Mary Kay Inc. stojí v čele úsilí o ochranu oceánů na 11. ročníku Světového oceánského summitu

Sandra Silva, General Manager of Mary Kay in Portugal, shared insights on the crucial need for collaborative efforts in marine conservation and highlighted the impact of incorporating gender perspectives in initiatives tackling climate change challenges and biodiversity loss. (Photo: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--Společnost Mary Kay Inc., celosvětový lídr v oblasti posílení postavení žen a přesvědčený zastánce udržitelnosti, se opět postavila do čela úsilí o ochranu světových oceánů. Tato kosmetická značka se s hrdostí zúčastnila 11. ročního Světového oceánského sumitu a výstavy, který se konal 11. až 13. března v portugalském Lisabonu. Jako bronzový sponzor již druhým rokem po sobě prokázala společnost Mary Kay svůj neochvějný závazek podporovat udržitelnou modrou ekonomiku jako zástupce soukromého sektoru a prostřednictvím své dlouhodobé spolupráce s organizací The Nature Conservancy (TNC).

Na každoroční Světový oceánský summit a výstavu pořádaných společností Economist Impact se sjelo více než 200 odborných řečníků a různorodé mezinárodní publikum, aby se zapojilo do smysluplných diskusí, workshopů a seminářů „Jak na to“. Tato setkání se zaměřila na realizovatelná řešení některých nejnaléhavějších oceánských výzev a zdůraznila význam spolupráce napříč odvětvími.

Sandra Silva , generální ředitelka společnosti Mary Kay Portugal, se aktivně zapojila do panelové diskuse s názvem „Rozvoj projektů založených na modré přírodě. Silva se podělil o poznatky o zásadní potřebě spolupráce v oblasti ochrany moří a zdůraznil dopad začlenění genderových hledisek do iniciativ, které se zabývají výzvami spojenými se změnou klimatu a ztrátou biologické rozmanitosti.

„Cílem účasti společnosti Mary Kay na letošním Světovém oceánském summitu bylo nejen posílit naši oddanost ochraně oceánů, ale také upozornit na zásadní roli žen v tomto úsilí,“ řekla Silva. „Jsme přesvědčeni, že naše společné kroky jsou dnes pro zachování mořských ekosystémů klíčové. Všechny zúčastněné strany opouštěly summit s jasnou vizí nových synergií, zaměřením na realizovatelné strategie a spolehlivými řešeními pro zlepšení péče o oceány.“

Dr. Lizzie Mcleod, celosvětová ředitelka organizace The Nature Conservancy pro oceány , vyjádřila vděčnost za dlouhodobý a významný vztah s firmou Mary Kay. „Naše silná spolupráce je důkazem síly, kterou má spojení sil vědecké komunity a soukromého sektoru pro zlepšení zdraví oceánů. Podpora iniciativ na ochranu mořského prostředí ze strany společnosti Mary Kay, včetně projektu Super Reefs na Palau, je jedním z příkladů našeho společného úsilí o zajištění zdravého a odolného oceánu.“

Společnost Mary Kay se již 37 let snaží zvyšovat povědomí o zdraví oceánů a korálových útesech prostřednictvím podpory organizace The Nature Conservancy. Mezi nejnovější projekty patří obnova Super Reef v asijsko-tichomořském regionu a další projekty na Havaji, Palau, Marshallových ostrovech a v Belize. Tyto projekty jsou v souladu s posláním společnosti Mary Kay nejen obohacovat životy, ale také zajistit dlouhověkost a zdraví mořského prostředí pro budoucí generace.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

  • Společnost Mary Kay začala podporovat organizaci The Nature Conservancy (TNC) v roce 1987 a nyní již více než tři desetiletí přispívá na projekty v rámci 100 ochranářských projektů po celém světě.
  • V rámci svého poslání chránit půdu a vodu na Zemi si TNC klade za cíl do roku 2030 zachovat 4 miliardy hektarů oceánů – včetně korálových útesů.
  • Z více než 1 500 článků publikovaných v zemích OECD na téma vědy o korálových útesech bylo 33 % autorů žen.1
  • Na vedoucích pozicích v odvětví mořských věd v EU je 13 až 24 % žen.1
  • 90 % žen v odvětví rybolovu a akvakultury vykonává spíše hůře placenou nebo neplacenou práci.1

O Mary Kay

Tehdy. Nyní. Vždycky. Mary Kay Ash, jedna z prvních, kdo bourali překážky bránící ženám v postupu, založila v roce 1963 v Texasu svou vysněnou kosmetickou značku s jediným cílem: obohatit životy žen. Tento sen rozkvetl do globální společnosti s miliony nezávislých pracovnic prodeje ve více než 35 zemích. Šance od Mary Kay 60 let posilovala ženy prostřednictvím vzdělání, školení, obhajování a inovací, aby určovaly svou vlastní budoucnost. Společnost Mary Kay se věnuje investování do vědy, která za krásou stojí a do výroby špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, výživových doplňků a voňavek. Mary Kay věří v ochranu naší planety pro příští generace, v ochranu žen, které jsou oběťmi rakoviny a domácího zneužívání a v povzbuzování mladých k uskutečnění jejich snů. Zjistěte víc na marykayglobal.com, najděte si nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn, nebo nás sledujte na X (dříve Twitter).

O organizaci The Nature Conservancy

The Nature Conservancy je celosvětová organizace na ochranu přírody, jejímž cílem je zachovat půdu a vody, na nichž závisí veškerý život. Řídíme se vědeckými poznatky a vytváříme inovativní řešení nejtěžších problémů našeho světa přímo v terénu, aby příroda a lidé mohli společně vzkvétat. Zabýváme se změnou klimatu, chráníme půdu, vody a oceány v nebývalém měřítku, zajišťujeme potraviny a vodu udržitelným způsobem a pomáháme k udržitelnějšímu rozvoji měst. Působíme v 76 zemích a teritoriích - v 37 prostřednictvím přímého vlivu na ochranu přírody a v 39 prostřednictvím partnerů - a využíváme přístup založený na spolupráci, který zapojuje místní komunity, vlády, soukromý sektor a další partnery. Zjistěte víc na www.nature.org nebo sledujte @nature_press na Twitteru.

1 Zdroj: https://impact.economist.com/ocean/sustainable-ocean-economy/valuing-women-in-the-blue-economy-for-international-womens-day

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

聯絡人

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

聯絡人

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com