Firma Bentley Systems przeznacza 100 milionów dolarów na fundusze kapitałowe wspierające rozwój cyfrowych bliźniaków infrastruktury

Uruchamia projekt Bentley iTwin Ventures w celu współinwestowania w ekosystem cyfrowych bliźniaków

EXTON, Pensylwania--()--Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY), firma dostarczająca oprogramowanie z zakresu inżynierii infrastruktury, ogłosiła dzisiaj utworzenie Bentley iTwin Ventures w celu zainwestowania w perspektywiczne firmy technologiczne zajmujące się cyfrowymi bliźniakami infrastruktury dla dróg, kolei, wodociągów, mostów, usług komunalnych, obiektów przemysłowych i innych aktywów infrastrukturalnych.

Bentley iTwin Ventures to fundusz typu venture capital o wartości 100 milionów dolarów, który wspiera innowacje poprzez współinwestowanie w startupy i nowe firmy, które są strategicznie istotne w realizacji celu firmy Bentley Systems, jakim jest rozwój infrastruktury poprzez przejście na technologię cyfrową. Fundusz będzie ukierunkowany na inwestycje w transformacyjne rozwiązania bliźniaków cyfrowych wspierające projektowanie, symulację, budowę i/lub eksploatację infrastruktury fizycznej.

Fundusz Bentley iTwin Ventures będzie inwestować w przedsiębiorstwa na wczesnym i średnim etapie rozwoju, które wykażą się zdolnością do tworzenia aplikacji i rozwiązań wykorzystujących i rozszerzających możliwości cyfrowych bliźniaków infrastruktury, szczególnie w zakresie robót publicznych i usług użyteczności publicznej oraz w sektorach przemysłowych i związanych z zasobami i infrastrukturą. Fundusz zainwestuje w możliwości, które mogą wykorzystać platformę iTwin firmy Bentley i zestawy narzędzi typu open source, wspierając wiedzę merytoryczną, zespoły komercyjne i/lub globalny zasięg oraz relacje w społeczności inżynierów infrastruktury.

Wykorzystując moment pierwszej oferty publicznej firmy Bentley Systems, cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze inicjatywy wspierające rozwój poprzez formalne uruchomienie funduszu Bentley iTwin Ventures w celu wspierania rozwoju przedsiębiorstw zajmujących się rozwiązaniami wykorzystującymi cyfrowe bliźniaki infrastruktury” — powiedział Greg Bentley, CEO firmy Bentley Systems. „Nasza platforma iTwin zapewnia skalowalną, otwartą podstawę dla innowacji technicznych i komercyjnych, która umożliwi dynamicznemu ekosystemowi kreatywne łączenie możliwości wykorzystania cyfrowych bliźniaków w rozwoju infrastruktury. Własne narzędzia analityczne, obsługa danych, testy porównawcze i komercyjne modele usług nie znajdują się w bezpośrednim zakresie podstawowej działalności firmy Bentley Systems, ale cieszymy się, że mamy udział w inicjowaniu ich przyszłych sukcesów. Oto w pełni cyfrowy ekosystem cyfrowych bliźniaków infrastruktury!”

iFrma Bentley Systems współpracowała z przedsiębiorstwem z branży venture capital Touchdown Ventures w celu założenia Bentley iTwin Ventures. Początkowa inwestycja w FutureOn a.s. (www.futureon.com) została ogłoszona 16 października 2020 r.

Bentley iTwin Ventures — informacje

Bentley iTwin Ventures to korporacyjny fundusz venture capital sponsorowany przez Bentley Systems, Incorporated. Inwestuje i pomaga w przyspieszaniu rozwoju firm opracowujących innowacyjne technologie, produkty i usługi, które wzmacniają ekosystem cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.BentleyiTwinVentures.com

O inicjatywach wspierających rozwój firmy Bentley Systems (Bentley Systems’ Acceleration Initiatives)

Bentley Systems’ Acceleration Initiatives zostały założone w 2020 roku w celu inwestowania w nowych, rokujących uczestników otwartych ekosystemów, przyczyniających się do rozwoju cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Bentley Systems Acceleration Initiative ma na celu przyspieszenie tworzenia i obsługi cyfrowych bliźniaków oraz wspieranie technologii i innowacji, które są możliwe dzięki wspieraniu nowych przedsięwzięć, dokonywaniu inwestycji mniejszościowych oraz nabywaniu i rozwijaniu cyfrowych integratorów. Dotychczasowe inwestycje obejmują Digital Water Works, Digital Construction Works, Virtuosity i The Cohesive Companies. Bentley iTwin Venture to korporacyjny fundusz venture capital o wartości 100 milionów dolarów, który współinwestuje w firmy wykorzystujące i rozwijające ekosystem cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Dotychczas fundusz zainwestował w firmę FutureOn. Santanu Das,Chief Acceleration Officer zachęca potencjalnych uczestników ekosystemu do kontaktu na stronie www.BentleyAccelerationInititatives.com.

https://www.bentley.com/pl/products/product-line/digital-twins/itwin

Bentley Systems (NASDAQ: BSY) to firma rozwijająca oprogramowanie z zakresu inżynierii infrastruktury. Dostarczamy innowacyjne oprogramowanie, aby rozwijać światową infrastrukturę — wspierając zarówno globalną gospodarkę, jak i środowisko. Nasze wiodące w branży rozwiązania w zakresie oprogramowania są wykorzystywane przez profesjonalistów i organizacje każdej wielkości do projektowania, budowy i eksploatacji dróg i mostów, kolei, gospodarki wodno-ściekowej, robót publicznych i usług komunalnych, budynków i kampusów oraz obiektów przemysłowych. Nasza oferta obejmuje aplikacje oparte na MicroStation do modelowania i symulacji, ProjectWise do realizacji projektów, AssetWise do wydajności zasobów i sieci oraz platformę iTwin dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Firma Bentley Systems zatrudnia ponad 4000 współpracowników i generuje roczne przychody przekraczające 700 milionów USD w 172 krajach. www.bentley.com

-

Nazwa Bentley, logo Bentley i Digital Construction Works (DCW) są zastrzeżonymi lub niezastrzeżonymi znakami towarowymi bądź znakami usługowymi firmy Bentley Systems, Incorporated albo jednej z w całości należących do niej pośrednio lub bezpośrednio spółek zależnych. Wszystkie pozostałe marki i nazwy produktów są znakami towarowymi należącymi do poszczególnych właścicieli.

Contacts

Dane kontaktowe dla dziennikarzy:
Rachel Rogers
+1 415 897 5670
Rachel.Rogers@bentley.com
Follow us on Twitter:
@BentleySystems

Contacts

Dane kontaktowe dla dziennikarzy:
Rachel Rogers
+1 415 897 5670
Rachel.Rogers@bentley.com
Follow us on Twitter:
@BentleySystems