Mary Kay Inc. uzavřela partnerství s organizací The Nature Conservancy s cílem podpořit trvale udržitelné rybaření v Mexickém zálivu

Toto partnerství, které je součástí programu Texas Fisheries & Coastal Resilience se zaměří na problémy s nadměrným rybolovem a poškozováním jejich domoviny

Julie Sullivan, coastal restoration project manager for the Nature Conservancy. © Jerod Foster for The Nature Conservancy.

DALLAS--()--Společnost Mary Kay Inc., světová jednička v oblasti firemní a sociální odpovědnosti, oznámila uzavření partnerství s organizací The Nature Conservancy, jehož cílem je podpořit trvale udržitelné rybaření v Mexickém zálivu. V rámci programu s názvem Texas Fisheries & Coastal Resilience se chce zaměřit na řešení problémů s nadměrným rybolovem, poškozování přirozené domoviny ryb a také na náhodný odchyt druhů ryb, které nejsou přímými cílovými druhy při komerčním rybolovu.

“Všichni neseme odpovědnost za ochranu oceánů, které jsou nejcennějších přírodním zdrojem naší planety,“ řekla Deb Gibbins, provozní ředitelka firmy Mary Kay.

“Doufáme, že díky spolupráci s organizací The Nature Conservancy, společnost Mary Kay pomůže udržet biodiverzitu a kvalitu ekosystému v oceánech.”

Cílem tohoto programu je podpořit trvale udržitelné rybaření a obnovit a udržet vodní ekosystémy, a to na základě zavádění inovací, spolupráce s místní komunitou a vytvořením politiky, která umožní zajistit trvale udržitelný rybolov v celém Mexickém zálivu.

S rozvojem ekonomiky dochází ke stěhování obyvatel do pobřežních států a způsob, jakým se postaví k trvalé udržitelnosti, přímo ovlivní zdraví jejich přírodních zdrojů.

Organizace The Nature Conservancy byla založena v roce 1951. Jedná se o přední světovou organizaci zabývající se ochranou ekologicky významných vod a půdy tak, abychom je zachovali pro budoucí generace.

Činnosti, které organizace The Nature Conservancy využívá jsou založeny na aktuálním vědeckém poznání a pragmatických řešeních těch největších hrozeb v co nejširším měřítku.

Investice společnosti Mary Kay, která působí po celém Mexickém zálivu, prospěje:

  • Vědě: zavedení ukázkových projektů ve vybraných rybolovných organizacích s cílem ukázat ostatním jak zlepšením řízením rybolovných aktivit dosáhnout trvale udržitelného rybolovu.
  • Leaderům: partnerství a příspěvky od nevládních organizací pomůžou zlepšit kvalitu řízení, manažerské schopnosti, spolupráci a adaptabilitu.
  • Technologiím: ukázat jak integrace moderních informačních systémů a nástrojů a technologií na podporu rozhodovacího procesu dokáže zajistit shromažďování a analýzu důležitých informací pro adaptivní management.

“Společnost Mary Kay dlouhodobě podporuje změny, které umožní zachovat zemi pro následující generace a jsme hrdi na to, že můžeme spolupracovat s firmou, která nám umožní znásobit naše úsilí při zajišťování zdravého a prosperujícího Mexického zálivu,” řekla Laura Huffman, regionální ředitelka organizace The Nature Conservancy pro Texas.

“Tato investice do našeho programu nejen umožní podpořit další vědecký výzkum, připravit nové politiky a zlepšit spolupráci s místními komunitami, ale současně nám pomůže dokázat, že si nemusíme vybírat mezi ekologií a ekonomickou prosperitou, ale že je možné dělat věci dobře a přitom pomáhat lidem i přírodě přežít.”

Nedávno se zástupci firmy Mary Kay zúčastnili summitu Oceans Plastics Leadership Summit, což je první akce, na které se sešly přední organizace v oblasti celého dodavatelského řetězce plastů, aby představily nové iniciativy, strategie a přístupy, které pomůžou řešit velký problém, která představuje znečištění oceánů plasty, a to prostřednictvím společných podniků, vědeckovýzkumných aktivit a partnerské spolupráce.

O společnosti Mary Kay

Originální žena bořící mýty, Mary Kay Ashová založila svou kosmetickou firmu před více než 55 lety se třemi cíli: nabídnout ženám skvělé příležitosti, vyrábět neodolatelné produkty a udělat ze světa lepší místo pro život. Z tohoto snu nakonec vznikla nadnárodní společnost s obratem v řádu miliard dolarů, která má milióny nezávislých prodejců v téměř 40 zemích světa. Firma Mary Kay se snaží věnovat výzkumu na poli kosmetiky a vyrábí špičkové produkty pro péči o pokožku, kosmetiku pro barvení vlasů a doplňky stravy. Prostřednictvím své nadace Mary Kay FoundationSM firma věnovala více než 78 miliónů dolarů do výzkumu rakoviny a přístřeší pro oběti domácího násilí. Původní vize paní Mary Kay Ashové - „postupně zlepšovat jednu rtěnku denně“ tak i nadále platí.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com