitelného úspěchu.

1Zdroj: Gartner „Forecast: IT Services, Worldwide, 2015-2021, 4Q17 Update.“
Datum vydání: 19. prosinec 2017. ID: G00343324.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte:

www.bearingpoint.com

www.linkedin.com/company/bearingpoint

Contacts

BearingPoint
Kontaktní osoba:
Alexander Bock
Manager Communications
T: +49 89 540338029
E-Mail: alexander.bock@bearingpoint.com

Contacts

BearingPoint
Kontaktní osoba:
Alexander Bock
Manager Communications
T: +49 89 540338029
E-Mail: alexander.bock@bearingpoint.com