Galimybės moterims Vidurio ir Rytų Europoje: forumas „The Global Marathon For, By and About Women in Engineering & Technology“ 2015 m. kovo 9–11 d.

WASHINGTON--()--„The Global Marathon For, By and About Women in Engineering & Technology“ (Pasaulinis maratonas moterims, dalyvaujant moterims ir apie moteris inžinerijos ir technologijų srityje) prasideda pirmadienį, kovo 9 d. 11 val. (Rytų laiku). Nemokamas tarptautinis internetinis forumas „Global Marathon“, leidžiantis bendrauti inžinerijos ir technologijų srityje visuose šešiuose žemynuose dirbančioms moterims ir pritraukiantis moteris į šią sritį, šiais metais skirtas naujų perspektyvų kūrimo („Engineering New Horizons“) temai. Šis renginys papildo kasmetinį „DiscoverE“ renginį „Supažindink merginą su inžinerijos diena“ („Introduce a Girl to Engineering Day“), kuriuo siekiama į inžinerijos sritį pritraukti ir duoti patarimų visam milijonui merginų. Šių metų temai „Kiekviena mergina šiek tiek yra inžinierius“ („There’s A Little Bit of Engineer In Every Girl“) skirta žyma #BringItOut.

Šis pasaulinis maratonas profesionalėms suteikia galimybę susitikti virtualioje erdvėje ir pasidalyti savo sėkme ir patirtimi sprendžiant asmenines ir profesines problemas, taip pat problemas, susijusias su išsilavinimu. Šių metų maratone kalbas sakys pranešėjai iš 15 šalių. Jie išnagrinės įvairius klausimus, įskaitant verslininkystę Ugandoje ir lotynų amerikiečių moterų iškilimą, vadinamosios tūkstantmečio kartos kultūrą ir t. t. 2014 metų maratonas pritraukė maždaug 1 tūkst. aktyvių dalyvių iš 43 šalių.

„Pasaulinis maratonas suburia moteris iš viso pasaulio ir suteikia joms galimybę plėsti savo pažįstamų tinklus, mokytis ir pasisemti įkvėpimo iš tam tikrų drąsiausių, išmaniausių ir sėkmingiausių pasaulio moterų“, - teigia Dawn McGinley, maratono pirmininkė ir 3M darbuotojų moterų lyderė.

Kai kurie iš pagrindinių tris dienas truksiančio renginio įvykių:

Kovo 9 d.

Dienos tema: nauji horizontai moterims inžinerijos ir technologijų srityje

Pirmą dieną pagrindinę kalbą sakys Megan Smith, dabartinė Jungtinių Valstijų technologijų direktorė, taip pat kalbės Shaesta Waiz, pirmoji pasaulyje afganų kilmės amerikietė pilotė. Shaesta Waiz, Embry-Riddle aeronautikos universiteto magistrantė, planuoja 2016 m. viena apskristi aplink pasaulį, kad įkvėptų moteris ir merginas stengtis įgyvendinti savo svajones. Šiuo metu ji rašo magistrinį darbą apie savo skrydį aplink pasaulį.

Kovo 10 d.

Dienos tema: tavo horizontas: kaip atrasti perspektyvas

Svarbiausi antros dienos įvykiai – diskusija apie darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, pavadinta „Rinktis tau“ („It’s Your Choice“), kuriai vadovaus inžinerines pareigas 3M užimančios moterys lyderės iš įvairų pasaulio šalių, ir diskusija apie lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų, konkrečiai kategorijai savęs nepriskiriančių asmenų, abejojančiųjų dėl savo seksualinės orientacijos ir interseksualų (LGBTQI) kuravimą. Šiai diskusijai vadovaus Rochelle Diamond, Caltech specialistė ir Nacionalinės gėjų ir lesbiečių mokslininkų ir technikos specialistų organizacijos (NOGLSTP) valdybos pirmininkė, ir joje bus atvirai pažvelgta į gėjų ir lesbiečių specialistų karjeros galimybes technologijų ir inžinerijos srityje.

Kovo 11 d.

Dienos tema: įvertink savo naujus horizontus

Paskutinę pasaulinio maratono dieną bus diskutuojama apie „CoderDojo“ – pasaulinį tinklą, vienijantį nemokamus ir nepriklausomus 7–17 metų vaikams ir jaunuoliams skirtus programavimo klubus, kuriems vadovauja savanoriai ir kurie veikia bendruomeniniu pagrindu. Šia nauja programa viso pasaulio moksleiviams suteikiama galimybė nemokamai įgyti IT žinių; jiems parodoma, kaip rašyti kodus ir kurti svetaines, prietaikas, programas ir žaidimus, o technologijos studijuojamos neformalioje ir kūrybingoje aplinkoje. Šioje pasaulinio maratono diskusijoje bus parodyta, kas yra „CoderDojo“ ir kaip šimtai savanorių – ir asmeniškai, ir virtualioje erdvėje – įgyvendina šį projektą.

Dar vienoje diskusijoje susitiks tūkstantmečio kartos moterys, t. y. 1980–2000 m. gimusios moterys, iš Lotynų Amerikos ir JAV. Jos aptars joms svarbius klausimus šiose pagrindinėse srityse:

  • ko tūkstantmečio karta nori ir ko jai reikia darbo vietoje;
  • komunikacija darbo vietoje (ir tai susiję ne tik su e. paštu);
  • santykiai darbo vietoje (keturios kartos po vienu stogu).

Dėl išsamesnės informacijos žr. http://www.discovere.org/our-programs/global-marathon.

Pagrindiniai „2015 Global Marathon“ rėmėjai yra 3M, „Bechtel“, „Fluor“, IBM, „Motorola Solutions Foundation“, „Northup Grumman Foundation“, „Shell“ ir „TE Connectivity Foundation“.

Apie „DiscoverE

„DiscoverE“ vadovauja augančiam savanorių judėjimui, kuris skatina dabartinę ir būsimas kartas atrasti inžinerijos profesijas ir apie jas informuoja. Mūsų savanorių JAV ir kitose šalyse tinklas remiasi „DiscoverE“ koalicija, kurią sudaro daugiau kaip 100 profesinių asociacijų, stambių korporacijų ir valstybės įstaigų. Kartu mes atliekame itin svarbų darbą: supažindiname moksleivius, tėvus ir švietimo sistemos darbuotojus su inžinerija, įtraukdami juos į praktinį darbą ir parodydami mokslo ir matematikos svarbą. Dėl išsamesnės informacijos žr. www.discovere.org.

Šio pranešimo tekstas pirminio šaltinio kalba yra oficiali ir patikima versija. Vertimai teikiami tik patogumui ir turėtų būti gretinami su tekstu originalo kalba, kuris yra vienintelė juridinę galią turinti teksto versija.

Contacts

Sayles & Winnikoff Communications
Michelle Addo, 212-725-5200 x122
michelle@sayleswinnikoff.com

Contacts

Sayles & Winnikoff Communications
Michelle Addo, 212-725-5200 x122
michelle@sayleswinnikoff.com