Jason Kilar mianowany na dyrektora generalnego WarnerMedia

(Photo: Business Wire)

NOWY JORK--()--Dyrektor ds. mediów, rozrywki i technologii – Jason Kilar został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego WarnerMedia i obejmie je 1 maja. Jego przełożonym będzie John Stankey, prezes i dyrektor ds. operacyjnych AT&T.

Jason jest dynamicznym dyrektorem z odpowiednimi umiejętnościami, które pozwolą mu poprowadzić WarnerMedia w przyszłości. Jego doświadczenie w mediach i rozrywce, transmisjach wideo kierowanych bezpośrednio do klientów i reklamie doskonale pasują do WarnerMedia. Bardzo cieszę się, że to on poprowadzi WarnerMedia przez kolejny etap drogi do sukcesu – powiedział Stankey. - Nasz zespół prowadzony przez Boba Greenblatta, Ann Sarnoff, Gerharda Zeilera i Jeffa Zuckera wykonał niesamowitą pracę, dzięki której nasze marki wiodą prym wśród konsumentów. Dołączenie Jasona do tak znakomitego zespołu WarnerMedia w momencie wprowadzenia oferty HBO Max daje nam właściwy zespół zarządzający do strategicznego usytuowania wiodących marek w naszej ofercie, talentów na światowym poziomie i bogatych zasobów własności intelektualnej dla przyszłego rozwoju”.

Wraz ze światowej klasy zespołem cieszymy się, że w WarnerMedia mamy możliwość kierować się ku przyszłości – powiedział Kilar. - Dobrze przedstawione historie zawsze zyskiwały na znaczeniu, a teraz, w tym trudnym czasie dla całego świata, ich znaczenie jeszcze bardziej wzrosło. To ogromny zaszczyt opracowywać, tworzyć i przedstawiać treści z tak licznym zespołem niezwykle utalentowanych ludzi. Z niecierpliwością oczekuję na moment objęcia stanowiska”.

Kilar pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w Hulu od początku swojej kariery w 2007 roku, do roku 2013. W latach 1997-2006 pełnił funkcje kierownicze w Amazonie, w tym na stanowisku starszego wiceprezesa ds. oprogramowania użytkowego na świecie. Ponadto od 2013 do 2017 r. był współzałożycielem i dyrektorem wykonawczym usługi Vessel w zakresie transmisji wideo. Był również członkiem zarządu DreamWorks Animation (2013-2016) i Univision Communications (2016-2020). Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie dziennikarstwa i biznesu na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill oraz tytuł MBA na wydziale Harvard Business School.

WarnerMedia

WarnerMedia to jedna z największych spółek na rynku mediów i rozrywki zajmująca się produkcją i dystrybucją zarówno ogólnodostępnych, jak i odpłatnych (premium) treści tworzonych przez szerokie grono utalentowanych scenarzystów i dziennikarzy dla widzów na całym świecie. Należą do niej takie marki jak: HBO, Turner, Warner Bros i Otter Media. WarnerMedia należy do AT&T Inc. (NYSE:T). Jest zróżnicowanym liderem na rynku światowym wśród usług telekomunikacyjnych, mediów i rozrywki, i technologii.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Keith Cocozza
e-mail: Keith.Cocozza@warnermediagroup.com
tel. (212) 484-7482
tel. (347) 952-6487

Jeff Cusson
e-mail: Jeff.cusson@hbo.com
tel. (646) 302-3314

Contacts

KONTAKT:
Keith Cocozza
e-mail: Keith.Cocozza@warnermediagroup.com
tel. (212) 484-7482
tel. (347) 952-6487

Jeff Cusson
e-mail: Jeff.cusson@hbo.com
tel. (646) 302-3314