UAE volají po globální shodě ohledně kontroly umělé inteligence AI

‘Vlády musí přestat s pokusy kontrolovat AI jako celek a soustředit se místo toho na regulaci případů použití,’ říká ministr UAE (Spojených arabských emirátů) pro AI.

An installation of how AI views Museum of the Future (Photo: AETOSWire)

DUBAI, Spojené arabské emiráty--()--Ministr UAE pro AI ve středu naléhal na země, aby dospěly ke společnému postoji ohledně kontroly AI dříve, než tomu bylo u Pařížské dohody, kde trvalo roky, než byla formulována a vstoupila v platnost.

Jeho excelence Omar Al Olama, státní ministr UAE pro umělou inteligenci, digitální ekonomiku a aplikaci práce na dálku, řekl na shromáždění o generativní AI v Dubaji, že země potřebují čerstvý přístup ke kontrole AI.

“Myslím, že současná globální diskuse o kontrole AI selhává v roli spouštěče. Místo pokusů kontrolovat technologii můžeme kontrolovat případy použití,” řekl.

Během shromáždění – kterého se zúčastnilo více než 2000 návštěvníků pocházejících z velkých technologických a poradenských společností jako Microsoft, Deloitte, PwC, IBM – založil dubajský fond pro budoucnost Dubai Future Foundation (DFF) alianci generativní AI Dubai Generative AI Alliance, novou alianci technologických společností, aby státu Dubai pomohla zrychlit osvojení rozvíjejících se technologií a vybudovat jednu se světově nejpokročilejších a vůči technologii efektivně otevřených vlád.

Khalfan Belhoul, generální ředitel DFF, vyzval společnosti a inovátory, aby se připojili k alianci, která se zaměří na vývoj pilotních projektů inovativních technologií využitím účinku AI, virtuálního světa metaversum a konceptu nové generace decentralizované sítě Web3.

Dubajská vláda také spustila projekt ‘Dubai AI’, projekt digitálního městského správce, poradce a pomocníka, který je poháněn generativní AI. Digitální platforma pro celé město nabídne pro rezidenty a návštěvníky komplexní informace a služby pokrývající zdraví, obchod a vzdělávání. Přemění to vládní služby, zaznělo na shromáždění.

Shromáždění si také vyslechlo, jak může globální bankovní sektor získat z boomu v generativní AI až 400 miliard USD.

Před globální platformou vystoupili odborníci z mezinárodních technologických korporací a poradenských společností. Zástupce PwC řekl, že s generativní AI pravděpodobně schopnou provádět každodenní úkoly jako rezervace letů a autonomní generování zpráv, je automatizace pracoviště ve velkém rozsahu nevyhnutelná během příštích 18 - 20 měsíců.

Vedoucí odborník na digitalizaci společnosti Deloitte řekl, že jaderná fúze, boj proti klimatické změně a jejím dopadům a objevy léků jsou některé z hlavních oblastí těžících z generativní AI, přičemž průmyslový a farmaceutický sektor jsou mezi těmi, jež se nejrychleji přizpůsobují rozvíjejícím se technologiím.

Adel Al Redha, generální ředitel aerolinií Emirates řekl, že do listopadu jeho společnost “umožní posádkám letadel využít účinek [generativní AI] prostřednictvím provádění tréninků na komplexních modelech.

Zdroj: AETOSWire

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Sara Al Qarout
salqarout@apcoworldwide.com

Contacts

Sara Al Qarout
salqarout@apcoworldwide.com