Mary Kay Inc. otrzymuje certyfikat Forest Stewardship Council i świętuje zasadzenie 1,3 mln drzew z Arbor Day Foundation

W Międzynarodowym Dniu Lasów firma Mary Kay wyraża swoje nieustanne zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska i stosowania rozwiązań opartych na przyrodzie

Earlier this month, Katie Loos was announced as president of the Arbor Day Foundation. As the third president in the organization’s history, Katie will serve as a steward of the Arbor Day Foundation’s operations, structure, and systems alongside CEO Dan Lambe. (Credit: Arbor Day Foundation)

DALLAS--()--Mary Kay Inc., globalna spółka działająca na rzecz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i zrównoważonego rozwoju, świętuje Międzynarodowy Dzień Lasów, podkreślając niedawno uzyskany certyfikat Forest Stewardship Council® (FSC®).

Certyfikat dotyczy Centrów Druku i Obrazów Cyfrowych firmy Mary Kay zlokalizowanych w globalnej siedzibie firmy i regionalnym centrum dystrybucji w Teksasie północnym, oraz stanowi wyraz zaangażowania Mary Kay na rzecz wspierania odpowiedzialnej gospodarki leśnej poprzez wykorzystywanie zatwierdzonych przez FSC materiałów w 100% pochodzących z recyklingu lub źródeł papieru mieszanego zatwierdzonych przez FSC do druku komercyjnego, w szczególności do produkcji papierowych ulotek dołączanych do wyrobów eksportowanych na całym świecie.

FSC® to globalna organizacja non-profit, która promuje odpowiedzialną gospodarkę leśną na całym świecie poprzez definiowanie norm opartych na uzgodnionych zasadach ekologicznej odpowiedzialności za lasy, wspieranych przez partnerów środowiskowych, społecznych i gospodarczych. Certyfikacja FSC potwierdza zrównoważone pozyskiwanie zasobów, które priorytetowo traktuje lasy i los człowieka, oraz zapewnia, że produkty pochodzą z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny.

– Jesteśmy dumni z naszych postępów na drodze do zrównoważonego rozwoju – powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor operacyjna Mary Kay. – Certyfikat FSC stanowi rezultat wielomiesięcznych wysiłków, przygotowań, wdrażania nowych standardów postępowania oraz szkoleń. Osiągnięcie podkreśla zobowiązanie Mary Kay na rzecz ochrony środowiska i doskonałości biznesowej.

W 2023 r. kultowa firma kosmetyczna ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości na skalę globalną będzie świętować swoją 60. rocznicę istnienia, kontynuując wieloletnie zobowiązanie do wzbogacania życia na całym świecie i ograniczania wpływu wywieranego na środowisko.

W tym roku Mary Kay świętuje także 15-lecie nawiązania partnerstwa z Arbor Day Foundation. Partnerstwo Mary Kay i Arbor Day Foundation zostało zapoczątkowane w 2008 r. Do najważniejszych osiągnięć w jego ramach należą następujące inicjatywy:

  • W 2008 r. niezależne konsultantki kosmetyczne Mary Kay zaangażowały się w program recyklingu, w ramach którego w zamian za każdą starą płytę kompaktową poddaną recyklingowi sadzono jedno drzewo w lesie objętym programem. Dzięki krajowym wysiłkom w zakresie recyklingu podejmowanym przez niezależne konsultantki kosmetyczne i ich klientów, a także pracowników firmy, Mary Kay udało się zgromadzić ponad 200 000 starych płyt kompaktowych, wykraczając tym samym poza cel programu.
  • Od 2009 r. do 2012 r. partnerstwo Mary Kay z Arbor Day Foundation wspierało lekcje przyrodnicze w schroniskach dla ofiar przemocy domowej, pragnąc zapewnić osobom przebywającym w schroniskach bezpieczne miejsce zapewniające kontakt z przyrodą.
  • Od 2013 r. firma Mary Kay wspiera projekty zalesiania realizowane na dużą skalę na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach, Niemczech, Irlandii, Peru i na Madagaskarze.
  • W 2018 r., wraz z otwarciem zakładu produkcyjnego/ośrodka badawczo-rozwojowego im. Richarda R. Rogersa w Lewisville w Teksasie, firma Mary Kay świętowała również uroczyste zasadzenie milionowego drzewa na terenie zakładu.
  • Do dnia dzisiejszego Mary Kay i Arbor Day Foundation zasadziły 1,3 mln drzew w ramach zawartego partnerstwa i nadal dokładają starań, aby wywierać pozytywny wpływ na przyszłość.

– Dzięki stałemu zaangażowaniu Mary Kay w różnorodne projekty obejmujące sadzenie odpowiednich drzew w odpowiednich miejscach nasze partnerstwo ma naprawdę szczególne znaczenie – powiedziała Katie Loos, prezes Arbor Day Foundation. – Na przestrzeni lat nasza współpraca wywierała globalny wpływ na lasy znajdujące się w największej potrzebie. Mary Kay rozumie, z czym wiąże się ochrona naszych najbardziej zagrożonych ekosystemów i społeczności, dlatego z entuzjazmem oczekujemy na kolejne wspaniałe efekty partnerstwa dla całego świata.

Więcej informacji na temat zobowiązania Mary Kay na rzecz wzbogacania życia dziś dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości można znaleźć na stronie https://marykayglobal.com/sustainability/.

Informacje o Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 r. założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować jeden cel: wzbogacić życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Jako firma ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay jest zaangażowana we wspieranie kobiet w ich drodze poprzez edukację, mentoring, rzecznictwo, tworzenie sieci i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Firma wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji znajduje się na stronie marykayglobal.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter.

Informacje o Arbor Day Foundation

Założona w 1972 r. Arbor Day Foundation jest obecnie największą organizacją nienastawioną na zysk, prowadzącą działalność w obszarze sadzenia drzew, zrzeszającą ponad milion członków, sympatyków i wartościowych partnerów. W ciągu ostatnich 50 lat Arbor Day Foundation zasadziła niemal 500 mln drzew w dzielnicach, społecznościach, miastach i lasach na całym świecie. Nasza wizja obejmuje działania w służbie świata wykorzystującego drzewa do rozwiązywania problemów mających decydujące znaczenie dla przetrwania.

Jako jedna z największych na świecie fundacji działających w obszarze ochrony przyrody, Arbor Day Foundation za pośrednictwem swych członków, partnerów i programów prowadzi działalność edukacyjną oraz angażuje zainteresowane strony i społeczności z całego świata, zachęcając je do dołączenia do misji, jaką jest sadzenie i pielęgnacja drzew oraz podkreślanie ich walorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie arborday.org.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Mary Kay Inc.
Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 lub media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc.
Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 lub media@mkcorp.com