Společnost Midea Group láme rekordy v tržbách a zisku s 373,7 miliardy RMB v roce 2023

FOSHAN, Čína--()--Společnost Midea Group, největší světový dodavatel domácích spotřebičů, vykázala ve své výroční zprávě za rok 2023 impozantní růst a rekordní zisk. Společnost dosáhla celkových tržeb ve výši 373,7 miliardy RMB, což představuje meziroční nárůst o 8,10 %. Současně čistý zisk připadající na akcionáře dosáhl 33,7 miliardy RMB, což představuje meziroční nárůst o 14,10 % a největší růst od roku 2019.

Úspěch společnosti je přičítán její strategii „Global Impact“, díky níž zahraniční prodeje již několik let tvoří více než 40 % celkových tržeb. Výrobky společnosti Midea byly vyvezeny do více než 200 zemí a regionů po celém světě a společnost neustále rozšiřuje své zámořské výrobní rozložení a podporuje budování výrobních základen v Indonésii, Indii, Thajsku, Brazílii, Mexiku, Itálii, Egyptě a dalších zemích.

Nová energetika a průmyslové technologie společnosti Midea jsou spolutvůrci digitální transformace a ekologického udržitelného rozvoje na poli světové průmyslové výroby a upevňují její vedoucí postavení v oboru. V roce 2023 se na prvním místě umístil obchod s kompresory pro klimatizace pro domácnost, který si nárokoval 45% podíl na celosvětovém trhu. Její motory do klimatizací pro domácnost a praček si rovněž zajistily první místo na celosvětovém trhu s 40%, resp. 22% podíly. Kromě toho se rychle rozvíjejí produktové řady automobilových dílů New Energy této společnosti s očekávaným objemem dodávek 750 000 kusů v roce 2023, což představuje meziroční nárůst o 400 %. Kromě toho společnost Midea prostřednictvím akvizice energetických společností, jako jsou CLOU Electronics a Hiconics Eco-energy, vstoupila do odvětví skladování energie, které má obrovský tržní potenciál.

KUKA, dceřiná společnost společnosti Midea, je jednou ze společností „velké čtyřky“ průmyslových robotů na světě a druhou největší společností v oblasti těžkých robotů na základě tržeb v roce 2023. V roce 2023 dosáhla skupina KUKA rekordních tržeb a objemu zakázek, přičemž obzvláště výrazné výkony zaznamenala na čínském trhu.

Technologie inteligentních budov společnosti Midea poskytuje inteligentní ekologické integrační řešení pro výstavbu budov. Podle společnosti Frost & Sullivan je společnost v roce 2023 největším dodavatelem komerční klimatizace v pevninské Číně a pátým největším na světě.

Skupina Midea investovala do výzkumu a vývoje více než 14,5 miliardy RMB a celosvětově zaměstnává více než 23 000 výzkumných pracovníků. Od roku 2022 se společnost řadí na sedmé místo na světě v celkovém počtu patentových rodin, na první místo mezi čínskými podniky a celosvětovým odvětvím domácích spotřebičů, s více než 28 000 patenty na vynálezy.

Skupina Midea má přibližně 200 dceřiných společností, 33 výzkumných a vývojových center a 40 hlavních výrobních základen po celém světě, ve kterých pracuje více než 190 000 zaměstnanců. Působivý růst společnosti a rekordní zisky dokazují její odhodlání k inovacím, udržitelnosti a expanzi po celém světě.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Lori Luo
Luory17@midea.com

Contacts

Lori Luo
Luory17@midea.com