Xsolla wprowadza nową opcję płatności dla twórców pragnących rozwinąć działalność na japońskim rynku

Xsolla umożliwia twórcom z całego świata akceptowanie płatności za pośrednictwem PayPay

LOS ANGELES I TOKIO--()--Xsolla, globalna firma prowadząca działalność w obszarze handlu grami wideo, ogłosiła uruchomienie płatności za pomocą PayPay dla swoich globalnych partnerów i użytkowników gier wideo w Japonii. Xsolla stale dąży do opracowywania innowacyjnych rozwiązań w zakresie płatności za gry, aby wspierać twórców gier mobilnych, komputerowych oraz opartych na chmurze i sieci w zwiększaniu grupy swoich odbiorców, a także zaspokajaniu potrzeb graczy na całym świecie. Oferując tę dodatkową metodę płatności podczas zakupów, twórcy gier z całego świata mogą zwiększać swoje zasięgi na japońskim rynku i zaspokajać zmieniające się potrzeby swoich graczy. To partnerstwo wspiera także bezpośrednio zaangażowanie firmy Xsolla w regionie i rozbudowę nowego lokalnego biura w Tokio (Japonia) w sierpniu zeszłego roku.

Użytkowana przez 58 mln użytkowników 1, których liczba stale wzrasta, aplikacja do płatności mobilnych PayPay jest największa w Japonii oraz jest akceptowania zarówno w internecie, jak i u sprzedawców fizycznych w całym kraju. Według badania przeprowadzonego w 2022 r. przez Rakuten Insight, około 55% kupujących w Japonii preferuje aplikację PayPay, której udział w rynku w sektorze płatności za pomocą kodu QR wynosi 45% 2. Użytkownicy tworzą konto w aplikacji mobilnej i podłączają do niej rachunek bankowy lub kartę kredytową w celu zapłaty za codzienne zakupy.

– Cieszymy się z połączenia PayPay z firmą Xsolla, aby umożliwić naszym globalnym partnerom uzyskanie dostępu do nowych odbiorców i zaoferowanie innej opcji płatności swoim graczom – powiedział Chris Hewish, dyrektor generalny Xsolla. – To partnerstwo zapewni naszym partnerom zwiększony zasięg dla swoich graczy w Japonii i umożliwi im wykorzystanie innowacyjnych technologii płatniczych, takich jak kody QR.

Funkcja płatności Xsolla ułatwia dokonywanie zakupów dzięki intuicyjnemu, wieloplatformowemu interfejsowi użytkownika, kompatybilności z popularnymi portfelami mobilnymi oraz dostępowi do ponad 700 metod płatniczych i ponad 130 walut w więcej niż 200 regionach. Technologia PayRank firmy automatycznie pokazuje i szereguje metody płatności najbardziej odpowiadające każdemu klientowi, takie jak PayPay.

Więcej informacji na temat płatności za pośrednictwem PayPay można uzyskać na stronie: xsolla.pro/paypay

Xsolla

Xsolla to globalna firma zajmująca się handlem grami wideo, posiadająca solidny i wydajny zestaw narzędzi i usług zaprojektowanych specjalnie dla branży gier wideo. Od założenia w 2005 roku Xsolla pomogła tysiącom twórców i wydawców gier różnej wielkości finansować, promować, uruchamiać i zarabiać na swoich grach na całym świecie i na wielu platformach. Misją Xsolla, innowacyjnego lidera handlu grami, jest rozwiązywanie nieodłącznych problemów związanych z globalną dystrybucją, marketingiem i monetyzacją, aby pomóc naszym partnerom dotrzeć do większej liczby obszarów geograficznych, generować większe przychody i tworzyć relacje z graczami na całym świecie. Firma posiada siedzibę główną i jest zarejestrowana w Los Angeles (Kalifornia) oraz posiada biura w Londynie, Berlinie, Seulu, Pekinie, Kuala Lumpur, Raleigh, Tokio i innych miastach na całym świecie. Xsolla obsługuje główne tytuły gier, takie jak Valve, Twitch, Roblox, Epic Games, Take-Two, KRAFTON, Nexters, NetEase, Playstudios, Playrix, miHoYo i inne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: xsolla.com

1 PayPay

2 Artykuł Bloomberg – Struggling Rakuten Might Need to Phone a Friend [Rakuten w opałach, może potrzebować telefonu do przyjaciela]

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

聯絡人

Derrick Stembridge
Globalny dyrektor ds. public relations, Xsolla
d.stembridge@xsolla.com

聯絡人

Derrick Stembridge
Globalny dyrektor ds. public relations, Xsolla
d.stembridge@xsolla.com