Panda Biotech ohlašuje milník představující kapitálové partnerství s firmou Aka-Ag, LLC patřící do růstového fondu Jižních Utů (Southern Ute Growth Fund)

Aka-Ag, dceřiná firma růstového fondu kmene Jižních Utů-Southern Ute Indian Tribe Growth Fund podepisuje dohodu, kterou se stává kapitálovým partnerem firmy Panda High Plains Hemp Gin ze společnosti Panda Biotech

Panda Biotech's Panda High Plains Hemp Gin Facility in Wichita Falls, TX (Photo: Business Wire)

DALLAS--()--Panda Biotech ohlásila dohodu o milník představujícím kapitálovém partnerství mezi projektem Panda High Plains Hemp Gin™ (PHPHG) a růstovým fondem kmene Jižních Utů-Southern Ute Indian Tribe Growth Fund (Growth Fund). Růstový fond je majetkem federálně uznávaného indiánského kmene Jižních Utů. Strategické spojení bylo podepsáno s firmou Aka-Ag, LLC, dceřinou firmou fondu Growth Fund.

Investice označuje významný pokrok směrem k velice očekávanému startu projektu PHPHG ve 4. čtvrtletí 2023. Projekt PHPHG se sídlem ve Wichita Falls v Texasu je na cestě k tomu, aby se stal největším střediskem odkorňování konopí ve Spojených státech a k tomu, být jedním z největších světových zařízení průmyslového zpracování konopí.

Prezident Panda Biotech Dixie Carter o dohodě řekl, “Panda Biotech si pro náš první projekt Panda High Plains Hemp Gin nemohla vybrat lepšího kapitálového partnera. Indiánský kmen Jižních Utů a jeho dceřiné společnosti přinášejí početné strategické příležitosti k tomu, co čekáme, že bude úspěšným dlouhodobým partnerstvím.”

Indiánský kmen Jižních Utů je prvním kmenem v indiánském národě, který dosáhl hodnocení úvěruchopnosti ‘AAA’, jež si zasloužil během let stabilní kontroly a úspěšných a opatrných obchodních transakcí. Growth Fund, obchodní divize Southern Ute Indian Tribe směřuje prostřednictvím Aka k podpoře ekologicky zaměřených podnikatelských investičních příležitostí. Protože konopí poskytuje osvědčenou a udržitelnější ekologickou volbu, než jiná textilní vlákna, divize Aka-Ag fondu Growth Fund sdílí vizi společnosti Panda Biotech pro PHPHG a revoluční potenciál přírodních konopných vláken.

Výkonný ředitel fondu Growth Fund Shane Seibel dodal, “Growth Fund je poctěn tím, že je partnerem společnosti Panda Biotech v projektu PHPHG. Jak kmen, tak Panda mají za sebou desítky let úspěchů v různých obchodních snahách. Vidíme investici PHPHG jako doplňující a strategické partnerství, které bude v souladu s našimi firemními hodnotami a povede k podnikání poskytujícímu udržitelná řešení pro budoucnost."

Průmyslové konopí, jež má vědecky potvrzenou schopnost izolovat významná množství oxidu uhličitého, vyžaduje k růstu podstatně méně vody, herbicidů, fungicidů a pesticidů než většina plodin užívaných v textilní výrobě. Textilní průmysl si všímá, jaké úkoly přináší PHPHG předním firmám v oboru, včetně mnoha globálních značek a největších přádelen po celém světě, když je oslovuje ohledně potenciálního partnerství se společností Panda.

Do dneška bylo vyrobeno přibližně 95 % nezbytného vybavení pro zpracování konopí a většina z toho již byla dodána do závodu ve Wichita Falls o rozloze přes 46000 metrů čtverečných. Očekává se, že PHPHG bude provozuschopný ve 4. čtvrtletí tohoto roku.

Závod PHPHG bude zpracovávat jen konopná stébla vypěstovaná ve Spojených státech. Společnost Panda uzavírá smlouvy s producenty pro vegetační období 2023 a má osivo k dispozici pro farmáře. Genetická informace dostupného osiva prokazuje schopnost úspěšného růstu v oblasti kolem Wichita Falls. Pro další informace, včetně systému informací pro pěstitele Grower Inquiries, navštivte prosím www.pandabiotech.com.

O PANDA BIOTECH

Panda Biotech, LLC, společnost v soukromém vlastnictví se sídlem v texaském Dallasu se jako první pustila do nyní se v USA rozvíjejícího oboru vláken průmyslového konopí a dřevitých jader stonků. Výkonné vedení Panda Biotech má rozsáhlé zkušenosti s vývojem, financováním, stavbou a provozem infrastrukturních zařízení velkého rozsahu v oblasti čisté energie. Rozvinuli 22 projektů představujících přibližně 12 miliard USD investovaného kapitálu. Společnost nyní rozvíjí velká zařízení na průmyslové zpracování konopí. První závod společnosti Panda, totiž Panda High Plains Hemp Gin™ LLC (PHPHG) umístěný ve Wichita Falls v Texasu, bude provozuschopný ve 4. čtvrtletí 2023. Bude to největší závod na zpracování konopí a jeho úpravu na "bavlnění konopí" na západní polokouli. Pro víc informací navštivte prosím www.pandabiotech.com a @pandabiotech na Instagramu, Twitteru, nebo LinkedIn.

O FONDU SOUTHERN UTE GROWTH FUND

Růstový fond Southern Ute Growth Fund se sídlem v Coloradu v indiánské rezervaci Jižních Utů spravuje prosperující a rozmanité podnikatelské portfolio indiánského kmene Jižních Utů. Growth Fund existuje v zájmu růstu ekonomické prosperity kmene a jeho členů a zodpovědně řídí podnikání kmene a opatrně rozvíjí nové příležitosti růstu. Růstový fond Southern Ute Growth Fund se skládá z těchto společností: Red Willow Production Company, Red Cedar Gathering Company, GF Properties Group, GF Ventures, GF Private Equity, Aka Energy Group a Aka-Ag. Kmen Southern Ute Tribe byl v hodnocení komunálních dluhopisů oceněn označením ‘AAA’ jako první americký domorodý kmen zařazený do ratingu.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Media (pouze)
Beth Gebhard
615-336-0194
bethgebhard@gmail.com

Contacts

Media (pouze)
Beth Gebhard
615-336-0194
bethgebhard@gmail.com