Mary Kay Inc. otrzymuje certyfikat Forest Stewardship Council i świętuje zasadzenie 1,3 mln drzew z Arbor Day Foundation

W Międzynarodowym Dniu Lasów firma Mary Kay wyraża swoje nieustanne zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska i stosowania rozwiązań opartych na przyrodzie

Mary Kay Inc., a global advocate for corporate social responsibility and sustainability, is celebrating International Day of Forests by highlighting its recent certification from the Forest Stewardship Council® (FSC®). (Credit: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--Mary Kay Inc., globalna spółka działająca na rzecz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i zrównoważonego rozwoju, świętuje Międzynarodowy Dzień Lasów, podkreślając niedawno uzyskany certyfikat Forest Stewardship Council® (FSC®).

Certyfikat dotyczy Centrów Druku i Obrazów Cyfrowych firmy Mary Kay zlokalizowanych w globalnej siedzibie firmy i regionalnym centrum dystrybucji w Teksasie północnym, oraz stanowi wyraz zaangażowania Mary Kay na rzecz wspierania odpowiedzialnej gospodarki leśnej poprzez wykorzystywanie zatwierdzonych przez FSC materiałów w 100% pochodzących z recyklingu lub źródeł papieru mieszanego zatwierdzonych przez FSC do druku komercyjnego, w szczególności do produkcji papierowych ulotek dołączanych do wyrobów eksportowanych na całym świecie.

FSC® to globalna organizacja non-profit, która promuje odpowiedzialną gospodarkę leśną na całym świecie poprzez definiowanie norm opartych na uzgodnionych zasadach ekologicznej odpowiedzialności za lasy, wspieranych przez partnerów środowiskowych, społecznych i gospodarczych. Certyfikacja FSC potwierdza zrównoważone pozyskiwanie zasobów, które priorytetowo traktuje lasy i los człowieka, oraz zapewnia, że produkty pochodzą z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny.

– Jesteśmy dumni z naszych postępów na drodze do zrównoważonego rozwoju – powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor operacyjna Mary Kay. – Certyfikat FSC stanowi rezultat wielomiesięcznych wysiłków, przygotowań, wdrażania nowych standardów postępowania oraz szkoleń. Osiągnięcie podkreśla zobowiązanie Mary Kay na rzecz ochrony środowiska i doskonałości biznesowej.

W 2023 r. kultowa firma kosmetyczna ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości na skalę globalną będzie świętować swoją 60. rocznicę istnienia, kontynuując wieloletnie zobowiązanie do wzbogacania życia na całym świecie i ograniczania wpływu wywieranego na środowisko.

W tym roku Mary Kay świętuje także 15-lecie nawiązania partnerstwa z Arbor Day Foundation. Partnerstwo Mary Kay i Arbor Day Foundation zostało zapoczątkowane w 2008 r. Do najważniejszych osiągnięć w jego ramach należą następujące inicjatywy:

  • W 2008 r. niezależne konsultantki kosmetyczne Mary Kay zaangażowały się w program recyklingu, w ramach którego w zamian za każdą starą płytę kompaktową poddaną recyklingowi sadzono jedno drzewo w lesie objętym programem. Dzięki krajowym wysiłkom w zakresie recyklingu podejmowanym przez niezależne konsultantki kosmetyczne i ich klientów, a także pracowników firmy, Mary Kay udało się zgromadzić ponad 200 000 starych płyt kompaktowych, wykraczając tym samym poza cel programu.
  • Od 2009 r. do 2012 r. partnerstwo Mary Kay z Arbor Day Foundation wspierało lekcje przyrodnicze w schroniskach dla ofiar przemocy domowej, pragnąc zapewnić osobom przebywającym w schroniskach bezpieczne miejsce zapewniające kontakt z przyrodą.
  • Od 2013 r. firma Mary Kay wspiera projekty zalesiania realizowane na dużą skalę na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach, Niemczech, Irlandii, Peru i na Madagaskarze.
  • W 2018 r., wraz z otwarciem zakładu produkcyjnego/ośrodka badawczo-rozwojowego im. Richarda R. Rogersa w Lewisville w Teksasie, firma Mary Kay świętowała również uroczyste zasadzenie milionowego drzewa na terenie zakładu.
  • Do dnia dzisiejszego Mary Kay i Arbor Day Foundation zasadziły 1,3 mln drzew w ramach zawartego partnerstwa i nadal dokładają starań, aby wywierać pozytywny wpływ na przyszłość.

– Dzięki stałemu zaangażowaniu Mary Kay w różnorodne projekty obejmujące sadzenie odpowiednich drzew w odpowiednich miejscach nasze partnerstwo ma naprawdę szczególne znaczenie – powiedziała Katie Loos, prezes Arbor Day Foundation. – Na przestrzeni lat nasza współpraca wywierała globalny wpływ na lasy znajdujące się w największej potrzebie. Mary Kay rozumie, z czym wiąże się ochrona naszych najbardziej zagrożonych ekosystemów i społeczności, dlatego z entuzjazmem oczekujemy na kolejne wspaniałe efekty partnerstwa dla całego świata.

Więcej informacji na temat zobowiązania Mary Kay na rzecz wzbogacania życia dziś dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości można znaleźć na stronie https://marykayglobal.com/sustainability/.

Informacje o Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 r. założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować jeden cel: wzbogacić życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Jako firma ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay jest zaangażowana we wspieranie kobiet w ich drodze poprzez edukację, mentoring, rzecznictwo, tworzenie sieci i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Firma wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji znajduje się na stronie marykayglobal.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter.

Informacje o Arbor Day Foundation

Założona w 1972 r. Arbor Day Foundation jest obecnie największą organizacją nienastawioną na zysk, prowadzącą działalność w obszarze sadzenia drzew, zrzeszającą ponad milion członków, sympatyków i wartościowych partnerów. W ciągu ostatnich 50 lat Arbor Day Foundation zasadziła niemal 500 mln drzew w dzielnicach, społecznościach, miastach i lasach na całym świecie. Nasza wizja obejmuje działania w służbie świata wykorzystującego drzewa do rozwiązywania problemów mających decydujące znaczenie dla przetrwania.

Jako jedna z największych na świecie fundacji działających w obszarze ochrony przyrody, Arbor Day Foundation za pośrednictwem swych członków, partnerów i programów prowadzi działalność edukacyjną oraz angażuje zainteresowane strony i społeczności z całego świata, zachęcając je do dołączenia do misji, jaką jest sadzenie i pielęgnacja drzew oraz podkreślanie ich walorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie arborday.org.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

聯絡人

Mary Kay Inc.
Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 lub media@mkcorp.com

聯絡人

Mary Kay Inc.
Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 lub media@mkcorp.com