DCG vstupuje na pole těžby bitcoinů se svou novou dceřinou společností: Foundry

Nová společnost bude poskytovat kapitálové a poradenské služby za účelem posílení ekosystému těžby digitálních aktiv.

DCG se do roku 2021 zavázala investovat 100 milionů dolarů do Foundry.

NEW YORK--()--Globální podnik Digital Currency Group (DCG) zabývající se budováním, nákupy a investicemi do blockchainových společností dnes představil svou novou dceřinou společnost Foundry, která je v jeho úplném vlastnictví. Tato společnost byla tiše vytvořena roku 2019 a nabízí institucionální odborné poradenství, kapitál a zprostředkování tržních informací těžařům a výrobcům digitálních aktiv, čímž poskytuje potřebné zdroje k vytvoření, údržbě a zabezpečení decentralizovaných sítí. Mike Colyer, bývalý vedoucí pracovník pro Core Scientific, byl vybrán, aby zastával funkci jejího generálního ředitele.

Firma Foundry byla založena, aby uspokojila institucionální poptávku po zlepšení přístupu ke kapitálu, zvýšení tržní efektivity a transparentnosti týkající se těžby bitcoinů. V tomto odvětví v současné době poskytuje tři druhy služeb: financování a nákup potřebného vybavení, těžbu a uchovávání digitálních měn, stejně tak jako konzultační a poradenské služby.

Již od svého založení se Foundry řadí mezi jedny z největších společností pro těžbu bitcoinů v Severní Americe. Také poskytla desítky milionů dolarů k financování zařízení ostatních těžebních společností a pomohla zajistit přibližně polovinu vybavení sloužícího k těžbě bitcoinů, které bylo v tomto roce dodáno do Severní Ameriky.

"Chceme posílit decentralizovanou infrastrukturu v novém digitálním hospodářství. Cílem naší práce je podpořit vývoj a růst těžby - zejména v Severní Americe," prohlásil Mike Colyer, generální ředitel Foundry. "Jsme podnik, který byl vystavěn těžaři pro těžaře a spolupracujeme s podnikateli, kteří sdílí naši myšlenku o rozvoji tohoto odvětví a vytvoření decentralizovaného těžebního ekosystému."

DCG se do roku 2021 zavázala k investicím ve výši překračující 100 milionů dolarů do Foundry. Vůbec poprvé tedy mají těžaři a výrobci přístup k důvěryhodným partnerům a kapitálovým zdrojům skrze výkonnou síť DCG.

"Naším posláním v DCG je urychlit vývoj lepšího peněžního systému," konstatoval Barry Silbert, zakladatel a generální ředitel DCG. "Těžba digitálních aktiv a jejich uchovávání poskytuje oporu blockchainové technologii, která tento vývoj požene kupředu. Foundry vnáší kritické prostředky a know-how do zásadní části těžebního průmyslu a Mike Colyer a jeho tým disponují odbornou znalostí, kredibilitou a integritou nezbytnou k podpoře narůstajících potřeb těžařů a výrobců."

Foundry zaměřuje svou pozornost na navázání spolupráce s klíčovými hráči na poli těžby a uchovávání za účelem vytvoření snadnějšího přístupu k těžbě digitálních aktiv, decentralizace geografické podmíněnosti a vnesení větší legitimity a transparence do bitcoinového ekosystému. Foundry dále předpokládá úzkou spolupráci s energetickými společnostmi a vládami s cílem pomoci vypracovat a realizovat jejich těžební strategie.

"Znalost těžebního průmyslu a plná podpora ze strany DCG napomohla Foundry k tomu, aby se stala naším klíčovým partnerem během loňské expanze do Severní Ameriky. Se záměrem zvyšování našeho podílu na celosvětovém trhu máme v plánu se spoluprací s Foundry i nadále pokračovat," prohlásil Jordan Chen, provozní ředitel firmy na výrobu bitcoinových minerů MicroBT se sídlem v Šen-čenu.

"Díky Foundry a peněžité podpoře našich koncových zákazníku jsme tento rok byli schopni dodat značný počet strojů do Spojených států," sdělil Su Kche, ředitel globálního prodeje a marketingu pro Antminer ve společnosti Bitmain. "Institucionální služby pro severoamerický trh a odborné znalosti, které má Foundry k dispozici, této realizaci výrazně napomohly. Těšíme se na úzkou spolupráci s Foundry, která nám napomůže oslovit ještě více zákazníků a zdokonalit služby pro ně určené."

DCG je kromě Foundry také mateřskou společností firmy Grayscale Investments, největšího investičního manažera na poli digitálních měn, firmy Genesis, která v této oblasti poskytuje kompletní makléřské služby a firmy CoinDesk, přední blockchainové mediální společnosti. DCG je také investorem ve více než 160 společnostech po celém světě.

Colyer a jeho tým sídlí ve městě Rochester ve státě New York.

O Foundry

Foundry, dceřiná společnost DCG, je finanční a poradenská společnost zaměřující se na těžbu a uchovávání digitálních aktiv. Se svým cílem posilnit decentralizovanou strukturu digitálního světa poskytuje Foundry severoamerickým těžebním společnostem kapitál a relevantní informace.

Foundry sídlí ve městě Rochester ve státě New York. Pro více informací prosím navštivte foundrydigital.com.

O DCG

DCG v roce 2015 založil Barry Silbert. Jde o globální podnik, který buduje, nakupuje a investuje do blockchainových společností po celém světě. Jakožto nejaktivnější investor v blockchainovém prostředí, který podporuje více než 160 společností ve více než 30 zemích světa, je uprostřed veškerého dění v tomto průmyslu. Dále je také mateřskou společností firem Grayscale Investments, Genesis, CoinDesk a Foundry.

DCG sídlí ve městě New York. Pro více informací prosím navštivte dcg.co.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Média
Mark Murphy
press@dcg.co
media@foundrydigital.com

Contacts

Média
Mark Murphy
press@dcg.co
media@foundrydigital.com