Milliken & Company powołuje Cindy Boiter na stanowisko wiceprezesa wykonawczego i prezesa działu chemicznego

Cindy Boiter, newly announced executive vice president and president of Milliken's Chemical Division (Photo: Business Wire)

SPARTANBURG, S.C.--()--Milliken & Company z przyjemnością ogłasza, że Cindy Boiter została wiceprezesem wykonawczym i prezesem działu chemicznego Milliken. Od 15 marca obejmie ona stanowisko obecnie sprawowane przez Davida Moody’ego, który przechodzi do innego podmiotu.

„To ekscytująca nominacja dla naszej firmy, ponieważ Cindy zostanie pierwszą w historii kobietą na stanowisku prezesa oddziału w Milliken - skomentował Halsey Cook, prezes i dyrektor generalny Milliken. - Ma ona wyjątkowe kwalifikacje do kierowania naszym działem chemicznym dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w tym dziale, zrealizowanym przez nią przejęciom oraz ze względu na fakt, że stanowi ona uosobienie celu firmy Milliken”.

Boiter dołączyła do działu chemicznego Milliken w 2012 roku w charakterze dyrektor ds. marketingu, strategii i rozwoju biznesu, a następnie awansowała na stanowisko dyrektor finansowej działu, gdzie odegrała niezwykle istotną rolę w jej szybkim rozwoju. W 2018 roku przeszła na stanowisko dyrektor ds. strategii Milliken, w ramach którego kierowała inicjatywami planowania strategicznego firmy do roku 2025 i nadzorowała dwa znaczące przejęcia. Boiter jest laureatką nagrody Milliken Honors Award for Diversity and Inclusion przyznawanej za wspieranie różnorodności i otwartości oraz aktywnym sojusznikiem dla partnerów na całym świecie.

„Chcemy również skorzystać z okazji, aby podziękować Davidowi Moody'emu za jego 33-letnią pracę w Milliken i życzyć mu wszystkiego dobrego na kolejnym etapie kariery” - podsumowuje Cook.

Milliken

Specjalizująca się w materiałoznawstwie firma Milliken & Company wie, że pojedyncza cząsteczka może zmienić świat. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z branży tekstylnej, podłogowej, chemikaliów specjalistycznych i medycyny Milliken wychodzi naprzeciw jednym z największych wyzwań globalnych. Firma, która przez 15 lat z rzędu zajmuje miejsce na liście najbardziej etycznych firm, prowadzonej przez Instytut Ethisphere, wychodzi naprzeciw wyzwaniom z niesłabnącym zaangażowaniem na rzecz zapewniania zrównoważonych rozwiązań dla klientów i społeczności. Osiem tysięcy partnerów w 46 lokalizacjach na całym świecie skupia się na wspólnym celu - pozytywnym wpływaniu na świat przez wiele pokoleń. Dowiedz się więcej o pełnych pasji pracownikach i niekonwencjonalnych rozwiązaniach Milliken na stronie milliken.com oraz na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Betsy Sikma
e-mail: betsy.sikma@milliken.com
tel. 864.909.7908

Liz Morris
e-mail: liz@edit-grp.com
tel. 864.918.5196

Contacts

Betsy Sikma
e-mail: betsy.sikma@milliken.com
tel. 864.909.7908

Liz Morris
e-mail: liz@edit-grp.com
tel. 864.918.5196