Společnost Mori Building oslavuje oficiální otevření komplexu Azabudai Hills

Městská přestavba vytváří novou čtvrť světové třídy v srdci Tokia
Město ve městě, kde mohou lidé žít, pracovat a užívat si v rámci pěší dostupnosti
Naprostý důraz na koncept “Zeleň a pohoda” s 24.000 m2 svěží zelené vegetace
Prvotřídní poloha a integrované funkce posilují konkurenceschopnost Tokia

©DBOX for Mori Building Co., Ltd - Azabudai Hills (Graphic: Business Wire)

TOKIO--()--Společnost Mori Building Co., Ltd., přední japonský podnikatel v oblasti městského stavitelství, dnes oznámila oficiální otevření Azabudai Hills, víceúčelového komplexu a nové čtvrti světové třídy v centrálním Tokiu. Tím, že bere za svůj koncept “Moderní městská čtvrť – Zeleň a pohoda”, je komplex Azabudai Hills orientačním bodem plným přírody s integrovanými městskými funkcemi zahrnujícími obchodní centrum nejvyšší úrovně, obytná, maloobchodní, kulturní a zdravotnická zařízení, vzdělávací instituce a velký otevřený prostor plný svěží zeleně, který lidi sbližuje.

Vizí společnosti Mori Building pro komplex Azabudai Hills je, aby se stal určující normou pro společnost 21. století "Zeleň a pohoda", kde žijí lidé v harmonii s přírodou. S rozlohou přibližně 8,1 hektarů má Azabudai Hills celkovou podlahovou plochu přibližně 861.700 m², zahrnující 214.500 m² kancelářských prostorů, 24.000 m² zelené vegetace, 1.400 obytných jednotek, 122 hotelových pokojů a kolem 150 maloobchodů a restaurací. Věž Mori JP Tower se tyčí do výšky 330 metrů, což z ní dělá nejvyšší budovu v Japonsku. Tato čtvrť nové koncepce “město ve městě” bude při plném obsazení hostit přibližně 20.000 kancelářských pracovníků a 3.500 obyvatel a očekává se, že uvítá 30 milionů návštěvníků ročně.

“Společnost Mori Building se oddaně věnuje vytváření vitality měst a péči o ni prostřednictvím projektů přestavby měst velkého rozsahu,” řekl Shingo Tsuji, prezident a generální ředitel Mori Building Co., Ltd. “Již mnoho let pokračujeme v předvídání toho, kam směřují budoucí města, jak se společnost vyvíjí. Velká města v celém světě prošla v posledních letech ohromnými změnami. Věříme, že to, co lidé chtějí od městského bydlení v budoucnosti, je mít přístup k integrovaným funkcím a přitom moci žít v harmonii s přírodou, budovat si vztahy s ostatními a užívat si fyzické a duševní pohody. Chceme vytvořit městskou čtvrť, která tyto hodnoty ztělesňuje v srdci Tokia. Komplex Azabudai Hills představuje naši vizi ‘Zeleň a pohoda’ pro městský život, stejně jako naši ambici přispět k mezinárodní konkurenceschopnosti Tokia.”

Návrh, který inspirovala zeleň a pohoda

Komplex Azabudai Hills ztělesňuje vizi společnosti Mori, totiž Moderní městská čtvrť – Zeleň a pohoda, obrovský otevřený prostor plný svěží zelené vegetace, který lidi spojuje, aby v srdci Tokia budovali nové společenství.

Architektonický návrh Azabudai Hills začal náčrtem proudění lidí a bezproblémové krajiny s otevřeným veřejným prostorem Central Green. Pak byla posouzena místa pro výškové věže, která umožnila jejich rozpuštění do svěží zelené vegetace. To je opačné pořadí oproti tradičnímu přístupu, kde se nejdříve umístí budovy.

Použití kompaktních výškových věží navíc umožnilo vytvořit pro oblast velké množství zeleného prostoru. Seskupením početných malých parcel a pak stavbou tří mrakodrapů vytvořila společnost Mori Building obrovský otevřený prostor vyplněný na úrovni země rostlinstvem. To je základem konceptu Vertical Garden City, který společnost Mori Building realizovala během let ve svých ikonických projektech včetně ARK Hills, Roppongi Hills a Toranomon Hills.

Azabudai Hills přivádí lidí blíž k přírodě prostřednictvím asi 320 rozmanitých druhů rostlin, jež v každém ročním období přeměňují prostor. Na svažujícím se zeleném prostoru bude umístěn sad s plochou přibližně 200 m² s 11 typy ovocných stromů, který obyvatelům města poskytne vzácnou příležitost být svědky divů přírody.

