Společnost Mary Kay Inc. obdržela certifikaci Rady pro správu lesů (Forest Stewardship Council – FSC) a slaví 1,3 milionu stromů vysazených s nadací Arbor Day Foundation

U příležitosti Mezinárodního dne lesů zdůrazňuje společnost Mary Kay svůj trvalý závazek k ochraně přírody a k řešením založeným na přírodě.

Mary Kay and the Arbor Day Foundation’s partnership began in 2008. In April 2023, Mary Kay will celebrate a 15-year partnership with the Arbor Day Foundation. (Credit: Arbor Day Foundation)

DALLAS--()--Společnost Mary Kay Inc., celosvětový zastánce společenské odpovědnosti a udržitelnosti, oslavuje Mezinárodní den lesů tím, že vyzdvihuje svou nedávnou certifikaci od Forest Stewardship Council® (FSC®).

Certifikace se vztahuje na středisko tisku a digitálního zobrazování Print and Digital Imaging Centers společnosti Mary Kay, které se nachází v celosvětovém sídle společnosti a na regionální distribuční centrum v severním Texasu a potvrzuje závazek společnosti Mary Kay podporovat odpovědné lesní hospodářství tím, že pro komerční tisk, především pro papírové letáky výrobků vyvážených do celého světa, používá materiály dle certifikace FSC 100% recyklované nebo zdroje papíru ze směsi dle certifikace FSC.

FSC® je celosvětová nezisková organizace, která podporuje odpovědné lesní hospodaření po celém světě vymezením standardů založených na dohodnutých zásadách odpovědného lesního hospodaření, které podporují zainteresované strany z environmentální, sociální a ekonomické oblasti. Certifikace FSC znamená udržitelné získávání zdrojů, které klade lesy a lidi na první místo, a zajišťuje, že výrobky pocházejí z odpovědně obhospodařovaných lesů.

„Jsme hrdí na pokrok, kterého jsme dosáhli na naší cestě k udržitelnosti,“ řekla Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay. Certifikát FSC je výsledkem mnoha měsíců tvrdé práce, příprav, zavádění nových protokolů a školení. Tento úspěch podtrhuje závazek společnosti Mary Kay k ochraně životního prostředí a ke špičkové úrovni podnikání.“

Ikonická kosmetická a globální podnikatelská společnost se chystá v roce 2023 oslavit 60. výročí svého založení a pokračovat tak ve svém desítky let trvajícím závazku obohacovat životy po celém světě a snižovat svůj dopad na životní prostředí.

V letošním roce společnost Mary Kay slaví rovněž 15 let partnerství s nadací Arbor Day Foundation. Začátek partnerství společnosti Mary Kay a nadace Arbor Day Foundation se datuje do roku 2008. Mezi nejdůležitější události patří:

  • V roce 2008 se nezávislí kosmetičtí poradci společnosti Mary Kay zapojili do recyklačního programu, v rámci něhož byl za každou recyklovanou starou pudřenku vysazen strom v lese, který to potřebuje. Díky celostátnímu recyklačnímu úsilí nezávislých kosmetických poradců a jejich zákazníků, jakož i zaměstnanců společnosti Mary Kay, byl překročen cíl sběru 200 000 starých pudřenek.
  • V rozmezí let 2009 až 2012 podporovalo partnerství společnosti Mary Kay s nadací Arbor Day Foundation učebny Nature Explore v azylových domech pro oběti domácího násilí, aby jejich obyvatelům poskytlo bezpečné místo pro kontakt s přírodou.
  • Od roku 2013 začala společnost Mary Kay poskytovat podporu v rámci rozsáhlých projektů zalesňování po celém světě, včetně Spojených států, Brazílie, Číny, Německa, Irska, Peru a Madagaskaru.
  • V roce 2018, kdy společnost Mary Kay přestřihla pásku při otevření nového zařízení pro výrobu / pro výzkum a vývoj Richarda R. Rogerse ve městě Lewisville v Texasu, oslavila vysazení miliontého stromu tím, že na místě stavby nechala slavnostně vysadit strom.
  • Do dnešního dne společnost Mary Kay a nadace Arbor Day Foundation spolu vysadily 1,3 milionu stromů a nadále pracují na dopadu pro budoucnost.

„Trvalý závazek společnosti Mary Kay podporovat různorodé projekty, v rámci nichž se vysazují ty správné stromy na správných místech, učinil z tohoto partnerství skutečně výjimečný projekt,“ řekla Katie Loosová, prezidentka nadace Arbor Day Foundation. „V průběhu let se naše spolupráce tak rozrostla, že má celosvětový dopad na lesy, které to potřebují nejvíce. Společnost Mary Kay chápe, co znamená být dobrým správcem našich nejzranitelnějších ekosystémů a komunit a co to vyžaduje, a bude vzrušující sledovat, co toto partnerství v budoucnosti světu přinese.“

Více informací o vizi společnosti Mary Kay, která obohacuje životy dnes pro udržitelný zítřek, najdete na stránkách https://marykayglobal.com/sustainability/.

O Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z prvních bojovnic proti diskriminaci žen, založila v roce 1963 svou vysněnou kosmetickou společnost s jediným cílem: obohatit život žen. Z jejího snu vzešla multimiliardová společnost s miliony nezávislých pracovnic prodeje ve více než 35 zemích. Jako společnost pro rozvoj podnikavosti se firma Mary Kay zavázala zlepšovat postavení žen prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, prosazování jejich zájmů, navazování kontaktů a inovací. Společnost Mary Kay se věnuje investování do vědy, která za krásou stojí, a do výroby špičkové péče o pleť, barevné kosmetiky, výživových doplňků a voňavek. Společnost Mary Kay věří v obohacování životů dnes pro udržitelný zítřek a spolupracuje v tom s organizacemi z celého světa, které se soustřeďují na propagaci dokonalosti v podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího zneužívání, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí k uskutečnění jejich snů. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najděte nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

O nadaci Arbor Day Foundation

Nadace Arbor Day Foundation byla založena v roce 1972 a stala se největší neziskovou členskou organizací věnující se výsadbě stromů s více než milionem členů, příznivců a vážených partnerů. Za posledních 50 let bylo v čtvrtích, obcích, městech a lesích po celém světě vysazeno téměř 500 milionů stromů nadace Arbor Day Foundation. Naší vizí je směřovat ke světu, kde jsou stromy využívány k řešení otázek zásadních pro přežití.

Nadace Arbor Day Foundation, jako jedna z největších fungujících světových nadací na ochranu přírody, prostřednictvím svých členů, partnerů a programů vzdělává a stimuluje zainteresované strany a komunity po celém světě, aby se zapojily do jejího poslání sázet stromy, pečovat o ně a oslavovat je. Více informací naleznete na stránkách arborday.org.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc.
Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc.
Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com