Võimalused naistele Kesk- ja Ida-Euroopas: Globaalne Maraton naistele, naiste poolt ja naistest inseneritöös ja tehnoloogias, 9.-11. märts 2015

WASHINGTON--()--Globaalne Maraton, mis on mõeldud naistele, korraldatud naiste poolt ja mis keskendub naistele inseneritöös ja tehnoloogias, saab avalöögi esmaspäeval, 9. märtsil kell 11.00 (ET). Tasuta ülemaailmne Interneti-foorum, mis ühendab inseneritöö ja tehnoloogiaga seotud naisi kuuel kontinendil, on tänavuseks Globaalse Maratoni teemaks valinud "Uute horisontide suunas". Üritus on lisa DiscoverE poolt korraldatavale iga-aastasele teemapäevale "Tutvusta tüdrukule inseneritööd", mis pakub inseneritöö fookusega tegevust ja juhendamist koguni ühele miljonile tüdrukule. Selle aasta teemaks on "Igas tüdrukus leidub pisut inseneri", leitav märksõnaga #BringItOut.

Globaalne Maraton võimaldab naisprofessionaalidel virtuaalselt kohtuda ja jagada oma lugusid isiklike, hariduslike ja ametialaste väljakutsete ja õnnestumiste kohta. Selle aasta maratonil on esinejaid 15 riigist, kes räägivad erinevatel teemadel alates ettevõtlusest Ugandas, uutest Ladina-Ameerika naissoost tipp-tegijatest kuni millenniumipõlvkonna kultuurini ja paljust muust. 2014. aasta Maratonil oli umbes 1000 aktiivset osalejat 43 riigist.

"Globaalne Maraton toob kokku naised üle kogu maailma, et laiendada nende võrgustikke ja õppida ja saada inspiratsiooni maailma kõige julgematelt, targematelt ja edukamatelt naistelt," selgitab Dawn McGinley, Maratoni esinaine ja 3M naisühenduse liider.

Mõned kõige olulisemad hetked kolmepäevasest üritusest on järgmised:

9. märts

Päeva teema: uued väljakutsed naistele inseneritöös ja tehnoloogias

Päeva avakõne peab Ameerika Ühendriikide presidendi peatehnoloogianõunik Megan Smith, ning esimesel päeval kõneleb ka Shaesta Waiz, maailma esimene naissoost Afganistani-Ameerika lennukipiloot. Shaesta, kes on Embry-Riddle Aeronautikaülikooli magistrant, kavatseb sooritada soololennu ümber maailma 2016. aastal, innustamaks naisi ja tüdrukuid järgima oma unistusi. Ta töötab praegu oma globaalse lennu kohta käiva väitekirja lõpetamise kallal.

10. märts

Päeva teema: Sinu väljakutse: väljavaate leidmine

Teise päeva olulisemate sündmuste hulka kuuluvad arutelu töö ja eraelu tasakaalu kohta "See on Sinu valik", mida juhivad 3M inseneriala rahvusvahelised naisjuhid, ning arutelu lesbide, geide, biseksuaalsete, transseksuaalsete, erineva orientatsiooniga, kõhklevate ja kahesooliste (LGBTQI) inimeste mentorlusest. Seda arutelu juhib Rochelle Diamond, kes on Caltechi õppejõud ja Rahvusliku Gei ja Lesbiliste Teadlaste ja Tehnikaspetsialistide Organisatsiooni (National Organization of Gay and Lesbian Scientists and Technical Professionals – NOGLSTP) juhatuse esinaine, kes heidab avameelse pilgu karjäärivõimalustele tehnoloogia- ja inseneritöö alal geide ja lesbiliste spetsialistide vaatenurgast.

11. märts

Päeva teema: uuri oma järgmist horisonti

Globaalse Maratoni viimane päev sisaldab arutelu CoderDojo kohta, mis on ülemaailmne tasuta, vabatahtlike juhitud, sõltumatute, kogukonnal põhinevate programmeerimisklubide võrgustik noortele vanuses 7 kuni 17 eluaastat. See uus programm võimaldab anda tasuta IT haridust õppuritele kogu maailmas ja näitab neile, kuidas kirjutada koodi ja arendada veebisaite, rakendusi, programme ja mänge, avastades samal ajal tehnikateadusi mitteametlikus ja loomingulises keskkonnas. Globaalse Maratoni arutelu toob esile selle, mida CoderDojo endast kujutab ja kuidas sajad vabatahtlikud, nii reaalses kui virtuaalses maailmas, on selle omaks võtnud.

Veel üks arutelu toob kokku Ladina-Ameerikast ja USAst millenniumi-põlvkonna naised, ehk naised, kes on sündinud aastatel 1980-2000, et arutada neile olulisi teemasid, mis põhinevad järgmistel valdkondadel:

  • Mida millenniumi-põlvkondlased tahavad ja vajavad töökohtadel
  • Suhtlus töökohtadel (e-kirjadest üksi ei piisa!)
  • Suhted töökohal (4 põlvkonda ühe katuse all)

Lisainformatsiooni saamiseks külastage palun veebilehte http://www.discovere.org/our-programs/global-marathon.

2015. aasta Globaalse Maratoni peasponsoriteks on 3M, Bechtel, Fluor, IBM, Motorola Solutions Foundation, Northup Grumman Foundation, Shell ja TE Connectivity Foundation.

Mis on DiscoverE?

DiscoverE juhib kasvavat vabatahtlike liikumist, mis inspireerib ja informeerib praegusi ja tulevasi põlvkondi, et nad avastaksid inseneritöö. Meie vabatahtlike võrgustik USAs ja välismaal kasutab ära DiscoverE-ga ühinenud enam kui 100 erialaühenduse, suure ettevõtte ja valitsusasutuse kogemusi. Koos katame me eluliselt olulise vajaduse: tutvustame õppuritele, lapsevanematele ja haridustöötajatele inseneritööd, andes neile praktilisi inseneriala kogemusi ja näidates, et loodusteadused ja matemaatika on olulised. Lisainformatsiooni saamiseks külastage veebilehte www.discovere.org.

Selle teadaande originaaltekst on ametlik ja kaitstud autoriõigusega. Tõlge on tehtud vaid mugavusotstarbel. Teksti kasutamisel tuleb viidata originaaltekstile, kuna vaid see on õiguslikult kehtiv.

Contacts

Sayles & Winnikoff Communications
Michelle Addo, 212-725-5200 x122
michelle@sayleswinnikoff.com

Contacts

Sayles & Winnikoff Communications
Michelle Addo, 212-725-5200 x122
michelle@sayleswinnikoff.com