Úřad vlády uspořádá veletrh Společnost 5.0, která představí pokročilé technologie a úspěchy Japonska

Více než 200 špičkových produktů a výsledků výzkumu zaměřených na společnost budoucnosti 5.0 orientovanou na člověka

From upper-left] SHINKAI 6500, HAYABUSA2, Wearable Cyborg, Active scope camera for rescue [From lower-left] Ultra-thin and flexible tough polymer, Rescue robot, Small synthetic-aperture radar satellite (SAR), Communication robot, Flying car, Level-3 autonomous vehicle (Photo: Business Wire)

Tokio--()--Úřad vlády Japonska oznámil, že uspořádá veletrh Společnost 5.0 společně s Japonskou agenturou pro vědu a technologie pro moře a zemi (JAMSTEC) od 15. července v TOKYO SKYTREE TOWN® v Tokiu. Očekává se, že půjde o první velkou japonskou výstavu zaměřenou na společnost 5.0. Veletrh bude možné sledovat také online s vícejazyčnými vysvětlivkami pro celosvětové publikum.

Veletrh představí koncept společnosti 5.0 navržený japonskou vládou jako velmi žádoucí společnost budoucnosti. Koncepce předpokládá vytvoření společnosti zaměřené na člověka, v níž všechna průmyslová odvětví a další oblasti společnosti využívají umělou inteligenci, internet věcí, roboty, velká data a další inovativní technologie k překonání kritických výzev. Šestý základní plán kabinetu pro vědu, technologie a inovace na fiskální roky 2021 až 2025 určuje směr politik v oblasti vědy, technologií a inovací s cílem zajistit udržitelnost, odolnost a blahobyt různých osob.

Na veletrhu se představí úspěchy dosažené v rámci národních projektů zaměřených na zvyšování inovací ve společnosti, včetně meziresortního strategického programu na podporu inovací (SIP) a programu ImPACT na podporu vysoce rizikového výzkumu a vývoje s vysokým dopadem. Vědecké a technologické ambice Japonska se budou prezentovat prostřednictvím četných ukázek vyspělých technologií.

Zhruba 50 předních japonských společností, univerzit a organizací vystaví přibližně 200 produktů a výsledků výzkumu, které by měly přispět nejen ke společnosti 5.0, ale také k cílům udržitelného rozvoje OSN. Exponáty se budou týkat oblastí, jako je mobilita, zdravotní péče, výroba, zemědělství, potraviny, prevence katastrof a energetika, včetně:

  • kapsle průzkumníka asteroidů Hayabusa2 po návratu z vesmíru
  • modelu ponorky SHINKAI 6500 ve skutečném měřítku pilotované do hloubky 6 500 metrů pod hladinou moře
  • létající auta SkyDrive
  • autonomního vozidla Honda Legend Level-3 s 3D mapováním ve vysokém rozlišení
  • modelu malého radarového systému se syntetickou aperturou pro vypouštění na vyžádání a okamžité pozorování
  • nositelného kyborga HAL, který přenáší mozkové signály do lidských svalů a pomáhá jim s fyzickými funkcemi
  • systémů prevence katastrof pro předpověď přívalových dešťů a tornád a sdílení informací na bázi IKT
  • inteligentní zemědělské technologie, jako je automatizovaný systém zásobování vodou a odvodňování

Zahraniční diváci si budou moci prohlédnout mnoho exponátů online prostřednictvím mobilních zařízení a počítačů, k nimž jsou k dispozici vysvětlivky v několika jazycích. Organizátoři s potěšením představí virtuální veletrh jako příležitost pro světovou komunitu, aby se dozvěděla více o japonském konceptu společnosti 5.0, který je zaměřen na budoucnost.

Exponáty budou rozděleny do následujících témat:

Etapa 1 Prolog

V rámci úvodního tématu bude představen model výzkumné ponorky SHINKAI 6500 ve skutečném měřítku, trojrozměrný digitální glóbus Dagik Earth atd. Představeny budou také satelitní technologie, které jsou v praxi využívány v různých odvětvích.

