Skupina SoftBank jmenovala Marka Kornblaua do vedení globální komunikace

TOKIO--()--SoftBank Group Corp. („SBG“) dnes oznámila, že Mark Kornblau nastoupí do SBG na pozici globálního ředitele pro komunikaci s platností od 16. srpna. Pan Kornblau přichází do SBG ze zpravodajské skupiny NBCUniversal News Group, kde v současné době zastává funkci výkonného viceprezidenta pro komunikaci.

Pan Kornblau bude působit v newyorské kanceláři společnosti SoftBank a bude podřízen Masayoshi Sonovi, zástupci ředitele, korporátnímu řediteli, předsedovi představenstva a generálnímu řediteli SBG, a Marcelu Clauremu, korporátnímu řediteli, výkonnému viceprezidentovi a provoznímu řediteli SBG a generálnímu řediteli SoftBank Group International. V této funkci bude zodpovědný za vedení strategie firemní komunikace SBG a za řízení externích a interních globálních komunikačních funkcí společnosti. Bude také spolupracovat s téměř 300 portfoliovými společnostmi SBG na podpoře sladění a vytváření hodnot v celém ekosystému skupiny SoftBank.

„Mark je vysoce uznávaný a talentovaný komunikační lídr, který je již více než dvacet let důvěryhodným poradcem generálních ředitelů, prezidentských kandidátů, vládních představitelů a novinářů,“ uvedl pan Claure. „Bude cenným partnerem pro náš vedoucí tým a pro podnikatele a společnosti, do kterých investujeme.“

Pan Kornblau řekl: „SoftBank se nachází uprostřed globální transformace. Formuje budoucnost tím, že identifikuje skutečně inovativní technologie a urychluje růst společností, které mění k lepšímu způsob, jakým žijeme a pracujeme. Těším se, že budu moci tuto misi podpořit.“

Ve skupině NBCUniversal News Group vede komunikaci oceňovaného portfolia televizních a digitálních zpravodajských značek a připravuje firmu na úspěch v rychle se měnícím mediálním prostředí. V této funkci spolupracuje s obchodními a redakčními lídry ve vlajkových značkách NBC News, MSNBC, TODAY, Nightly News, Meet the Press a jejich streamovacích sítích a digitálních platformách. Vedl také jednání o zajištění prezidentských primárních debat v roce 2020, které zaznamenaly rekordní sledovanost.

Před svým působením ve skupině NBCUniversal News Group pracoval jako výkonný ředitel pro firemní komunikaci ve společnosti JPMorgan Chase, kde spolupracoval s výkonným vedením na strategické a krizové komunikaci a dohlížel na vztahy s médii v rámci podpory vztahů s vládou a firemní odpovědnosti.

Dříve působil v Obamově administrativě jako ředitel komunikace a mluvčí velvyslankyně Susan Riceové na zastoupení Spojených států při OSN. Zastával vedoucí pozice v oblasti komunikace ve dvou amerických prezidentských kampaních, na Kapitolu a v kampaních do Sněmovny reprezentantů a senátu.

Pan Kornblau je členem správní rady neziskové organizace pro rozvoj pracovních sil Careers in Culinary Arts Program. Získal bakalářský titul na University of Wisconsin-Madison.

O skupině SoftBank Group

Skupina SoftBank Group investuje do průlomových technologií s cílem zlepšit kvalitu života lidí na celém světě. Skupinu SoftBank Group tvoří SoftBank Group Corp. (TOKIO: 9984), investiční holding, který zahrnuje podíly v telekomunikacích, internetových službách, umělé inteligenci, chytré robotice, internetu věcí a u poskytovatelů technologií čisté energie; fondy SoftBank Vision, které investují více než 100 miliard USD s cílem pomoci výjimečným podnikatelům transformovat průmyslová odvětví a utvářet nová; fond SoftBank Latin America Fund v hodnotě 5 miliard USD, který je největším rizikovým fondem v tomto regionu, a fond SB Opportunity Fund v hodnotě 100 milionů USD určený na investice do podniků založených ne-bělošskými podnikateli v USA. Další informace najdete na adrese https://global.softbank.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Japonsko:
sbpr@softbank.co.jp
+81 3 6889 2300

Spojené státy americké:
Sard Verbinnen & Co.
Benjamin Spicehandler / Hannah Dunning
SoftBank-SVC@sardverb.com
Zdroj: SoftBank Group Corp.

Contacts

Japonsko:
sbpr@softbank.co.jp
+81 3 6889 2300

Spojené státy americké:
Sard Verbinnen & Co.
Benjamin Spicehandler / Hannah Dunning
SoftBank-SVC@sardverb.com
Zdroj: SoftBank Group Corp.