Soren Bjorn jmenován generálním ředitelem společnosti Driscoll's

Současný předseda představenstva a generální ředitel společnosti Driscoll's J. Miles Reiter odejde v lednu 2024 do důchodu a stane se výkonným předsedou představenstva

Soren Bjorn, Driscoll's incoming CEO (Photo: Business Wire)

WATSONVILLE, Calif.--()--Představenstvo společnosti Driscoll's zvolilo Sorena Bjorna, současného prezidenta společnosti Driscoll's pro Severní a Jižní Ameriku, novým generálním ředitelem společnosti. Do funkce nastoupí v lednu 2024 a bude dohlížet na každodenní celosvětový provoz společnosti. J. Miles Reiter, současný předseda představenstva a generální ředitel společnosti Driscoll's, oznámil svůj záměr odejít na konci roku do důchodu a stát se výkonným předsedou rodinné společnosti.

Bjorn nastoupil do společnosti Driscoll's, světového výrobce bobulovin, v roce 2006 a za posledních 17 let se podílel na téměř všech aspektech podnikání. Jako bývalý vrchní viceprezident pro mezinárodní obchod a globální technologie vedl rozvoj obchodu v Evropě, Jižní Americe a Austrálii a také globální výzkum a vývoj a šlechtění. V roce 2013 se stal vedoucím obchodní jednotky společnosti Driscoll's v Severní Americe a v roce 2017 byl povýšen do své současné pozice prezidenta společnosti Driscoll's of the Americas.

Bobuloviny společnosti Driscoll's si oblíbili spotřebitelé po celém světě a díky tomu patří mezi nejprodávanější maloobchodní značky potravin. Prioritou Bjorna jako nastupujícího generálního ředitele je udržet úspěšnou kulturu společnosti a pokračovat ve zrychlování jejího globálního růstu. Na základě svých zkušeností s vedením výzkumu a vývoje a inovací bude také řídit úsilí společnosti o zavádění nových technologií, které zvyšují provozní efektivitu a zajišťují, že podnik zůstane odolný vůči výzvám v celém odvětví, jako je například změna klimatu.

„Je mi ctí, že mi Miles, představenstvo a tisíce členů týmu Driscoll's po celém světě svěřili vedení společnosti do budoucna,“ řekl Bjorn. „Milesovým odkazem je síla a srozumitelnost poslání, vize a hodnot společnosti Driscoll. Pomocí nich řídil každé rozhodnutí a činnost společnosti. Jako nový správce společnosti Driscoll's se plně zavazuji všem našim zaměstnancům, partnerům a zákazníkům, že budu stavět na jeho odkazu a ctít stejné zásady.“

Trvalý odkaz

Miles Reiter se v oboru bobulovin angažuje v různé míře již většinu z posledních 70 let. Po studiích se v 70. letech stal pěstitelem bobulovin v kalifornském Pajaro Valley a v roce 1988 byl zvolen předsedou představenstva. Reiter dvakrát zastával funkci generálního ředitele společnosti – jednou v letech 2000–2015 a podruhé od roku 2018 do současnosti.

„Celé generace mé rodiny přede mnou a předpokládám, že i generace po mně, byly nebo budou hluboce zapojeny do tohoto věčně fascinujícího oboru,“ uvedl Reiter. „Obzvláště mě těší poznávat lidi, kteří tvoří náš celosvětový tým zaměstnanců, nezávislých pěstitelů, průmyslových partnerů a maloobchodních zákazníků, ať už na poli, na pracovišti, na trhu, u sklenky vína a jídla, nebo nejlépe všude dohromady.“

Dále uvedl: „Nyní nastal čas, abych odstoupil z pozice generálního ředitele. Společně s naším představenstvem jsem hledal nového vůdčího pracovníka, který je hluboce oddán našim hodnotám, našemu poslání a budoucnosti, v níž se společnost Driscoll's stane světovou společností v oblasti bobulovin a obohatí životy všech, kterých se dotkneme. S velkým nadšením a důvěrou jmenujeme Sorena novým generálním ředitelem. Jeho hluboké globální znalosti v oblasti bobulovin, silný intelektuální potenciál, zdravý úsudek a nakažlivý smysl pro humor z něj dělají člověka s jedinečnou kvalifikací pro tuto úlohu.“

O společnosti Driscoll’s

Společnost Driscoll's je světovou jedničkou na trhu s čerstvými jahodami, borůvkami, malinami a ostružinami. Společnost Driscoll's, která má za sebou více než 100 let pěstitelské tradice, je průkopníkem inovací v oblasti chutí bobulovin a důvěryhodnou spotřebitelskou značkou Only the Finest Berries™. Společnost Driscoll's, která má více než 900 nezávislých pěstitelů po celém světě, vyvíjí výhradně patentované odrůdy bobulovitých plodů za použití pouze tradičních pěstitelských metod, které se zaměřují na vyšlechtění plodů bobulovin skvělé chuti. Specializovaný tým agronomů, šlechtitelů, organoleptiků, fytopatologů a entomologů pomáhá vypěstovat sazeničky, které se následně pěstují na místních rodinných farmách. Bobule této společnosti se pěstují ve více než 20 zemích a jsou k dispozici spotřebitelům ve více než 40 zemích Severní Ameriky, Austrálie, Evropy a Číny.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Frances Dillard
press@driscolls.com

Contacts

Frances Dillard
press@driscolls.com