MyHeritage przejmuje serwis Geni.com i otrzymuje 25 milionów dolarów w nowej rundzie dofinansowania

Sieć historii rodziny kupuje rywala i rozbudowuje międzynarodową ekspansję z nowym funduszem

Founder and CEO of MyHeritage, Gilad Japhet (Photo: Business Wire)

LOS ANGELES, Kalifornia & TEL AWIW, Izrael & WARSZAWA, Polska--()--MyHeritage, popularna sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dziś, że nabyła długoletniego rywala Geni.com i zamknęła nowy rundę dofinansowania w wysokości 25 milionów dolarów poprowadzoną przez Bessemer Venture Partners (BVP) razem z dotychczasowymi inwestorami Index Ventures i Accel Partners. Założyciel Geni.com David Sacks i BVP Partner Adam Fisher dołączają do zarządu MyHeritage.

Przejęcie wzmacnia pozycję MyHeritage jako globalnego gracza w sektorze historii rodziny i przyspiesza wizję pomocy rodzinom na całym świecie w budowaniu i dzieleniu się historią rodziny w Internecie. Zakup Geni.com jest ósmym i największym przejęciem dokonanym przez MyHeritage od momentu rozpoczęcia swojej sieci online dla historii rodziny w 2005 roku. Poprzez przejęcie wielkość MyHeritage wzrasta do 72 milionów zarejestrowanych użytkowników, 1,5 miliardów profili i 27 milionów drzew genealogicznych, zawierających najbardziej międzynarodowe i zróżnicowane treści historii rodziny na świecie.

Nowa runda inwestycji zostanie wykorzystana przez MyHeritage do pobudzenia wzrostu usług treści historycznych i rozwijania działalności handlowej na całym świecie. Oprócz nabywania znacznych zbiorów rekordów z Europy i wdrażania globalnego projektu crowdsourcingu, pozyskany fundusz pozwoli MyHeritage zbadać dodatkowe możliwości fuzji i globalnych działań marketingowych. Najnowsza runda dofinansowania sprawiła, że MyHeritage dotychczas pozyskał w sumie 49 milionów dolarów.

"Badanie przeszłości historii rodziny jest zarówno ponadczasowym i uniwersalnym hobby realizowanym przez setki milionów ludzi na całym świecie; osobiście posiadam ponad 2.500 osób w moim drzewie", powiedział Partner BVP Adam Fisher."Model freemium firm MyHeritage/Geni nie tylko sprawia, że online historia rodziny staje się dostępna dla zwykłego użytkownika, ale podkreśla wagę wygenerowanych danych przez użytkownika w ujęciu do oferowanej gamy produktowej samej w sobie, która rośnie każdego dnia. Jako międzynarodowy lider rynku z agresywnym planem ekspansji, widzimy ogromną wartość w biznesach opartych o subskrypcje i jesteśmy szczęśliwi mogąc pracować z Giladem i jego zespołem jako, że zbudowali oni własny sukces – dodaje.

"Dzisiejsza wiadomość jest ważnym punktem zwrotnym dla branży historii rodziny, dając nam nowe, znaczące zasoby w celu rozszerzenia naszej pozycji lidera na rynku dostarczając nową wartość dla rodzin na całym świecie", powiedział założyciel i dyrektor generalny MyHeritage, Gilad Japhet. „Dobrze założona innowacyjna i społecznościowa marka jaką jest Geni.com jest naturalnym dodatkiem do MyHeritage i wspólnie czekamy na podjęcie współpracy w tej dziedzinie. W ciągu ostatnich kilku lat nasi zaangażowani pracownicy przekształcili MyHeritage od garażowego start-upu po sukces, dynamicznej i globalnej firmy. Z nowym funduszem, imponującymi nowymi talentami z Geni i nowymi, światowej klasy liderami w naszym zarządzie, czekamy na spełnienie naszego potencjału i realizacji naszej misji doprowadzenia historii rodziny dla mas" – dodaje.

Założony w 2007 roku, Geni.com jest znany jako pionier w tworzeniu wspólnego drzewa genealogicznego z skupieniem się na tworzeniu drzewa genealogicznego całego świata i cieszy się z wielu zwolenników w USA. Geni.com będzie kontynuować jako samodzielna marka oparta o siedzibę w Kalifornii, która będzie również służyć jako główne centrum techniczne dla MyHeritage w USA, obok głównego biura partnerskiego w Utah. Cały zespół Geni.com dołączy do zespołu MyHeritage.

Serwis MyHeritage i Geni.com będą początkowo działać niezależnie. MyHeritage zamierza dać użytkownikom odpowiednią opcję współpracy w zakresie badań historii rodziny umożliwiając dwukierunkowy przepływ informacji pomiędzy miejscami, które ułatwią nowe odkrycia rodzinne i zapewnią większą wartość dla użytkowników obydwu platform.

Użytkownicy z obydwu serwisów będą w stanie odkryć dawno zaginionych krewnych i nowe połączenia przodków poprzez technologię Smart Matching™ firmy MyHeritage, która znajduje wspólne dopasowania między drzewami genealogicznymi. MyHeritage, aby dodać nowych kolorów do przodków użytkowników Geni.com wdroży ostatnio uruchomioną technologię Record Matching™, która dopasowuje historyczne rekordy, takie jak metryki urodzenia, zgonu, spisy powszechne i rejestry imigracyjne do osób w drzewach genealogicznych na Geni.com. MyHeritage zbada także dodatkowe sposoby, aby zwiększyć wartość dla swoich użytkowników, dając im możliwość dołączenia do drzewa genealogicznego całego świata tworzonego na Geni.com, zachowując pełną kontrolę nad ich oddzielnymi i prywatnymi drzewami genealogicznymi na MyHeritage. Użytkownicy Geni.com będą mogli cieszyć się z wzbogaconej oferty MyHeritage, w tym zestawów DNA dla genealogii genetycznej.

