Box rozszerza działalność w Polsce, przenosząc się do najnowocześniejszych biur w Varso Tower

Wiodąca platforma zarządzania treścią rozszerza działalność w Polsce i kontynuuje intensywną rekrutację specjalistów w kraju.

WARSZAWA, Polska--()--Box, Inc. (NYSE: BOX), lider w branży zarządzania treścią w chmurze, ogłosił dziś otwarcie nowych biur badawczo-rozwojowych w Warszawie i kontynuację ekspansji na Polskę. Box zajmie dziesięć pięter nowo wybudowanego wieżowca Varso Tower, który jest obecnie najwyższym budynkiem w UE. Od swojego debiutu w Polsce w 2020 roku Box zatrudnił ponad 300 pracowników w kraju, głównie specjalistów IT. Firma będzie kontynuować rekrutację światowej klasy polskich talentów w dziedzinie inżynierii i produktu oraz będzie dodatkowo zatrudniać ekspertów w obszarach takich jak design, bezpieczeństwo informacji, finanse i zarządzanie zasobami ludzkimi.

- W Box tworzymy technologię, która napędza współpracę na całym świecie. Dobrze prosperujące zespoły inżynieryjne w Polsce mają kluczowe znaczenie dla planu rozwoju naszych produktów, kluczowych działań inżynieryjnych i całkowitego strategicznego wzrostu. Cieszymy się, że rozpoczynamy nowy rozdział w Varso Tower. Teraz to nasze największe centrum badawczo-rozwojowe poza siedzibą główną w Kalifornii - mówi Thierry Chassaing, Senior Vice President of Engineering w Box.

- W tej chwili zespoły w Polsce stanowią ponad 30 proc. kluczowych ról inżynieryjnych w globalnym teamie Box i pokrywają większość obszarów naszych produktów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjątkowe talenty z Polski z różnych dziedzin. Nadal stawiamy naszą wyjątkowo pozytywną kulturę organizacyjną na czele wszystkich działań – dodaje Rafał Szczepański, Senior Director, Engineering and Site Leader Poland.

Nowa przestrzeń biurowa Box nawiązuje do wyjątkowej historii i kultury Polski. Dzięki współpracy z lokalnymi artystami, fotografami, dostawcami mebli, projektantami i architektami, w tym z warszawskim R&D Studio, Box stworzył przestrzeń biurową, która nawiązuje do bogatego dziedzictwa kulturowego Polski. Neonowe dłonie zaprojektowane przez ADVERTIS to z kolei ukłon w stronę okresu rozkwitu polskiej sztuki elektrograficznej.

Nowe biura w Varso Tower są skonfigurowane tak, aby dać pracownikom swobodny wybór miejsca i sposobu pracy według indywidualnych upodobań. Dzięki przestrzeni zaprojektowanej zgodnie z nowoczesnymi trendami zespoły mają możliwość wykonywania pracy w modelu hybrydowym, w komfortowych warunkach zbliżonych do domowych. Otwarte przestrzenie, sale konferencyjne, stylowe przestrzenie socjalne, bary i salony gier pozwalają pracować i relaksować się, przy jednoczesnym podziwianiu wspaniałych widoków na Warszawę z okien Varso Tower.

Box, uznany przez „Fortune” za jedną ze 100 najlepszych firm do pracy, oferuje swoim pracownikom benefity zgodne z filozofią marki, która ma na celu umożliwienie im prowadzenia możliwie najzdrowszego stylu życia. Niektóre z benefitów dla pracowników Box to:

  • Hybrydowe modele pracy dające „Boxersom” możliwość elastycznego wyboru pomiędzy pracą zdalną i stacjonarną;
  • Nagrody w postaci udziałów i plan zakupu akcji pracowniczych;
  • Świadczenia związane z planowaniem rodziny, w tym wsparcie leczenia bezpłodności, procesów adopcyjnych, wsparcie przed- i poporodowe;
  • Porady i wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, sesje terapeutyczne i coachingowe;
  • Cotygodniowe śniadania zespołowe w biurze oraz aktywności towarzyskie organizowane przez liderów społeczności pracowników Box;
  • Bezpłatne lunche i przekąski w biurze.

- W Box tworzymy środowisko, w którym pracownicy mogą wnieść do życia zawodowego swój indywidualizm, wykazywać dobre intencje i wzajemnie się szanować. Oprócz mojej roli Site Reliability Engineer dobrowolnie pełnię funkcję CFO, czyli Chief Fun Officera. Wiąże się to m.in. z regularnym organizowaniem dla kolegów spotkań i aktywności towarzyskich – mówi Jakub Wincewicz, Site Reliability Engineer w Box. - Nasi polscy Boxersi aktywnie angażują się w liczne inicjatywy społeczne i zbierają fundusze na cele charytatywne, takie jak Szlachetna Paczka czy Fundacja po DRUGIE – dodaje Jakub Wincewicz.

Wśród 115 tys. klientów Box jest wiele firm największych w swoich branżach, a jednocześnie najbardziej regulowanych przedsiębiorstw na całym świecie, którym rozwiązania firmy zapewniają przyspieszenie procesów biznesowych, usprawnienie współpracy i ochronę cennych informacji. Do europejskich klientów spółki należą m.in. AstraZeneca, Eurostar, Jägermeister i Polpharma Biologics.

Od czasu rozpoczęcia działalności w Europie w 2012 roku, Box zyskał tu silną pozycję dzięki biurom w Londynie, Paryżu, Monachium, Amsterdamie i Warszawie. Box nadal rozszerza swoją międzynarodową obecność, zatrudniając około 2500 pracowników w obu Amerykach, regionie Azji, Pacyfiku i Europie. Otwarte rekrutacje w Polsce są wyszczególnione w dziale Kariera na stronie Box.

O firmie Box

Box to lider w branży usług typu Content Cloud. Jest platformą, która umożliwia organizacjom zarządzanie całym cyklem życia treści, bezpieczną pracę z dowolnego miejsca i integrację z najlepszymi aplikacjami. Założona w 2005 roku firma Box upraszcza pracę dla czołowych globalnych organizacji, w tym AstraZeneca, JLL, Morgan Stanley i Nationwide. Box ma siedzibę w Redwood City w Kalifornii i biura w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Odwiedź stronę box.com, aby dowiedzieć się więcej o firmie oraz box.org, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Box umożliwia organizacjom non-profit realizację ich misji.

Contacts

Paweł Gajewski
pawel.gajewski@cluepr.pl

Contacts

Paweł Gajewski
pawel.gajewski@cluepr.pl