Spółki RMI i NPE inwestują w Entersekt, południowoafrykańskie przedsiębiorstwo z branży technologii finansowych

JOHANNESBURG & KAPSZTAD, RPA--()--spółka Rand Merchant Investment Holdings (JSE:RMI) (za pośrednictwem AlphaCode, ośrodka innowacji RMI dla przedsiębiorców z branży technologii finansowych) oraz spółka Nedbank Private Equity („NPE”) (za pośrednictwem BoE Private Equity Investments - swojej spółki realizującej inwestycje na niepublicznym rynku kapitałowym) nabyły w transakcji wartej wiele milionów dolarów mniejszościowy pakiet udziałów w przedsiębiorstwie Entersekt. Entersekt to podmiot stawiający na nowatorskie rozwiązania, który opracował światowej klasy technologię dotykowego uwierzytelniania (push-based authentication) i zabezpieczenia aplikacji.

Dokapitalizowanie zostanie spożytkowane na finansowanie ekspansji na rynki międzynarodowe oraz na inwestycje badawczo-rozwojowe. Spółki uzyskały już wszystkie niezbędne pozwolenia od organów regulacyjnych, włącznie z pozwoleniem południowoafrykańskiej Komisji ds. Konkurencji.

Klientami spółki Entersekt są przedsiębiorstwa, których działalność wiąże się z koniecznością korzystania z przyjaznych dla użytkownika i godnych zaufania produktów służących do uwierzytelniania i zapewniania bezpieczeństwa podczas transakcji przeprowadzanych z klientami. Już na chwilę obecną opatentowane przez Entersekt produkty z zakresu zabezpieczeń zapewniają bezpieczeństwo prawie 100 milionów transakcji miesięcznie i spełniają najsurowsze wymagania światowych organów regulacyjnych. Mimo faktu, że głównym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa są usługi finansowe, opracowane przez nie produkty i rozwiązania mają szersze zastosowanie w innych sektorach, takich jak służba zdrowia czy rynek ubezpieczeń, które również muszą mierzyć się z wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa i regulacji.

Opatentowane przez spółkę rozwiązanie tworzy zabezpieczony kanał komunikacyjny pomiędzy przedsiębiorstwami a użytkownikami, którego nawet sama firma Entersekt nie jest w stanie przechwycić. Od chwili wdrożenia tego rozwiązania użytkownicy usług bankowości mobilnej odnotowali sięgający nawet 99% spadek strat powstałych na skutek oszustw w transakcjach mobilnych. Z zabezpieczenia oferowanego przez Entersekt korzysta już kilku klientów z sektora bankowego, m.in. Absa, Nedbank, Capitec, Investec, Swisscard, Equity Bank, Ecobank, Pluscard i First Bank of Colorado. Spółka poszerzyła swoją działalność poza sektor bankowości, dostarczając rozwiązania z zakresu uwierzytelniania podmiotom takim jak Old Mutual i podpisała umowy partnerskie w Europie i USA. Entersekt utrzymuje dobrze zorganizowany i skuteczny proces sprzedaży.

Systemy uwierzytelnienia dla urządzeń mobilnych to prężnie rozwijająca się branża stanowiąca aktywator usług finansowych, której siłą napędową jest zapotrzebowanie na uproszczenie transakcji o podwyższonym stopniu ryzyka bez konieczności stosowania skomplikowanych procesów uwierzytelniania. Ostatnio jeden z klientów podmiotu będącego klientem Entersekt, korzystając z opracowanej przez to przedsiębiorstwo technologii szyfrowania, przeprowadził za pomocą urządzenia mobilnego transakcję wartą 65 milionów dolarów. Przełomowy model opracowany przez Entersekt niższym kosztem niż inne technologie znacząco zmniejsza ryzyko oszustwa zapewniając jednocześnie znacznie większy stopień zabezpieczenia przed oszustwami.

Dominique Collett, starszy kierownik ds. inwestycji i dyrektor AlphaCode w taki sposób uzasadnia inwestycję: „Za pośrednictwem AlphaCode RMI poszukuje inwestycji w możliwości, jakie daje następna generacja technologii finansowych. Szukamy dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw posiadających silną kadrę kierowniczą i gotowych zwiększyć swój potencjał, a Entersekt spełnia wszystkie te kryteria. Z uwagi na fakt, że RMI posiada doświadczenie w zakresie zwiększania potencjału przedsiębiorstw na całym globie, jak również w zakresie zapewniania kapitału wzrostu, w naszym przekonaniu transakcja ta będzie wartością dodaną w naszym portfelu inwestycji w duże spółki giełdowe cieszące się zaufaniem inwestorów i mające dobrą sytuację finansową. Jest to druga inwestycja AlphaCode (po spółce Merchant Capital) zapewniająca finansowanie kapitału obrotowego przedsiębiorstwom z sektora MŚP”.

Marthin Greyling, lider zespołu Nedbank Private Equity zauważył: „Sukces unikatowej oferty produktów skierowanej do wiodących instytucji finansowych oraz strategiczne posunięcia firmy, mające na celu wykorzystanie rosnącego popytu na usługi w zakresie zabezpieczeń aplikacji mobilnych oraz uwierzytelniania transakcji na rynku globalnym, skłaniają do inwestycji w spółkę Entersekt. Oczekujemy na podjęcia współpracy partnerskiej z AlphaCode oraz obecnymi udziałowcami, aby wspomóc spółkę w realizacji jej aspiracji w zakresie globalnego rozwoju.”

