Společnost Mary Kay Inc. představuje nové poznatky o pokroku v péči o pleť a využití výpočetních nástrojů při určování citlivosti pleti

Mary Kay Inc. recently revealed the results of two breakthrough research studies at the 2024 Society of Investigative Dermatology. (Photo: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--chSpolečnost Mary Kay Inc., světový lídr v oblasti inovací v péči o pleť, nedávno odhalila výsledky dvou průlomových výzkumných studií: první se týká antioxidační léčby, která dokáže zmírnit viditelné účinky znečištění a stárnutí lidské pleti, a druhá se zaměřuje na využití výpočetních nástrojů k přesné předpovědi bezpečnosti a možných reakcí lidské pleti na různé kosmetické složky. O tyto poznatky se vědci společnosti Mary Kay podělili na setkání Společnosti investigativní dermatologie (SID) v texaském Dallasu v roce 2024. Společnost byla sponzorem akce na stříbrné úrovni.

„Vědci společnosti Mary Kay stojí v čele výzkumu v oblasti péče o pleť a jsme rádi, že se o naše nejnovější poznatky můžeme podělit s širší vědeckou komunitou,“ uvedla doktorka Lucy Gildea, ředitelka pro inovace, produkty a vědu společnosti Mary Kay. Pokračující partnerství se Společností investigativní dermatologie podtrhuje odhodlání společnosti Mary Kay rozvíjet vědu v oblasti péče o pleť. Udržováním spolupráce si společnost zachovává pevný závazek dosáhnout významných průlomů v oblasti dermatologie a v konečném důsledku poskytnout spotřebitelům bezpečnější a účinnější řešení péče o pleť.

„Trvalý závazek společnosti Mary Kay v oblasti výzkumu a vývoje se dokonale shoduje s našimi cíli ve Společnosti pro investigativní dermatologii,“ uvedla doktorka Rebecca Minnillo, vedoucí programu, komunikace a rozvoje SID. „Naše trvalé partnerství nám umožňuje zkoumat nové hranice dermatologické vědy a přibližuje nás průlomovým objevům, které mohou změnit možnosti péče o pleť a léčby.“

Výzkum společnosti Mary Kay zaměřený na účinky znečištěného ovzduší na pleť, který probíhal od roku 2016 v rámci četné akademické spolupráce, odhalil, že antioxidační směs resveratrolu, niacinamidu a oligopeptidu-1 chrání přirozené povrchové lipidy pleti před oxidačním poškozením způsobeným pevnými částicemi (PM) a UV zářením, a to jak samostatně, tak v kombinaci. Navíc bylo zjištěno, že tato směs zabraňuje tvorbě volných radikálů vyvolaných modrým světlem, což ukazuje její potenciál při zmírňování škodlivých účinků více stresových faktorů životního prostředí na pokožku.

Společnost Mary Kay dále využívá nástroje výpočetní toxikologie ke zlepšení hodnocení bezpečnosti složek kosmetických přípravků a přípravků osobní péče. Tento inovativní přístup zahrnuje využití pokročilých výpočetních metod k předvídání bezpečnosti a potenciální toxicity složek v rané fázi, což výrazně snižuje potřebu rozsáhlého laboratorního testování. Virtuální screening umožňuje včasný screening sloučenin, který zajistí, že v procesu vývoje budou pokračovat pouze bezpečné složky. Tato metoda nejen šetří čas a zdroje, ale je také v souladu s etickými a regulačními normami. Integrací těchto pokročilých nástrojů společnost Mary Kay podtrhuje svůj závazek využívat nejmodernější technologie pro vývoj výrobků a zajistit tak svým spotřebitelům nejvyšší standardy bezpečnosti a účinnost

Doktorka Gildea ze společnosti Mary Kay také na veletrhu SID uspořádala poutavý diskuzní panel s názvem „Pohled na účinky znečištění na zdraví pleti: a nových perspektiv“, který se skládal z odborníků z různých oblastí dermatologie a molekulární biologie. Mezi panelisty byl doktor Thomas Haarmann-Stemmann, vedoucí skupiny v Leibnizově výzkumném ústavu pro environmentální medicínu, který diskutoval o souvislosti mezi zvýšenou teplotou prostředí a stárnutím kůže. Doktorka Elma Baron, docentka dermatologie na Case Western Reserve University, zdůraznila význam lokálních antioxidantů pro zmírnění oxidačního stresu a zlepšení zdraví kůže. Doktor Hong Sun, odborný asistent na Grossmanově lékařské fakultě Newyorské univerzity, se zabýval molekulárními změnami v kožních buňkách vystavených environmentálním stresorům a prokázal účinnost antioxidační léčby při zvrácení změn genové exprese spojených s poškozením kůže vyvolaným UV zářením a znečištěním.

Sponzorství a výsledky prezentované na setkání SID 2024 představují nejnovější snahu společnosti Mary Kay posílit dlouhodobý závazek značky podporovat výzkum a vývoj v oblasti zdraví a krásy pleti. S více než 1 600 patenty na výrobky, technologie a návrhy obalů ve svém globálním portfoliu je Mary Kay i nadále lídrem v oblasti inovací v péči o pleť.

O společnosti Mary Kay
Tehdy. Nyní. Vždycky. Mary Kay Ash, jedna z prvních, kdo bourali překážky bránící ženám v postupu, založila v roce 1953 v Texasu svou vysněnou kosmetickou značku s jediným cílem: obohatit životy žen. Tento sen rozkvetl do globální společnosti s miliony nezávislých pracovnic prodeje ve více než 35 zemích. Šance od Mary Kay 60 let posilovala ženy prostřednictvím vzdělání, školení, obhajování a inovací, aby určovaly svou vlastní budoucnost. Společnost Mary Kay se věnuje investování do vědy, která za krásou stojí a do výroby špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, výživových doplňků a voňavek. Mary Kay věří v ochranu naší planety pro příští generace, v ochranu žen, které jsou oběťmi rakoviny a domácího zneužívání a v povzbuzování mladých k uskutečnění jejich snů. Zjistěte víc na marykayglobal.com, najděte nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn, nebo nás sledujte na Twitteru.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

聯絡人

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

聯絡人

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com