iTwin Ventures společnosti Bentley Systems kupuje společnost Blyncsy, průlomového inovátora v oblasti služeb umělé inteligence pro provoz a údržbu v oblasti dopravy

Rozšíření a urychlení analýzy infrastrukturních aktiv

Technologie automatické silniční kontroly s umělou inteligencí společnosti Blyncsy detekující přítomnost a viditelnost vodorovného dopravního značení. Obrázek poskytla s laskavým svolením společnost Bentley Systems.

EXTON, Pa.--()--Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY), společnost zabývající se poskytováním inženýrského softwaru pro oblasti infrastruktury, dnes oznámila akvizici společnosti Blyncsy, poskytovatele průlomových služeb umělé inteligence na podporu provozu a údržby pro odvětví dopravy. Ekosystém digitálních dvojčat, na který se zaměřuje iTwin Ventures společnosti Bentley, je podpořen urychlením vývoje a propagace takto široce hodnotné analýzy infrastrukturních aktiv.

Společnost Blyncsy byla založena v roce 2014 v Salt Lake City v Utahu generálním ředitelem Markem Pittmanem a využívá technologie počítačového vidění a umělé inteligence při analýze běžně dostupných snímků k identifikaci problémů údržby silničních sítí.Pittman původně přišel na nápad založit společnost, když uvízl na semaforu, protože věřil, že musí existovat způsob, jak zkombinovat údaje o stavu v reálném čase a inovativní technologie, které by pomohly dopravcům zvýšit efektivitu.

Převratné služby umělé inteligence společnosti Blyncsy nahrazují nákladný a pomalý manuální sběr dat, snižují potřebu personálu nebo specializovaných vozidel či hardwaru v terénu a zlepšují informovanost vlastníků a provozovatelů dopravních společností o stavu silnic a umožňují včasné řešení problémů.Blyncsy detekuje více než 50 různých bezpečnostních problémů na silnicích, včetně aktuální polohy aktivních stavebních zón.

Pittman řekl: „Společnost Blyncsy se zavázala používat nejnovější technologie umělé inteligence a strojového učení ve prospěch dopravních sítí.Spojení se společností Bentley posílí hodnotu pro naše uživatele a společně poskytneme ještě hlubší analýzu aktiv pro vlastníky dopravní infrastruktury, abychom podpořili řidiče dneška i zítřka."

„Bezpečnost je pro nás nejvyšší prioritou a provozní efektivita je prioritou číslo 2. Jsme závislí na datech v reálném čase, jako jsou informace, které dostáváme od společnosti Blyncsy, abychom mohli proaktivně řídit dálniční systém tak, aby byl co nejbezpečnější a nejspolehlivější," řekl ředitel havajského ministerstva dopravy (HDOT) Ed Sniffen. „HDOT využívá technologie, které nám umožňují pracovat co nejproduktivněji.Společnost Blyncsy nám poskytuje týdenní zprávy s grafickými přehledy a fotografiemi s podrobnými informacemi o stavu svodidel, vozovek a vegetace, které nám umožňují stanovit priority pro řešení potřeb systému."

Mike Schellhase, výkonný ředitel Bentley iTwin Ventures, řekl: „Společnost Blyncsy se dostala do našeho povědomí pro potenciální účast v následném kole investic do rizikového rozvojového kapitálu.Byli jsme však natolik přesvědčeni o významu jejich průlomu, že jsme se rozhodli pro jeho přímou akvizici, abychom jej mohli rychle a všestranně rozšířit.Očekáváme, že investice do rozsáhlé analýzy aktiv urychlí využívání digitálních dvojčat infrastruktury."

Společnost Blyncsy využije platformu iTwin společnosti Bentley pro imerzivní integraci s inženýrskými a simulačními modely vlastníků infrastruktury a společnost Bentley zahrne a uvede na trh služby umělé inteligence společnosti Blyncsy v rámci svých nově vznikajících nabídek digitálních dvojčat mobility.

Akvizici společnosti Blyncy podpořila společnost Ignatious Growth Capital and Advisory. Mezi investory společnosti Blyncsy patřili: Peterson Ventures, Doug Wells, Elemental Excelerator, Park City Angel Network, OakHouse Partners a CEAS Investments.

Obrázek 1:

Technologie automatické silniční kontroly s umělou inteligencí společnosti Blyncsy detekující přítomnost a viditelnost vodorovného dopravního značení. Obrázek poskytla s laskavým svolením společnost Bentley Systems.

Obrázek 2:

Automatická detekce výmolů je kritickou proměnnou, protože výmoly se zvětšují, když vozovku brázdí sněhové pluhy a panuje chladné počasí. Blyncsy využívá k jejich automatické detekci umělou inteligenci. Obrázek poskytla s laskavým svolením společnost Bentley Systems.

Obrázek 3:

Vozovky jsou opotřebovávány vozidly, která po nich jezdí. Různé typy vozidel a těžší vozidla opotřebovávají vozovky rychleji. Aplikace umělé inteligence Blyncsy hlásí změny uživatelům, aby mohli silnici ve vhodnou dobu opravit a snížit tak náklady pro správce dopravních sítí. Obrázek poskytla s laskavým svolením společnost Bentley Systems.

Obrázek 4:

Automatizovaná aplikace společnosti Blyncsy pro kontrolu silnic využívá umělou inteligenci k identifikaci aktiv na vozovkách, vyhodnocování jejich stavu a upozorňování uživatelů na problémy. Obrázek poskytla s laskavým svolením společnost Bentley Systems.

##

O společnosti Bentley Systems

Bentley Systems (Nasdaq: BSY) je společnost zabývající se poskytováním inženýrského softwaru pro oblasti infrastruktury. Poskytujeme inovativní software, který umožňuje rozvoj světové infrastruktury a udržení globální ekonomiky i životního prostředí. Naše špičková softwarová řešení používají profesionálové a organizace všech velikostí pro návrh, výstavbu a provoz silnic, mostů, železnic a přepravy, vody a odpadních vod, veřejných prací a inženýrských sítí, budov, areálů, těžebních a průmyslových zařízení. Naše nabídka, využívající platformu iTwin pro infrastrukturní digitální dvojčata, zahrnuje MicroStation a Bentley Open aplikace pro modelování a simulaci, software Seequent pro oblast geoprofesí, Bentley Infrastructure Cloud s ProjectWise pro realizaci projektů, SYNCHRO pro řízení výstavby a AssetWise pro provoz aktiv. 5 000 zaměstnanců společnosti Bentley Systems generuje roční příjmy ve výši více než 1 miliardy dolarů ve 194 zemích.

www.bentley.com

© 2023 Bentley Systems, Incorporated. Bentley, logo společnosti Bentley, Bentley Infrastructure Cloud, Bentley Open, AssetWise, iTwin, MicroStation, ProjectWise, Seequent a SYNCHRO jsou registrované nebo neregistrované ochranné známky nebo značky služby společnosti Bentley Systems, Incorporated nebo jedné z jejích plně vlastněných přímých či nepřímých dceřiných společností.Všechny ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky příslušných vlastníků.

Contacts

Kontaktní osoba pro tisk:
Christine Byrneová
+1 203 805 0432
Christine.Byrne@bentley.com
Sledujte nás i na Twitteru:
@BentleySystems

Contacts

Kontaktní osoba pro tisk:
Christine Byrneová
+1 203 805 0432
Christine.Byrne@bentley.com
Sledujte nás i na Twitteru:
@BentleySystems