„Z niezwykłym zadowoleniem przyjęliśmy wiadomość o udzieleniu poparcia dla naszej długoterminowej wizji przez inwestorów tak wielkiego kalibru, - powiedział Schalk Nolte, dyrektor zarządzający Entersekt. - Oczekujemy na rozpoczęcie współpracy na szczeblu zarządu, aby zacząć korzystać z wielkiego potencjału, jaki dostrzegamy na rynku międzynarodowym. Możemy rozwijać się w jeszcze szybszym tempie niż dotychczas i błyskawicznie wchodzić na nowe rynki. Mamy solidną pozycję w Afryce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych, a nasza technologia może przynosić wiele korzyści również przedsiębiorstwom z innych rejonów świata. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa na poziomie korporacyjnym, które optymalizują doświadczenia klientów związane z korzystaniem z technologii mobilnych oraz spełniają wszelkie wymogi, stanowią platformę dla innowacji, oferując przy tym ciągle rosnącą ilość zastosowań”.

Entersekt

Entersekt to innowacyjne przedsiębiorstwo świadczące usługi w zakresie uwierzytelniania za pomocą dotyku (push-based authentication) oraz zabezpieczania aplikacji. Jedyne w swoim rodzaju podejście firmy, które łączy potencjał technologii certyfikatów cyfrowych z wygodą telefonów komórkowych pozwala zapewnić ochronę przed oszustwami internetowymi przedsiębiorstwom świadczącym usługi finansowe oraz ich klientom. Firma korzysta z otwartych technologii, aby umożliwić powszechną dostępność, skalowalność oraz łatwość integracji produktów, a jej objęte patentem produkty zabezpieczające każdego dnia zapewniają ochronę milionów urządzeń mobilnych oraz transakcji, spełniając przy tym najbardziej rygorystyczne wytyczne regulacyjne. Przedsiębiorstwa z całego świata korzystają z rozwiązań Entersekt, aby pogłębiać zaufanie łączące je z klientami oraz budować relacje z nimi poprzez wprowadzanie przykuwających uwagę oraz przyjaznych dla użytkownika nowych usług mobilnych oraz internetowych. www.entersekt.com.

BoE Private Equity Investments

BoE Private Equity Investments jest instytucją inwestycyjną Nedbanku na niepublicznym rynku kapitałowym, a zarazem jednym z najbardziej wpływowych południowoafrykańskich inwestorów niepublicznego rynku kapitałowego średniego szczebla, mającym na koncie liczne sukcesy inwestycyjne oparte na partnerstwie z kadrami kierowniczymi różnorodnych przedsiębiorstw rozwijających się, działających w różnorakich sektorach gospodarczych. www.nedbank.co.za

Rand Merchant Investment Holdings

Rand Merchant Investment Holdings, w skrócie zwane RMI Holdings, to notowane na giełdzie w Johannesburgu inwestycyjne przedsiębiorstwo holdingowe, którego zespół inwestycyjny tworzy grupa doświadczonych, prezentujących alternatywny sposób myślenia specjalistów finansowych, którzy podejmują czynną współpracę z inteligentnymi i innowacyjnymi kadrami kierowniczymi poprzez wpływanie na działanie przedsiębiorstw dzięki objętym udziałom. www.rmih.co.za.

AlphaCode

AlphaCode to propagujące współpracę zrzeszenie dla nowej generacji przedsiębiorstw sektora usług finansowych, dążących do stworzenia ekosystemu gospodarczego dla sektora usług finansowych poprzez organizowanie spotkań pomiędzy przedsiębiorcami, specjalistami ds. wdrożeniowych i rozwoju, specjalistami różnych dziedzin gospodarki oraz liderami branż w celu nawiązania kontaktów i wymiany informacji, które zmienią oblicze branży. AlphaCode został powołany do życia przez założycieli RMI (Holdings) w celu identyfikacji, nawiązywania współpracy, i niezakłóconego rozwoju zrównoważonego i skalowalnego sektora technologii finansowych, który zmieni oblicze branży usług finansowych. www.alphacode.club

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Entersekt
Dyrektor ds. Marketing
Jeanne Maartens
tel. +27 21 815 2800
e-mail: jeanne@entersekt.com
lub
RMI/AlphaCode:
Michelle K Blumenau
tel. +27 83 273 9891
e-mail: michelle@turquoisepr.co.za
lub
Nedbank Private Equity/BoE Private Equity Investments:
Marthin Greyling
tel. +27 11 295 8320
e-mail: marthing@nedbank.co.za

Contacts

Entersekt
Dyrektor ds. Marketing
Jeanne Maartens
tel. +27 21 815 2800
e-mail: jeanne@entersekt.com
lub
RMI/AlphaCode:
Michelle K Blumenau
tel. +27 83 273 9891
e-mail: michelle@turquoisepr.co.za
lub
Nedbank Private Equity/BoE Private Equity Investments:
Marthin Greyling
tel. +27 11 295 8320
e-mail: marthing@nedbank.co.za