Veřejně přístupná umělecká díla v celém komplexu vytváří městský prostor, v němž se umění a příroda bezproblémově mísí a lidé mohou vizualizovat své spojení s přirozeným světem. Galerie Azabudai Hills Gallery bude zařízením klíčové kulturní propagace v komplexu Azabudai Hills, zdokonalením vycházejícím z konceptu, že “celé město je muzeem”.

Špičkové architektonické a návrhářské týmy, včetně společností Pelli Clarke & Partners a Heatherwick Studio se spojily, aby vytvořily orientační bod v krajině, který je na jedné straně výrazně japonský tím, že vstupuje do místních estetických, topografických a sezónních prvků a přitom nabízí nový rámec pro život ve městě zaměřený na zeleň, pohodu a harmonii s přírodou mající širší aplikace.

“Města jsou jedním z největších vynálezů lidstva a komplex Azabudai Hills dramaticky posunul jejich vývoj vpřed tím, že protkal navzájem architekturu, přírodu a společnost. Prací přímo s panem Minoru Mori a panem Shingo Tsuji jsme vytvořili aktivní, rozmanité a humánní město-uvnitř-města,” řekl Fred Clarke, spoluzakladatel a společník firmy Pelli Clarke & Partners. “S myšlenkami především na jeho občany se společnost Mori Building a týmy návrhářů snaží přispět k umění a vědě budování naší městské budoucnosti. Je pro nás ctí, že jsme sdíleli jejich dekády trvající vizi!”

“Byli jsme inspirováni k vytvoření oblasti, která se spojuje s emocemi lidí odlišným způsobem,” řekl Thomas Heatherwick, zakladatel firmy Heatherwick Studio. “Díky kombinaci kulturních a společenských zařízení s mimořádnou třírozměrnou využitelnou krajinou bylo možné nabídnout návštěvníkům a místní společnosti místo pro vzájemný kontakt a potěšení z otevřených veřejných zelených prostorů. Toto je pro Tokio jedinečné veřejné místo přinášející radost, navržené tak, aby vzkvétalo po mnoho let.”

Domov pro přední podniky a globální instituce

Projekt Azabudai Hills shromáždil podporu od společníků, kteří sdílejí vizi Zeleň a pohoda. Mezi těmi renomovanými společníky jsou středisko preventivní medicíny Keio University Center for Preventive Medicine; univerzita British School v Tokiu, jedna z největších mezinárodních univerzit ve středu města; hotel Janu Tokyo, světový debut sourozenecké značky hotelů Aman a jediný hotel v této přestavbě; byty Aman Residences Tokyo poskytující zcela nový standard bydlení s pouhými 91 jednotkami, které nabízejí životní styl pod značkou Aman s kompletními službami; středisko Tokyo Venture Capital Hub spojující dohromady přes 70 japonských firem rizikového kapitálu; kolem 150 maloobchodních prodejen včetně luxusních značek světové třídy; Azabudai Hills Market, který propaguje autentickou japonskou kulturu jídla; a proslulé muzeum digitálního umění MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: EPSON teamLab Borderless umístěné dříve v lokalitě Odaiba v Tokiu. Mnoho z těchto výjimečných institucí bylo otevřeno v Azabudai Hills spolu s dalšími zařízeními, jež se otevřou po prosinci 2023.

Harmonogram nadcházejících otevření

  • Konec ledna 2024 - Azabudai Hills Market
  • Začátek února 2024 - MORI Building Digital Art Museum: EPSON teamLab Borderless
  • Únor 2024 - Janu Tokyo
  • Od února 2024 - Garden Plaza (luxusní značky)


35 let v práci

Projekt Azabudai Hills začal v roce 1989 zřízením rady pro přestavbu měst Council of Redeveloping Cities. Stavební místo zahrnuje dlouhou, úzkou oblast přerušovanou pahorky a údolími s komplikovaným terénem. Před přestavbou byly v rozkouskovaném území malé dřevěné domy a budovy potřebující zásadní vylepšení infrastruktury a městských funkcí.

Od té doby pracovala společnost Mori Building Co. spolu s asi 300 vlastníky pozemků s různým zázemím po dobu téměř 35 let, aby přivedla Azabudai Hills k životu. Projekt získal ohromnou podporu od vlastníků pozemků a místních složek. V roce 2017 byl schválen městský plán a v srpnu 2019 začala výstavba.

