Společnost Rimkus slaví výročí 40 let, obdržela investici od společnosti HGGC

Partnerství se společností HGGC umožní společnosti Rimkus prohloubit své odborné znalosti a rozšířit působnost na trhu

HOUSTON--()--Společnost Rimkus Consulting Group, Inc. („Rimkus“), přední světová společnost v oblasti inženýrského a technického poradenství, dnes oznámila, že získala strategickou investici do růstu od společnosti HGGC, přední investiční společnosti na středním trhu. Stávající menšinový investor Century Equity Partners a manažerský tým společnosti Rimkus vloží do transakce významný podíl. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

„Jsme rádi, že můžeme přivítat společnost HGGC jako strategického partnera. Jejich investice je nejen oceněním tvrdé práce a odhodlání týmu Rimkus, ale také nám dávají možnost urychlit naši růstovou trajektorii. Díky odborným znalostem a zdrojům společnosti HGGC jsme připraveni dosáhnout nových cílů a rozšířit nabídku služeb, abychom našim klientům poskytli ještě větší hodnotu,“ řekl Jonathan Higgins, prezident a výkonný ředitel společnosti Rimkus.

Společnost Rimkus poskytuje inženýrské a technické poradenství zákazníkům z celého světa, včetně korporací, advokátních kanceláří, pojišťoven, správců třetích stran a vládních agentur. Nové partnerství se společností HGGC pomůže společnosti Rimkus rozšířit portfolio služeb, lépe sloužit svým zákazníkům a dále se etablovat jako přední technická poradenská firma.

„Společnost Rimkus je prověřenou přední společností s fantastickou značkou a skutečně odlišnou kulturou. Díky svým výsledkům a pověsti mezi klienty je pro nás mimořádně atraktivním partnerem,“ uvedla společnost HGGC. „Těšíme se, že budeme společnosti Rimkus pomáhat v růstu rozšířením nabídky služeb, prohloubením již tak silných odborných znalostí a investicemi do technologií pro zlepšení provozu.“

Od roku 2020 provedla společnost Rimkus 15 strategických akvizic a rozšířila svou síť na více než 1 500 zaměstnanců a více než 110 poboček po celém světě. Po strategickém rebrandingu, který proběhl na začátku loňského roku, společnost Rimkus rozšířila stávající oblasti své praxe, aby udržela krok s požadavky svých zákazníků po celém světě, a investovala velké prostředky do technologických řešení a lidí, což jí umožnilo zůstat jedničkou v odvětvích, ve kterých působí.

„Vzhledem k již dosaženému výraznému růstu jsme rádi, že můžeme pokračovat v podpoře společnosti Rimkus a spolupracovat s HGGC a jejím vedením na posílení jejího vedoucího postavení na trhu,“ uvedla společnost Century Equity Partners.

Jako výhradní finanční poradce společnosti Rimkus působila společnost J.P. Morgan. Poradcem společnosti Century Equity Partners byla společnost Baird a poradcem společnosti HGGC společnost Piper Sandler.

O společnosti Rimkus
Společnost Rimkus je celosvětovým poskytovatelem inženýrského a technického poradenství pro korporace, pojišťovny, právní firmy a vládní agentury. Odborníci společnosti Rimkus se specializují na forenzní poradenství, řešení sporů a služby stavebního managementu, řešení pro stavební prostředí a podporu lidského faktoru pro spotřebitelský, průmyslový a zdravotnický průmysl. Již více než 40 let jsou profesionální inženýři, architekti, vědci a techničtí specialisté společnosti oceňováni místními, národními i mezinárodními obchodními komunitami za své odhodlání poskytovat špičkové služby. Společnost Rimkus provozuje více než 110 poboček po celém světě. Další informace naleznete na adrese http://www.rimkus.com.

O společnosti HGGC
Společnost HGGC je soukromá investiční firma zaměřená na partnerství a vyznávající hodnoty. Firemní ekosystém investorů, provozovatelů a odborníků spojuje společné poslání rozvíjet špičkové podniky a společně budovat dlouhodobou hodnotu. Společnost HGGC investuje do podniků v oblasti technologií, obchodních služeb, finančních služeb a spotřebního zboží, jejichž hodnota se obvykle pohybuje mezi 200 miliony dolarů a více než 1,5 miliardy dolarů. Firma sídlí v Palo Alto v Kalifornii a spravuje kumulativní kapitálové závazky ve výši více než 6,9 miliardy USD. Od svého založení v roce 2007 společnost HGGC dokončila více než 600 platformových investic, dodatečných akvizic, rekapitalizací a likviditních akcí v celkové hodnotě transakcí přesahující 71 miliard USD. Další informace, včetně úplného seznamu současných a bývalých investic, jsou k dispozici na adrese www.hggc.com.

O Century Equity Partners
Century Equity Partners, LLC (dále jen „Century“) je bostonská soukromá kapitálová společnost, která poskytuje kapitál společnostem nižší střední třídy, které hledají investice na podporu růstu nebo financování akvizic, částečných odkupů nebo rekapitalizace. Century se zaměřuje na společnosti působící v odvětvích pojišťovnictví, správy aktiv a majetku, specializovaného financování a bankovnictví a úvěrových služeb.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Media
For Rimkus
Victoria Cook
Pierpont Communications for Rimkus
vcook@piercom.com
+1-713-627-2223

For HGGC
Trevor Blaisdell
Stanton
TBlaisdell@StantonPRM.com
+1-646-502-3532

Contacts

Media
For Rimkus
Victoria Cook
Pierpont Communications for Rimkus
vcook@piercom.com
+1-713-627-2223

For HGGC
Trevor Blaisdell
Stanton
TBlaisdell@StantonPRM.com
+1-646-502-3532