teamLab Borderless Jeddah | V historické Džiddě v Saúdské Arábii bylo otevřeno unikátní muzeum digitálního umění.

Ministerstvo kultury Saúdské Arábie a tokijský umělecký kolektiv teamLab otevřely první muzeum teamLab Borderless na Blízkém východě v historické Džiddě, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Na ploše 10 000 metrů čtverečních hrubé podlahové plochy se rozkládá „muzeum bez mapy“, které zahrnuje více než 80 digitálně vytvořených uměleckých děl překračujících hranice.

下載

正在載入媒體播放器…

teamLab Borderless, a museum without a map, comprises over 80 artworks that transcend boundaries, eternally transforming the scenery and forming one borderless world. Now open in Jeddah Historic District. (Highlight video of teamLab Borderless Jeddah / Video: teamLab)

DŽIDDA, Saudská arábie--()--teamLab Borderless Jeddah , známé jako muzeum bez mapy, bylo otevřeno 10. června v historické čtvrti Džiddy jako společná iniciativa saúdského ministerstva kultury a tokijského uměleckého kolektivu teamLab. Muzeum se rozkládá na ploše přibližně 10 000 m2 hrubé podlahové plochy a je vůbec prvním muzeem teamLab Borderless na Blízkém východě, které trvale sídlí na břehu laguny Alarbaeen s výhledem na panorama historické Džiddy, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

teamLab Borderless Jeddah je jednou z iniciativ saúdskoarabského programu „Quality of Life“, jehož cílem je rozvíjet a podporovat výstavní infrastrukturu v oblasti kultury a umění s cílem posílit přínos království v oblasti umění a kultury, což je jeden z cílů Saúdské vize 2030.

teamLab Borderless je svět uměleckých děl bez hranic, muzeum bez mapy vytvořené kolektivem teamLab. Umělecká díla se pohybují mimo místnosti, komunikují s ostatními díly, ovlivňují se a někdy se vzájemně prolínají bez hranic a vytvářejí jeden souvislý svět bez hranic. Když se návštěvníci ponoří do tohoto umění bez hranic, „procházejí se, zkoumají a objevují“.

Obrovské muzeum, které poprvé otevřelo své brány v roce 2018 v Tokiu a vytvořilo světový rekord jako nejnavštěvovanější muzeum jednoho umělce (*1), zahrnuje více než 80 nezávislých uměleckých děl, která vytvářejí složité vzájemné vztahy mezi sebou i s návštěvníky a věčně proměňují scenérii. teamLab Borderless Jeddah se skládá z několika plynule propojených prostorů: Borderless World, Light Sculpture, Athletics Forest, Future Park, Forest of Lamps, EN TEA HOUSE a Sketch Factory.

Toshiyuki Inoko, zakladatel teamLab, řekl, „Džidda je jedním z předních světových měst na Blízkém východě s hlubokou historií a bohatou kulturou. Je nám velkou ctí, že můžeme otevřít teamLab Borderless v historické Džiddě, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tentokrát jsme mohli spustit teamLab Borderless v monumentálním měřítku, se skutečně nádhernou architekturou v této nádherné lokalitě.

teamLab Borderless vychází z konceptu, že vše existuje v kontinuitě bez hranic. Chceme vytvořit „krásné“, v němž na sebe jednotlivá umělecká díla navazují a jsou kontinuální bez hranic.

Naše umělecká díla vycházejí z kontinuity poznání v dlouhé historii lidstva. Z tohoto důvodu je velmi významné, že můžeme v historické Džiddě zřídit rozsáhlý teamLab Borderless. Prostřednictvím Historické Džiddy a teamLab Borderless chceme z tohoto místa udělat nejúžasnější místo na světě a vytvořit zážitek, kde lidé cestují mezi plynule propojenou minulostí a současností a cítí silný smysl.“

Abdulrahman Almotawa, oficiální mluvčí saúdského ministerstva kultury, řekl: „Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme otevřít muzeum teamLab Borderless v srdci historické čtvrti Džiddy. Tento první podnik svého druhu, realizovaný ve spolupráci s teamLab, je součástí nové kapitoly kulturní krajiny Saúdské Arábie. Jedná se o revoluční prostor, kde se snoubí hranice mezi uměním, technologií a naším přirozeným světem a který nabízí skutečně pohlcující zážitek. Jsme vděční společnosti teamlab za to, že se podílí na odhodlání ministerstva kultury podporovat inovativní umělecké projevy, které rezonují jak na místní, tak na celosvětové úrovni.

Představujeme si teamlab Borderless v Džibbě jako dynamické místo setkávání, kde mohou návštěvníci prozkoumat neprobádaná území kreativity a zapojit se do dialogu, který propojuje bohaté dědictví království se současným uměleckým diskurzem. Vzhledem k tomu, že ministerstvo kultury pokračuje v úsilí o dosažení kulturních cílů Saúdské vize 2030, usilujeme o to, aby muzeum posílilo pozici království jako centra umění a kultury v regionu i ve světě.“

______________________________

*1 “ teamLab Borderless v Tokio získálo Tokyo takes Guinnessův světový rekord ” blooloop. 22. červemce 2021.

teamLab Borderless v Džiddě
Náměstí kultury, historická čtvrť v Džiddě, Saúdská Arábie

Dotazy na média
Tisková sada: https://bit.ly/borderless_jeddah
Video s nejzajímavějšími informacemi:https://youtu.be/xpfYR-nLzR8
Oficiální internetové stránky: https://teamlab.art/e/jeddah/

O teamLab
teamLab (nar. 2001) je mezinárodní umělecký kolektiv. Jejich společná praxe se snaží proniknout na pomezí umění, vědy, technologie a přírody. Prostřednictvím umění se tato interdisciplinární skupina odborníků snaží zkoumat vztah mezi sebou a světem a nové formy vnímání.

O ministerstvu kultury Saudské Arábie
Saúdská Arábie má bohatou historii umění a kultury.Ministerstvo kultury rozvíjí kulturní ekonomiku Saúdské Arábie a obohacuje každodenní život občanů, obyvatel i návštěvníků. Ministerstvo zastřešuje 11 odvětvových komisí a usiluje o podporu a zachování živé kultury, která je věrná své minulosti a hledí do budoucnosti tím, že si váží dědictví a uvolňuje nové a inspirativní formy vyjádření pro všechny.

O programu „Quality of Life“
Program, který byl spuštěn v roce 2018 jako součást Saúdské vize 2030, se zaměřuje na zvyšování kvality života jednotlivců a rodin. Tento program se zaměřuje na vytváření příznivého prostředí, které podporuje a rozvíjí nové příležitosti, podporuje účast na kulturních, zábavních, sportovních a turistických aktivitách a dalších činnostech, které přispívají ke zlepšení kvality života. Cílem programu je vytvářet pracovní místa, diverzifikovat ekonomické aktivity a zvýšit postavení saúdských měst v celosvětových žebříčcích nejlepších měst pro život.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

聯絡人

teamLab Social Branding Team
E-mail: lab-pr-info@team-lab.com
Dotaz na média:https://www.teamlab.art/contact/

聯絡人

teamLab Social Branding Team
E-mail: lab-pr-info@team-lab.com
Dotaz na média:https://www.teamlab.art/contact/