Seoul Semiconductor rozpoczyna masową produkcję opatentowanych diod LED typu Filament

LED filament bulb (Photo: Business Wire)

MONACHIUM--()--Seoul Semiconductor, światowy lider technologii LED, ogłosił rozpoczęcie produkcji najnowszego swojego produktu zwanego Filament LED. Rozwiązanie to podobne jest do COB (Chip On Board), ale forma końcowa produktu jest inna i ma także zupełnie inne przeznaczenie. Wartość rynku docelowego dla tego typu produktów szacowana jest na około 1.3 miliarda dolarów.

Pan Kibum Nam, CTO firmy Seoul Semiconductor, powiedział: „Bazując na swoich solidnych patentach, Seoul Semiconductor kontynuuje powiększanie swojego udziału w rynku rozwiązań typu Filament LED, których rynek wyceniany jest na około 1.3 miliarda dolarów.” Dodał też: „Będziemy mocno promować siłę technologii LED Seoul Semiconductor poprzez rozwiązania Filament LED”.

Rozwiązania typu Filament LED od Seoul Semiconductor umożliwiają generowanie światła o wysokiej jakości, bardzo zbliżonej do światła dziennego. Łatwiejsze dzięki temu staje się połączenie przyjemnego design’u z jakością generowanego światła, które wpływa na odczucia obserwatorów. Podłużna budowa pozwala Filament LED na dookólny rozsył światła, dzięki technologii COB bazującej na bardzo cienkich ceramicznych podłożach. Pojedyncze ‘paski’ Filament LED generują standardowo od około 105 do około 210 lumenów, przy temperaturze barwowej CCT równej 2700K i CRI minimum 80. Z łatwością dzięki temu znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie dostarczanie światła ma także wymiar estetyczny – w restauracjach, kawiarniach, hotelach, poczekalniach, salonach. Jest do doskonała alternatywa dla wysłużonych już żarówek. Z pewnością jest to alternatywa o znacznie wyższych sprawnościach niż wszelkie dostępne żarówki (wliczając w to te ‘energooszczędne’).

Prace nad tą technologią rozpoczęły się w Seoul Semiconductor już w roku 2000, długo przed pojawieniem się pierwszych zapytań o tego typu rozwiązania. Produkcja była wstrzymana do tej pory, ponieważ główne zainteresowanie budziły produkty innego typu, a rynek nie był jeszcze gotowy do adaptacji Filament LED. Decyzja ta obrazuje bardzo jasną i długoterminową wizję firmy Seoul Semiconductor. Firma jest w posiadaniu patentów, które obejmują produkcję chipów, COB, oraz procesów projektowania modułów. Są to najważniejsze technologie powiązanie z produkcją Filament LED. Dzięki szerokiemu wachlarzowi patentów, firma Seoul Semiconductor chroni swoich klientów i ich produkty przed nieuczciwą konkurencją.

Na oficjalnej stronie internetowej Seoul Semiconductor można przeczytać: „Podejmujemy kroki prawne z uwagi na liczne naruszenia własności intelektualnej przez producentów zamienników żarówek LED.”

Ogólnoświatowy rynek żarówek szacowany jest na 7 miliardów sztuk rocznie, z czego 2.5 miliarda to żarówki do różnego typu rozwiązań dekoracyjnych, czyli główny kierunek promocji Filament LED. Zastosowanie Filament LED na rynku już się rozpoczęło – produkty trafiają na półki sklepowe w różnych formach i kształtach.

Filament LED na dzień dzisiejszy dostępny jest w dwóch wersjach długości: 38mm oraz 50mm.

Aby dowiedzieć się więcej o produktach i technologiach Seoul Semiconductor, zapraszamy na naszą stronę internetową:

http://www.seoulsemicon.com/en/html/Product/product_view.asp?catecode=2019

O firmie Seoul Semiconductor

Firma Seoul Semiconductor opracowuje oraz sprzedaje diody LED (Light Emitting Diodes) dla rynku oświetlenia ogólnego, automotive, back-lighting (TV, smartphone) oraz oświetlenia specjalnego (UV). Jako jeden z pięciu największych producentów diod LED na świecie, Seoul Semiconductor posiada ponad 12,000 patentów, oferuje szeroką gamę unikalnych technologii oraz dostarcza miliardy diod każdego miesiąca do setek klientów na całym świecie. Głównymi, unikalnymi oraz innowacyjnymi technologami, którymi firma może się pochwalić, są: „Wicop LED”- diody LED nieposiadające obudowy; „Acrich”- wiodąca technologia zasilania diod LED bezpośrednio z sieci 230V AC; „Acrich MJT LED”- technologia tworzenia chipu diody z wysokim napięciem przewodzenia, „nPola”- nowy sposób generowania światła z chipu diody za pomocą nowych, doskonalszych materiałów (GaN on GaN), dzięki czemu gęstość prądu jak i światła jest 10-krotnie większa w porównaniu do standardowych rozwiązań.

Contacts

Seoul Semiconductor PR Europe
Ariane Heim
Phone: +49(0)894503690-0
Email: press.eu@seoulsemicon.com

Contacts

Seoul Semiconductor PR Europe
Ariane Heim
Phone: +49(0)894503690-0
Email: press.eu@seoulsemicon.com