Etapa 2 Hranice vědy - vesmír a oceán

Mezi exponáty špičkové japonské technologie pro výzkum vesmíru budou patřit modely Mezinárodní vesmírné stanice, japonského experimentálního modulu „Kibo“, raketového motoru ve skutečném měřítku a návratového modulu Hayabusa2.

Vystaveny budou japonské technologie pro průzkum oceánů a simulaci životního prostředí, včetně autonomních podvodních vozidel pro průzkum hydrotermálních průduchů a zdrojů na dně oceánů a pokročilých řešení pro výzkum oceánů.

Etapa 3 Společnost budoucnosti 5.0

Věda a technologie vyvinuté v rámci japonských programů SIP a ImPACT a jejich přínos pro zlepšení života v pěti oblastech: 1) životnost na 100 let, 2) mobilita a sociální interakce, 3) infrastruktura pro odolnější a bezpečnější život, 4) životní styl šetrný k člověku a k přírodě a 5) pokročilá výroba. Vystaveny budou automatizovaná řešení, jako jsou roboti, vozidla a drony, systémy prevence katastrof, jako je umělá inteligence pro inspekce infrastruktury, robotické průmyslové boreskopy, energie a zdroje nové generace, jako je čpavkové palivo a minerály z oceánského dna, a pokročilé materiály, mezi které patří syntetické pavoučí hedvábí a pevné, ale pružné ultratenké polymery.

Etapa 4 Trajektorie směrem ke společnosti 5.0

Vývoj lidské civilizace bude prezentován prostřednictvím videí a dalších vizuálních materiálů, které představují společnosti 1.0 (lov a sběr), 2.0 (zemědělství), 3.0 (průmysl) a 4.0 (informace) a 5.0 (v TOKYO SKYTREE® Tembo Galleria, nejbližším bodě vesmíru v Tokiu).

Etapa 5 Scéna společnosti 5.0

Promítat se budou filmy Japonské agentury pro výzkum vesmíru (JAXA) a JAMSTEC. Výzkumní pracovníci a odborníci budou rovněž přednášet o vědě, oceánech, prevenci katastrof a informačních a komunikačních technologiích pro pokročilé technologie a inovace.

Oficiální obrázky si stáhněte zde.

Přehled veletrhu Společnost 5.0

Organizátoři

Úřad vlády a Japonská agentura pro vědu a technologie pro moře a zemi (JAMSTEC)

Místo konání

Výstavní prostory v rámci TOKYO SKYTREE TOWN

- Pavilon v TOKYO SKYTREE TOWN Sky Arena (4F)

- TOKYO SKYTREE TOWN, náměstí Solamači (1F)

- TOKYO SKYTREE Group Floor (1F)

- TOKYO SKYTREE Tembo Galleria

- Kampus TOKYO SKYTREE TOWN Technologického institutu Chiba

Data

od 15. července do 5. září 2021

- fyzický veletrh podniků (15. července až 19. července)

- fyzický veletrh ostatních organizátorů (15. července až 28. července)

- dílčí výstava plakátů a videí (15. července až 5. září)

- virtuální výstava (17. července až 5. září) s vícejazyčným výkladem(angličtina, francouzština, španělština, čínština, arabština a japonština)

Vstup

Zdarma (vstup na dílčí výstavu na základě vstupenky, prodává se v TOKYO SKYTREE Tembo Galleria)

Vystavovatelé a partneři

Seznam naleznete na oficiálních webových stránkách

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Dotazy pro média k veletrhu Společnost 5.0
Weber Shandwick
Mayuko Harada (+81-90-9006-4968)
Rina Uesugi (+81-90-2280-0041)
E-mail: society5.0expo@webershandwick.com

Contacts

Dotazy pro média k veletrhu Společnost 5.0
Weber Shandwick
Mayuko Harada (+81-90-9006-4968)
Rina Uesugi (+81-90-2280-0041)
E-mail: society5.0expo@webershandwick.com