Założyciel Geni.com, David Sacks, znany przedsiębiorca, a ostatnio prezes i założyciel Yammer (sprzedany do firmy Microsoft w czerwcu 2012 roku za 1,2 miliarda dolarów) zasiądzie w Zarządzie Dyrektorów MyHeritage. David wnosi wizję w dziedzinie historii rodziny, w połączeniu z jego ostrym okiem co do produktu i sprawia, że staje się strategicznym dodatkiem do Zarządu MyHeritage.

"To czego nauczyliśmy się w przeciągu kilku lat budując Geni to to, że istnieją trzy główne aktywa, które klienci chcą w przestrzeni genealogicznej: dokumenty, prywatne drzewa i drzewo genealogiczne całego świata. Transakcja ta łączy wszystkie z tych elementów, tworząc najbardziej kompletną ofertę w przestrzeni genealogicznej. Wraz z MyHeritage, czekamy na kontynuację misji Geni w połączeniu ludzkości poprzez jedno drzewo genealogiczne", powiedział założyciel Geni.com, David Sacks.

O MyHeritage

MyHeritage jest najpopularniejszą siecią rodzinną w Internecie. Na MyHeritage miliony rodzin na całym świecie korzysta z prywatnej przestrzeni komunikacji z krewnymi do odkrywania własnych korzeni. MyHeritage jest pionierem w dziedzinie historii rodziny, który umożliwia swoim użytkownikom innowacyjne narzędzie społecznościowe i ogromną bibliotekę historycznych treści. Strona dostępna jest w 38 językach. W celu uzyskania więcej informacji odwiedź naszą www.myheritage.pl.

O Geni.com

Geni jest internetową społecznością dla zwyczajnych ludzi i ekspertów w dziedzinie historii rodziny pracujących razem w celu utworzenia jednego drzewa genealogicznego całego świata. Członkowie mogą zapraszać krewnych, aby Ci mogli im pomagać w budowie własnego drzewa genealogicznego poprzez dodawanie informacji do profili, dokumentów, zdjęć i filmików. Następnie mogą się dowiedzieć w jaki sposób są powiązani z gwiazdami, postaciami historycznymi i innymi członkami drzewa genealogicznego całego świata. Serwis został założony przez Davida Sacks, pierwotnego szefa operacyjnego PayPal i założyciela Yammer, Inc. www.geni.com

O Bessemer Venture Partners

Bessemer Venture Partners (BVP) to międzynarodowa firma venture capital z siedzibą w Dolinie Krzemowej, Cambridge, Massachusetts, Nowym Jorku, Bombaju i w Herclijjanie. BVP zapewnia najszerszą platformę w zakresie venture capital obejmującą sektory przemysłu, obszary geograficzne, pokolenia i etapy rozwoju firmy. BVP pomogło inkubować i wspierać firmy, które przetrwały ciężkie chwile w gospodarce m.in. Staples, Skype, VeriSign,Yelp, LinkedIn i Pinterest. Ponad 100 firm dofinansowanych przez BVP przeszło w publiczne na giełdach papierów wartościowych w Ameryce Północnej, Europie i Azji. www.bvp.com

O Index Ventures

Index Ventures jest międzynarodową i wiodącą firmą typu venture capital, która inwestuje w dziedziny technologii i biotechnologii od 1996 roku. Z siedzibą w Genewie, Londynie i San Francisco, Index Ventures odkrywa i wspiera najbardziej przedsiębiorcze zespoły w przypadkach, gdy chcą one zbudować międzynarodowe biznesy. Więcej informacji na temat ich inwestycji, od momentu wprowadzenia do stadium wzrostu. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź www.indexventures.com.

O Accel Partners

Accel Partners został założony w 1983 roku i ma długą historię współpracy z wybitnymi przedsiębiorcami i zespołami zarządzającymi w celu stworzenia światowej klasy przedsiębiorstw. Dzisiaj Accel inwestuje na całym świecie za pomocą dedykowanych zespołów i konkretnych strategii rynkowych dla danych lokalizacji. Posiada biura w Palo Alto, Londynie, Nowym Jorku i Bangalore, a także w Chinach, poprzez partnerstwo z IDG-Accel. Accel zainwestował w ponad 500 firm, z których wiele określa ich kategorię, w tym Angry Birds (Rovio), ComScore, Facebook, Groupon, Kayak, Playfish, QlikTech, Spotify i Wonga. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź witrynę internetową Accel Partners na http://www.accel.com lub na Facebooku pod adresem http://www.facebook.com/accel.

Contacts

Kontakt prasowy
Justyna Lerche, Country Manager Poland dla MyHeritage
Telefon: +48 223896566 E-mail: justyna@myheritage.com

Contacts

Kontakt prasowy
Justyna Lerche, Country Manager Poland dla MyHeritage
Telefon: +48 223896566 E-mail: justyna@myheritage.com