Společnost VRChat oznámila partnerství s Anthos Capital a uzavírá sérii D v hodnotě 80 milionů dolarů

Toto financování umožní platformě VRChat růst a posílit její postavení

SAN FRANCISCO--()--Sociální platforma pro virtuální realitu (VR) VRChat, která umožňuje uživatelům vytvářet, publikovat a zkoumat virtuální světy s ostatními uživateli po celém světě, oznámila investiční kolo série D ve výši 80 milionů dolarů. Kolo vedla společnost Anthos Capital spolu se zúčastněnými investory Makers Fund, GFR Fund a dalšími.

VRChat je přední sociální platforma pro VR s miliony uživatelů, stovkami tisíc světů a více než deseti miliony unikátních avatarů. Jedná se o nejlepší bezplatnou aplikaci pro VR v obchodě služby Steam i Oculus Rift, kterou současně používá více než 40.000 uživatelů. Díky tvůrčí svobodě nástrojů VRChat se z ní stal jedinečný kulturní fenomén úzce spjatý s internetovými memy, událostmi a kulturou. Stala se také virtuálním místem pro on-line události a komunity.

„VRChat poskytuje prostor pro živou, kreativní a angažovanou komunitu, která hraje zásadní roli při utváření jejího dalšího vývoje. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s našimi investičními partnery na dalším růstu a rychlejším posilování naší komunity,“ říká Graham Gaylor, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti VRChat.

Tato investice zajistí VRChat prostředky na urychlení vývoje tvůrčí ekonomiky, kde mohou členové vydělávat, vylepšeného systému zkoumání okolí pro smysluplnější zážitky a rozšíření na další platformy. Tato vylepšení přispějí k rychlému růstu platformy VRChat a umožní přístup k tomuto virtuálnímu světu více lidem.

„Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností VRChat, která přináší další revoluci v oblasti sociálních služeb. Trh s virtuální realitou roste a platforma VRChat je připravena na výraznou expanzi a růst jako vedoucí platforma pro virtuální světy,“ říká Brian Ames, výkonný ředitel společnosti Anthos Capital.

„Nadšený a talentovaný tým VRChat buduje nejúchvatnější platformu pro tvůrce a komunitu,“ říká Jay Chi, zakládající partner Makers Fund. „Ve společnosti Makers hledáme inovativní společnosti se skvělými lídry; věříme v poslání společnosti VRChat poskytovat uživatelsky generované VR zážitky, které spojují lidi po celém světě, a jsme velmi rádi, že s nimi můžeme pokračovat v této cestě.“

Chcete-li si vyzkoušet VRChat a připojit se ke komunitě, navštivte www.vrchat.com.

VRChat přijímá nové zaměstnance! Chcete-li se přihlásit, navštivte stránkukariéra.

O službě VRChat

Platforma VRChat byla založena v roce 2014 a nabízí obrovskou sbírku sociálních VR zážitků vytvořených jednotlivými uživateli. Hráči mohou prozkoumávat, komunikovat a tvořit s ostatními hráči z celého světa. Platforma umožňuje uživatelům přizpůsobit si vlastní zážitky ve VR, včetně vlastních avatarů, světů, her, setkání, událostí a dalších. VRChat je k dispozici na platformách Steam, Oculus Rift, Oculus Quest a VIVEPORT a další platformy jsou v plánu.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Kontakt pro média:
Jason Camillo, jason@vrchat.com & sada tiskových materiálů

Contacts

Kontakt pro média:
Jason Camillo, jason@vrchat.com & sada tiskových materiálů