Asociace Japan Sake and Shochu Makers Association společně s M.O.F. uspořádala večeři v Lyonu

Sommeliers and sake makers shared a meal at Michelin-starred Restaurant Saisons (Photo: Business Wire)

LYON, France--()--Asociace Japan Sake and Shochu Makers Association (JSS) ve spolupráci s Union de la Sommellerie Française pořádala ve francouzském Lyonu 19. února od 19 hodin večeři v Lyfe (dřívějším Institutu Paula Bocuse). Sedm someliérů, držitelů titulu M. O. F., což je ocenění udělované mistrům v oboru považovaným za vhodné následovníky francouzské kultury, dostalo příležitost předvést své mistrovství spárováním saké s francouzskou kuchyní. K večeři, které se zúčastnilo přibližně 40 profesionálů alkoholového průmyslu se servírovalo spojení výběru šesti druhů saké, od šumivých až po vyzrálé, s šesti chody francouzských jídel, včetně desertu.

Utsunomiya Hitoshi, ředitel JSS, prohlásil: „Říká se, že příležitost k vývozu saké do Evropy vyvstala na Světové výstavě v Paříži v roce 1878. Nejprve bylo saké přivezené do Evropy velmi špatně hodnoceno. Skutečnost, že se můžeme pořádat tak úžasnou spojovací večeři s nositeli M. O. F., zastupujícími nejvyšší ocenění francouzského kulinářství, představuje nejen lepší kvalitu saké, ale také jeho uznání jako univerzálního nápoje, který se dobře hodí k různým chodům. Jsme vděční za tuto fantastickou příležitost a děkujeme za účast Unii francouzských someliérů a nositelům M. O. F., včetně Xaviera Thuizata.“

Saké se nyní vyváží do 75 zemí a oblastí. V roce 2023 činila hodnota vývozu 41,1 miliard yenů. Za poslední desetiletí se hodnota vývozu do Francie zvýšila přibližně 3,7krát a celkový export za toto období vzrostl 3,6krát. To je známka vývoje saké v nápoj, kterého si globální gastronomická komunita váží. JSS bude nadále podporovat správné chápání saké a tlumočit jeho půvab jako nápoje, který se dobře hodí k různým kuchyním na místních spojovacích večeřích a šéfkuchařských kurzech.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

聯絡人

S dotazy kontaktujte:
Japan Sake and Shochu Makers Association
e-mail: vs@japansake.or.jp

聯絡人

S dotazy kontaktujte:
Japan Sake and Shochu Makers Association
e-mail: vs@japansake.or.jp