“Letos v prosinci mi bude 99 a projekt Azabudai Hills byl zahájen, když mi bylo mezi 60 a 70 lety. Udržovali jsme promyšlený přístup, abychom zajistili, že každý zúčastněný bere nový plán přestavby za svůj. Jakmile bylo toto rozhodnuto, všechno postupovalo dopředu tak rychle, až je těžko uvěřit, že jsme už na cílové pásce. Mori Building hrála dominantní roli ve vedení přestavby při změně tohoto bezprecedentního projektu v realitu,” řekl Kenichi Magatani, předseda asociace pro městskou přestavbu Azabudai Hills.

“Žil jsem v této čtvrti dlouho, ale nikdy jsem neviděl tak dynamický projekt městského rozvoje v srdci města. Jsem si jistý, že lidé budou ohromeni nejen velkolepými výškovými věžemi, ale také jeho bohatou zelení a fantastickým vybavením včetně tržišť a restaurací, maloobchodů, muzeí, zdravotních center a mezinárodních univerzit. Jsem pevně přesvědčen, že tato revitalizovaná čtvrť je něčím, na co může Tokio a Japonsko být pyšné během budoucích dekád,” řekl pan Magatani.

Usnadnění inovací/ekosystém VC

Azabudai Hills je domovem pro Tokyo Venture Capital Hub (TVCH), první velké středisko rizikového kapitálu v Japonsku. TVCH je určeno k péči o tuzemské start-up firmy, pro výměnu podnikatelských myšlenek mezi VCs (firmami rizikového kapitálu) a podnikateli a pro vytváření ekosystému revitalizace japonské inovativní ekonomiky.

TVCH umístěné na 4. a 5. podlaží Garden Plaza B nabízí ten nejlepší kancelářský prostor a plochu pro spolupráci usnadňující prezentace podnikatelských nápadů, semináře, symposia a networkingové události. TVCH bude hostit kolem 70 podnikových firem rizikového kapitálu a vrcholné nezávislé firmy rizikového kapitálu včetně Drone Fund, Incubate Fund, Spiral Capital, stejně jako Japan Venture Capital Association a University of Tokyo Edge Capital Partners (UTEC).

Navíc jsou start-up firmy, firmy rizikového kapitálu a podniky v TVCH povzbuzovány, aby se spojovaly se spolupracovníky v jiných inkubátorech inovací, jako jsou ARCH and CIC Tokyo a Japan Innovation Campus v Silicon Valley, které jsou umístěny v dalších nemovitostech společnosti Mori v Japonsku i za mořem.

Lídr v udržitelnosti

Azabudai Hills je lídrem v propagaci celoměstského úsilí o dekarbonizaci a recyklaci zdrojů. Od chvíle dokončení stavby bude 100 % elektřiny dodávané do komplexu přicházet z obnovitelných zdrojů a splní tak cíle stanovené mezinárodní environmentální inciativou Renewable Energy 100% (RE100) vedenou skupinou Climate Group ze Spojeného království. V energetickém centru bude umístěna AI technologie pro optimalizaci řízení spotřeby energie tohoto velkého víceúčelového komplexu.

Navíc zavede Azabudai Hills napříč komplexem opatření k omezení dopadu na životní prostředí včetně užívání alternativní energie, opakovaného užití dešťové vody k zavlažování zelené vegetace a obnovy a zpracování plastů na surovinu pro nové výrobky.

Azabudai Hills míří k získání několika prestižních environmentálních vyznamenání včetně certifikace nejvyšší úrovně LEED Neighborhood Development za víceúčelovou přestavbu okolí, certifikace LEED’s BD+C (Building Design/Core and Shell Development) stejně jako certifikace WELL.

Kniha faktů poskytující úplné podrobnosti o Azabudai Hills a jeho zařízeních je k dispozici na následující webové stránce:
https://onl.tw/VYcx5TJ

Mori Building je inovativní městský developer se sídlem v Tokiu. Společnost se zavázala maximalizovat magnetickou sílu měst vytvářením a péčí o bezpečná, udržitelná a kosmopolitní městská centra na základě svého jedinečného konceptu výškových středisek Vertical Garden City pro podnikání, vzdělávání, zábavu a bydlení. Koncept je uplatněn v mnoha předních projektech společnosti, včetně ARK Hills, Roppongi Hills a Toranomon Hills v Tokiu a World Financial Center v Šanghaji. Společnost Mori Building se také angažuje v pronájmu nemovitostí, projektovém řízení a konzultacích. Navštivte prosím www.mori.co.jp/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

International media inquiries

Weber Shandwick
Mayuko Harada (Japonsko)
moribldg@webershandwick.com

Shiwei Yin (mimo Japonska)
moribldgnyc@webershandwick.com

Contacts

International media inquiries

Weber Shandwick
Mayuko Harada (Japonsko)
moribldg@webershandwick.com

Shiwei Yin (mimo Japonska)
moribldgnyc@webershandwick.com