Szaúd-Arábia turisztikai befektetési programjait helyezi a középpontba a Nemzetközi Vendéglátóipari Befektetési Fórumon

Mr. Mahmoud Abdullhadi, Deputy Minister of Destinations Enablement. (Photo: AETOSWire)

RIJÁD, Szaúd-Arábia--()--​A szaúdi turisztikai minisztérium kiemelt helyet foglal el a Nemzetközi Vendéglátóipari Befektetési Fórumon (IHIF), ahol egyedülálló lehetőséget kínál a globális befektetőknek, hogy megismerkedjenek a királyság virágzó turisztikai értékeivel. Annak köszönhetően, hogy a nemrégiben bejelentett Turisztikai Befektetésösztönző Program (TIEP) a középpontba került, Szaúd-Arábia rendíthetetlenül halad a „Jövőkép 2030” célkitűzés megvalósítása felé. Ennek lényege, hogy a királyság a befektetők és a turisták számára egyaránt a világ egyik vezető turisztikai célpontjává váljon.

A stratégiai bemutatóra éppen akkor került sor, amikor Szaúd-Arábia turisztikai ágazata mérdföldkőhöz érkezett: hét évvel a tervezett előtt elérte a 100 millió látogatót 2023-ban, ami jelentős lépés a gazdasági diverzifikáció felé, és rámutat arra, hogy az ágazat egyre nagyobb mértékben járul hozzá a nemzeti GDP-hez. A TIEP egyik kezdeményezése, a zászlóshajóként szolgáló, vendéglátóipari befektetéseket támogató program (HIE) ezt a lendületet kihasználva, akár 42 milliárd riál összegű befektetést vetít előre a vendéglátóipari ágazatban a legfontosabb turisztikai célpontokon, ami 2030-ig várhatóan 120 000 új munkahelyet teremt.

Az IHIF közönsége jobban megismerheti Szaúd-Arábia, a szálláskapacitás jelentős mértékű növelésére vonatkozó terveit. A királyság célul tűzte ki, hogy a szállodai szobák számát több mint 500 000-re növeli, és évi 150 millió látogatót fogad 2030-ra. Ezen ambíciók mögött a HIE áll, amelynek célja, hogy élénkítse a vendéglátóipari ágazatot a kínálat új hullámának bevezetésével a célzott turisztikai célpontokon, ezzel jelentősen gazdagítva a királyság sokszínű turisztikai kínálatát.

A kezdeményezést egy sor stratégiai ösztönzőprogram támogatja. Ilyen például az állami tulajdonú földterületekhez kedvező feltételekkel való hozzáférés, a projektfejlesztési folyamatok egyszerűsítése, valamint a piacra lépés akadályainak és a működési költségeknek a csökkentését célzó szabályozási kiigazítások. Ez az átfogó megközelítés várhatóan jelentős társadalmi-gazdasági átalakulást indít el a királyságban, mivel a magánszektor befektetései 2030-ra várhatóan elérik a 42,3 milliárd riált, míg az előrejelzések szerint a GDP 16,4 riállal fog növekedni évente.

Szaúd-Arábia aktív részvétele az IHIF-en azt a célt szolgálja, hogy a királyságot a nemzetközi befektetők számára mint vonzó befektetési lehetőség mutassa be, hangsúlyozva a turisztikai és vendéglátóipari ágazatban rejlő jövedelmező lehetőségeket. Ez a globális színtér tökéletes alkalom a turisztikai minisztérium számára, hogy tartós partnerségeket alakítson ki, és kiemelje a királyság elkötelezettségét a turisztikai iparági normák emelése, a fenntartható növekedés elősegítése és a befektetőknek nyújtott erőteljes támogatás iránt.

A szaúdi turisztikai minisztérium ezzel a vállalással nem csupán a befektetési lehetőségeket mutatja be, hanem arra buzdítja a világot, legyen részese Szaúd-Arábia eltökélt, a globális turisztikai szabályok újbóli meghatározása felé haladó útnak. Arra ösztönzik a befektetőket, hogy ragadják meg ezt a páratlan lehetőséget a királysággal való együttműködésre, mivel az kikövezi az utat a turisztikai kiválóság új korszaka előtt, összhangban a királyság „Jövőkép 2030” átalakító célkitűzéseivel.

Forrás: AETOSWire

E közlemény hivatalos, mérvadó változata az eredeti forrásnyelven közzétett szöveg. A fordítás csak az olvasó kényelmét szolgálja, és összevetendo a forrásnyelven írt szöveggel, amely az egyetlen jogi érvénnyel bíró változat.

Contacts

Najla Alkhalifa
Média és kommunikáció
Najla@mt.gov.sa

Contacts

Najla Alkhalifa
Média és kommunikáció
Najla@mt.gov.sa