Zeus rozpoczyna realizację strategii przejęć na 2023 r. od przejęcia firmy Polpack

DUBLIN--()--Zeus, globalny irlandzki dostawca rozwiązań opakowaniowych dla łańcuchów dostaw, ogłosił dzisiaj przejęcie firmy Polpack, wiodącego dystrybutora materiałów opakowaniowych i urządzeń pakujących w Polsce. Jest to pierwszy krok w ramach strategii przejęć firmy Zeus zaplanowanej na 2023 r., mającej na celu dalszą konsolidację działalności firmy w całej Europie.

Założona w 1993 r. prywatna firma Polpack osiąga przychody rzędu ponad 8,5 mln EUR rocznie. Polpack z siedzibą w Warszawie posiada 7 oddziałów handlowych w Polsce, wspieranych przez hale magazynowe, obiekty logistyczne i zakłady produkcyjne. Zespół firmy liczy ponad 40 pracowników, zapewniając spersonalizowane rozwiązania na rzecz zróżnicowanego grona klientów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Zeus zwiększyła swoje przychody o kolejne 75 mln EUR dzięki przejęciom innych przedsiębiorstw. Najnowsze przejęcie wyznacza również początek realizacji programu zakładającego dalszy wzrost firmy w 2023 r., którego celem jest osiągnięcie przychodów rzędu ponad 500 mln EUR.

– W 2010 r. założyliśmy firmę Zeus Polska, której przychody przekraczają obecnie 5 mln EUR i która zapewnia pełną gamę rozwiązań opakowaniowych dla firm z sektorów produkcji żywności, sprzedaży detalicznej, produkcji, handlu elektronicznego oraz usług logistycznych. Przejęcie Polpack w sposób oczywisty wpisuje się w naszą działalność w Polsce, zapewniając synergię w celu połączenia skali, wykorzystania wydajności operacyjnej i rozszerzenia naszej oferty produktów i usług dla łącznej bazy naszych klientów – powiedział Keith Ockenden, dyrektor generalny firmy Zeus.

– W ciągu ostatnich dwóch lat zdołaliśmy strategicznie rozszerzyć nasz zasięg w Europie i obecnie Zeus prowadzi działalność w 16 krajach. Zdolności firmy Polpack pod względem dostarczania rozwiązań opakowaniowych i urządzeń stanowią dopełnienie naszej strategii na rzecz dywersyfikacji oferty w Europie w ramach sektora przemysłu i opakowań transportowych, dzięki czemu możemy stworzyć klientom okazję do konsolidacji łańcuchów dostaw i umożliwić im czerpanie korzyści z wyższej wartości.

– Dzisiejszy dzień wyznacza nowy etap w historii firmy Polpack. Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Zeus, łącząc jej globalny zasięg i infrastrukturę z naszym doświadczeniem, umiejętnościami technicznymi, wiedzą oraz zrozumieniem potrzeb klientów w zakresie urządzeń pakujących, opracowywania i produkcji. Partnerstwo umożliwi zwiększenie wydajności i efektywności oraz zapewni wyższą wartość naszym klientom. – powiedział Wojciech Zdzieborski, właściciel firmy Polpack.

– Wieloletnia obecność na rynku zapewniła nam wiele okazji do zwiększania możliwości, rozszerzania oferty i poznawania nowych dziedzin. Dołączenie działalności Polpack do naszej rodziny uzupełni zakres rozwiązań oferowanych klientom, wzmocni nasze zdolności techniczne w Polsce oraz zwiększy nasze zasoby w całej Europie – dodał Brian O’Sullivan, założyciel firmy Zeus.

Do klientów rodziny Zeus należą takie firmy jak Kaufland, Lidl, Aldi, ABP, Harrods, Ryanair i McDonalds. Założona przez Briana O’Sullivana w 1998 r. firma Zeus zatrudnia ponad 900 osób na całym świecie.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.