Společnost Mavenir představila technologii 5G Core User Plane Function (UPF) s grafickým akcelerátorem NVIDIA Mellanox SmartNIC

Technologie Combo Node podporuje sítě 2G, 3G, 4G i 5G

RICHARDSON, Texas--()--Firma Mavenir, jediný poskytovatel cloudových síťových řešení a softwaru pro systémovou integraci, který nabízí skutečně komplexní spektrum služeb, dnes představila technologii 5G Core User Plane Function (UPF), která je poháněná grafickým akcelerátorem NVIDIA Mellanox ConnectX-6 Dx SmartNICs. Funkce UPF se zásadní měrou podílí na zajištění spolehlivosti 5G sítí a podstatně zvyšuje propustnost a zkracuje dobu odezvy těchto sítí.

Technologie UPF firmy Mavenir umožňuje provést cenově příznivý přechod na 5G sítě a obsahuje všechny základní uživatelské funkce 5G sítí s podporou technologie Combo Node, která představuje jedinečnou kombinaci vysokého výkonu a schopnosti spravovat v rámci jedné sítě předplatitele využívající sítě 2G, 3G, 4G i 5G.

Technologie UPF firmy Mavenir je jedinečná díky cloudové platformě, speciální kontejnerové architektuře, vysoce optimalizovanému způsobu zpracování packetů, hardwarové struktuře, kterou lze optimalizovat na co nejvyšší výkon a také díky skvělé podpoře. Kromě požadavků na vysoký výkon a nízkou hardwarovou náročnost vyniká technologie UPF firmy Mavenir také možností automatické instalace a jednoduchostí údržby, což snižuje celkové provozní náklady (TCO).

Firma Mavenir vyvinula vysoce optimalizované řešení UPF s využitím technik softwarové i hardwarové optimalizace a díky tomu nabízí garantovanou přenosovou rychlost 524 Gbps na 16-jádrových FP (fast path) procesorech (CPU) při současném snížení zatížení systému o 50 %. UPF řešení firmy Mavenir využívá také grafického akcelerátoru NVIDIA SmartNIC UPF. Technologie NVIDIA ConnectX-6 Dx pomáhá zrychlovat UPF řešení firmy Mavenir díky dynamickému vyvažování zátěže, rychlému zpracování paketů a chytrému řazení priorit. To vše umožňuje spolehlivě a bezproblémově přenášet audio, video a datové soubory tisíců zákazníků.

„Nejdůležitější zprávou je, že při stejné propustnosti (bez započtení takzvaného offloadingu, tedy odvodu dat tak, aby nedošlo k přetížení sítě) je zátěž systému o 50 % menší, a to díky tomu, že funkci offloadingu zajišťuje platforma SmartNIC,“ řekl Ashok Khuntia, výkonný viceprezident a generální ředitel divize paketových technologií firmy Mavenir. „Velmi si vážíme partnerství s firmou NVIDIA, díky kterému dokážeme na trh dodávat cenově příznivá UPF řešení, a to jak pro velké, tak malé provozovatele komunikačních sítí na celém světě.“

„Paketový přenos dat prostřednictvím technologie UPF je důležitý pro hladký a plynulý provoz 5G sítí s co nejmenší latencí,“ řekl Amit Krig, viceprezident firmy NVIDIA pro software a síťové adaptéry. „Firma Mavenir využívá hardwarovou akceleraci našich platforem SmartNIC a DPU a díky tomu dokáže zajistit skvělé fungování UPF a současně uvolnit kapacitu procesorů (CPU) pro běh dalších aplikací, které přináší zisk.“

O společnosti Mavenir:

Mavenir je jediným poskytovatelem cloudových síťových řešení a softwaru pro systémovou integraci, který nabízí skutečně komplexní spektrum služeb. Firma se zaměřuje na softwarová řešení, která zrychlují počítačové sítě a své služby dodává především poskytovatelům komunikačních služeb (CSP). Firma Mavenir nabízí komplexní produktové portfolio pro všechny vrstvy průmyslových sítí. Služby a produkty, které firma Mavenir pro jednotlivé aplikační vrstvy 5G sítí, RAN a další technologie nabízí, patří mezi absolutní špičku a koncovým zákazníkům umožňuje zavádět inovativní a bezpečná síťová řešení. Firma Mavenir využívá nejnovější technologie IMS (VoLTE, VoWiFi, Advanced Messaging (RCS)), privátní sítě a také sítě typu 5G Core a OpenRAN vRAN a pomáhá zrychlovat provoz komunikačních sítí více než 250 poskytovatelům (CSP) z více než 140 zemí světa, kteří své služby poskytují více než 50 % všem předplatitelům komunikačních služeb na světě.

Firma Mavenir využívá disruptivní, inovativní technologické architektury a obchodní modely, které zajišťují rychlost, flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost poskytovaných služeb. Firma Mavenir nabízí řešení, která podporují další rozvoj technologií NFV a pomáhají poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) snižovat náklady, zvyšovat tržby a zlepšovat ochranu a bezpečnost svých sítí. www.mavenir.com

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Maryvonne Tubb
Mavenir PR

NA-Loren Guertin
MatterNow

EMEA-Kevin Taylor
GlobalResultsPR

Contacts

Maryvonne Tubb
Mavenir PR

NA-Loren Guertin
MatterNow

EMEA-Kevin Taylor
GlobalResultsPR