Bentley Systems ogłasza przejęcie lidera w dziedzinie symulacji geotermalnych, firmę Flow State Solutions, przez Seequent

To połączenie umożliwi łączenie modelowania geologicznego Seequent z oprogramowaniem do symulacji geotermalnych Flow State Solutions

An example of a geological model built in Leapfrog Energy being utilized for reservoir simulation in Flow State Solutions software Volsung. Image courtesy of Flow State Solutions.

SINGAPUR--()--Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY), firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła dzisiaj, że Seequent, spółka Bentley zajmująca się strukturami podziemnymi, podpisała umowę przejęcia Flow State Solutions, lidera w branży oprogramowania do symulacji geotermalnych. To posunięcie jeszcze bardziej umacnia pozycję Seequent jako najbardziej wszechstronnego dostawcy oprogramowania podpowierzchniowego dla branży geotermalnej.

Oprogramowanie Flow State Solutions do symulacji zbiorników geotermalnych, odwiertów i sieci powierzchniowej pomaga twórcom projektów i operatorom lepiej zrozumieć zasoby geotermalne w celu rozwoju i optymalizacji majątku trwałego oraz poprawy wydajności odwiertów. Połączenie portfolio Volsung firmy Flow State Solutions z możliwościami Seequent tworzy najbardziej solidne, kompleksowe rozwiązanie do analizy zbiorników. Szczegółowe modele podłoża zbudowane w Leapfrog Energy mogą być wykorzystane w środowisku symulacyjnym Flow State Solutions do zbudowania pełnego obrazu zasobów geotermalnych.

Liderzy branży geotermalnej już wykorzystują oba te rozwiązania, aby lepiej zrozumieć swoje zasoby. Simon Webbison, wiceprezes ds. eksploracji i zarządzania zasobami w Ormat Technologies Inc., powiedział: „Ormat Technologies jest jedną z największych i najbardziej aktywnych firm geotermalnych na świecie i jesteśmy zachwyceni połączeniem możliwości oprogramowania firm Seequent i Flow State Solutions w wyniku tego przejęcia. Już teraz wykorzystujemy oprogramowanie obu firm, aby lepiej poznać nasze zasoby geotermalne i prognozować wydajność. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z nowym, połączonym zespołem, aby nadal odnosić sukcesy".

Graham Grant, CEO firmy Seequent, oznajmił: „Cieszymy się, że możemy powitać zespół Flow State Solutions w Seequent. Energetyka geotermalna ma potencjał, aby pomóc rozwiązać największe wyzwania energetyczne na świecie. Dzięki temu przejęciu najlepsze w swojej klasie oprogramowanie do analizy podpowierzchniowej Seequent umożliwi pełne zrozumienie wydajności zasobów geotermalnych".

Jonathon Clearwater, współzałożyciel Flow State Solutions, który dołącza do Seequent w roli eksperta technicznego ds. inżynierii złożowej, podkreślił: „Z ogromnym zapałem wchodzimy do zespołu ds. energii w Seequent. Łącząc doświadczenie Seequent i nasze możliwości techniczne w zakresie modelowania geotermalnego, z niecierpliwością czekamy na wniesienie znaczącego wkładu w transformację energii odnawialnej poprzez lepsze zarządzanie zasobami naturalnymi".

Obraz 1:

Przykład modelu geologicznego zbudowanego w Leapfrog Energy i wykorzystywanego do symulacji zbiornika w oprogramowaniu Volsung firmy Flow State Solutions. Zdjęcie dzięki uprzejmości FlowState Solutions.

Obraz 2:

Symulowane zmiany gęstości w zbiorniku geotermalnym, modelowane i wizualizowane w oprogramowaniu Volsung firmy Flow State Solutions. Zdjęcie dzięki uprzejmości Flow State Solutions.

Webinar demonstrujący proces pracy, który umożliwia płynną interakcję między oprogramowaniem Seequent i Flow StateSolutions.

##

O firmie Bentley Systems

Bentley Systems (Nasdaq: BSY) jest dostawcą oprogramowania do inżynierii infrastruktury. Dostarczamy innowacyjne oprogramowanie, aby rozwijać światową infrastrukturę — wspierając zarówno globalną gospodarkę, jak i środowisko. Nasze wiodące w branży rozwiązania są wykorzystywane przez profesjonalistów i organizacje każdej wielkości do projektowania, budowy i eksploatacji dróg i mostów, kolei i tranzytu, wodociągów i kanalizacji, robót publicznych i usług komunalnych, budynków i zespołów budynków, górnictwa i obiektów przemysłowych. Nasza oferta, zasilana przez platformę iTwin dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury, obejmuje MicroStation i aplikacje Bentley Open do modelowania i symulacji, oprogramowanie Seequent dla geoinżynierów oraz Bentley Infrastructure Cloud obejmujące ProjectWise do realizacji projektów, SYNCHRO do zarządzania budową oraz AssetWise do zarządzania wydajnością majątku trwałego. 5 000 pracowników firmy Bentley Systems generuje roczne przychody w wysokości ponad 1 miliarda dolarów w 194 krajach.

pl.bentley.com

O firmie Seequent

Seequent, spółka Bentley zajmująca się strukturami podziemnymi, pomaga organizacjom zrozumieć obszar pod powierzchnią ziemi, dając im pewność szybszego podejmowania lepszych decyzji. Seequent tworzy wiodącą na świecie technologię, która znajduje się w czołówce nauk o Ziemi, zmieniając sposób pracy naszych klientów. Każdego dnia pomagamy im rozwijać kluczowe zasoby mineralne w bardziej zrównoważony sposób, projektować i budować lepszą infrastrukturę, pozyskiwać energię odnawialną i zmniejszać ich wpływ na środowisko.

Seequent działa w 120 krajach, z dumą utrzymując siedzibę główną w Nowej Zelandii.

Newsroom: https://www.seequent.com/company/news-media/

Seequent na LinkedInie i Twitterze.

© 2023 Bentley Systems, Incorporated. Nazwa Bentley, logo Bentley, Bentley Infrastructure Cloud, Bentley Open, AssetWise, Flow State Solutions, iTwin, Leapfrog, Leapfrog Energy, MicroStation, ProjectWise, Seequent, SYNCHRO i Volsung są zastrzeżonymi lub niezastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami usługowymi firmy Bentley Systems, Incorporated lub jednej z należących do niej w całości bezpośrednich lub pośrednich spółek zależnych. Wszystkie pozostałe marki i nazwy produktów są znakami towarowymi należącymi do poszczególnych właścicieli.

Contacts

Kontakt z prasą:
Liz Crawshaw
+64 224610899
Liz.Crawshaw@seequent.com
Obserwuj nas na Twitterze:
@BentleyPolska

Contacts

Kontakt z prasą:
Liz Crawshaw
+64 224610899
Liz.Crawshaw@seequent.com
Obserwuj nas na Twitterze:
@BentleyPolska